Kolor szary i drewno, czyli stylowe i przytulne wnętrze mieszkania

2021-04-22 9:59
Drewno we wnętrzu
Autor: Michał Młynarczyk Z uwagi na ograniczony dopływ światła dziennego wydzielanie salonu, kuchni, jadalni i przedpokoju pełnymi ścianami nie wchodziło w grę

Kolor szary plus drewno to duet idealny. Świetnym tego potwierdzeniem jest wnętrze stylowego i modnego mieszkania. Właścicielom zależało przede wszystkim na funkcjonalności, niebanalnych rozwiązaniach oraz nowoczesnym i przytulnym wnętrzu, w którym można odpocząć, nabierając sił na nowy dzień. I takie efekt udało się osiągnąć.

Projekt mieszkania został przygotowany przez Beatę Napierałę z pracowni Modify – Architektura Wnętrz. Składa się ono z przestrzeni otwartej, dużego przedpokoju, salonu z aneksem kuchennym i jadalnią oraz odrębnych pomieszczeń - sypialni, łazienki, toalety i pokoju gościnnego. Ze względu na otaczający budynek okazały drzewostan, ilość światła dziennego we wnętrzu bywa ograniczona, dlatego głównym celem było maksymalne rozjaśnienie i powiększenie za pomocą odpowiednio dobranego oświetlenia, materiałów, mebli i tkanin. 

Małe wnętrza

Modny i przytulny salon

Część wypoczynkowa salonu i aneks kuchenny zostały przedzielone ścianką z płyty meblowej fornirowanej, mocowanej do półwyspu kuchennego. Od strony salonu zawisł na niej telewizor i szafka rtv.

Meble wypoczynkowe stanęły naprzeciw wspomnianej ścianki. Wybór padł na polską firmę Gala Collezione i wygodną szarą sofę modułową, której wielkość została dopasowana do zastanej przestrzeni oraz upragniony przez inwestorów fotel uszak Presto w pudrowym różu. Jego obrotowa podstawa sprawia, że domownicy mogą łatwo ustawić go w dowolnym kierunku, a uszate zagłówki pozwalają nawet na małą drzemkę w ciągu dnia.

Kuchnia doskonale wkomponowana we wnętrze

W kuchni wygospodarowano sporo miejsca na blat roboczy i przechowywanie. Cała zabudowa kuchenna, podobnie jak reszta mieszkania, jest utrzymana w szaro-dębowej kolorystyce: ciepłe odcienie szarości, bieli i dębu, idealnie współgrają z subtelną kolorystyką różowego fotela.

Przeczytaj też:

Szara kuchnia na 20 sposobów. Pomysły i aranżacje na modne kuchenne wnętrze >>

Drewno we wnętrzu
Autor: Michał Młynarczyk

Wydzielenie części jadalnianej 

Największym wyzwaniem projektowym było opracowanie układu funkcjonalnego dla przestrzeni otwartej – salon, kuchnia, jadalnia i przedpokój. Z uwagi na wspomniany wcześniej ograniczony dopływ światła dziennego wydzielanie którejkolwiek z tych części pełnymi ścianami nie wchodziło w grę.

Dlatego pomiędzy częścią jadalnianą a przedpokojem zaprojektowany został ażurowy regał pełniący rolę zarówno przegrody jak i dwustronnej biblioteczki. Kącik jadalniany powstał w centralnym punkcie pomieszczenia. Podkreśla go duża lampa wisząca oraz ściana obłożona panelami korkowymi.

Przeczytaj też:

Stylowa jadalnia. Jak urządzić wnętrze, by nadać mu odpowiedni klimat i styl >>

Drewno we wnętrzu
Autor: Michał Młynarczyk

Wizualne skrócenie wąskiego, długiego przedpokoju 

Ciekawym wyzwaniem było wizualne skrócenie wąskiego, długiego przedpokoju. Architekt w tym celu zaprojektowała wieszaki w postaci ram z poziomymi belkami, na których zamocowano haczyki do wieszania ubrań i torebek. Pomiędzy nimi w takiej samej ramie powstało lustro. Dodatkowym urozmaiceniem tej przestrzeni było zastosowanie sufitu podwieszanego z oświetleniem ledowym we wnękach przyściennych.

Przeczytaj też:

Lustro w przedpokoju: jakie najlepiej wybrać? Pomysły na aranżację >>

Drewno we wnętrzu
Autor: Michał Młynarczyk Salon i kuchnia zostały przedzielone ścianką z płyty meblowej fornirowanej, mocowanej do półwyspu kuchennego. Od strony salonu zawisł na niej telewizor i szafka rtv

Praktyczne rozwiązania w aranżacji sypialni 

Sypialnia o powierzchni 13 m² mieści łóżko pod materac 160x200 cm. Przy jego wezgłowiu zaprojektowane zostały praktyczne szafki o głębokości 40 cm. Dzięki temu właściciele zyskali dodatkową przestrzeń na przechowywanie ubrań i książek.

Przeczytaj też:

Ściana za łóżkiem. 10 pomysłów na wykończenie ściany w sypialni >>

Drewno we wnętrzu
Autor: Michał Młynarczyk Na ścianie za łóżkiem zostały zbudowane praktyczne szafki o głębokości 40 cm. Dzięki temu właściciele zyskali dodatkową przestrzeń na przechowywanie ubrań i książek

Nowoczesna i funkcjonalna łazienka 

W łazience i wc wykorzystano płytki drewnopodobne oraz szare, imitujące beton. Całość jest wyjątkowo nowoczesna i dopracowana pod względem funkcjonalnym.

Przeczytaj też:

Zabudowa na WC. Pomysły na wykończenie ściany w łazience >>

Galeria zdjęć: ciekawe aranżacje wnętrz

Sonda
Zamiawiasz meble na wymiar czy kupujesz gotowe w sklepie
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Pozostałe podkategorie