| muratordom.pl » Wnętrza » Dekoracje i dodatki » W blasku płomyków

W blasku płomyków

Światło świec sprawi, że w mieszkaniu będzie bardziej przytulnie, nastrojowo albo... tajemniczo. Wszystko zależy od naszej fantazji i od tego, jak zaaranżujemy migocące dekoracje. 

Blask płomyków rozwesela wnętrze i tworzy w mieszkaniu miły, ciepły klimat. Za pomocą nietypowych świeczników możemy także udekorować stół podczas kameralnego spotkania w miłym gronie. A co najważniejsze, by to zrobić, nie trzeba wcale rujnować domowego budżetu na zakup ozdobnych, drogich lichtarzy! Podstawą migocącej kompozycji powinien być przede wszystkim dobry pomysł. Dzięki niemu, nawet ze skromnych i całkiem niedrogich przedmiotów, da się wyczarować niezwykłą aranżację. Misa o ciekawym kształcie, proste osłonki do kwiatów czy kolorowe szklaneczki mogą stać się inspiracją do stworzenia efektownej, wyważonej kolorystycznie dekoracji.

Pełgające płomyki świec umieszczonych w szklanych pojemniczkach o różnorodnej fakturze wyglądają za każdym razem inaczej. Naczynia z matowego szkła stoją obok lampionów owiniętych w bibułkę i dwukolorowych szklaneczek o wypukłym wzorze.

Odrobina egzotyki w nastrojowym świetle. Do łupin orzecha kokosowego włożyliśmy niskie świeczki tak, by widoczne były jedynie ich płomyki. Te nietypowe świeczniki ustawiliśmy na drewnianej podkładce i ozdobiliśmy owocami cytryny.

Romantyczne stroiki w kolorach różu, fioletu i bieli wniosą odrobinę nostalgii. Do niskich, ceramicznych doniczek wstawiliśmy po dwie długie, liliowe świeczki i przystroiliśmy je delikatnymi gałązkami kwitnącego wrzosu

Owoce podane na rozświetlonej misie prezentują się wyjątkowo efektownie. W szerokim naczyniu z pomarańczowego szkła ułożyliśmy połówki czerwonych grejpfrutów. Brzegi misy ozdobione małymi, owalnymi świeczkami

Szklane fantazje

Szklane kompozycje coraz częściej pojawiają się w prywatnych domach. Zastosowanie dekoracyjnego...

zobacz więcej
zamknij
Przeczytaj dodatkowo:
Popularne szkodniki roślin pokojowych – jak je...

Rośliny doniczkowe uprawiane w mieszkaniach w zdecydowanej większości pochodzą z rejonów o klimacie...

Jajka wielkanocne w kształcie zwierzątek

Prezentujemy słodkie dekoracje wielkanocne dla dzieci. Stwórz razem z nami ozdoby w kształcie...

Jak aranżować rośliny pokojowe?

Ważną rolą roślin w domu, poza dostarczaniem tlenu, oczyszczaniem i nawilżaniem powietrza, jest dekoracja...

Rośliny oczyszczające powietrze, które powinny...

Rośliny oczyszczające powietrze powinny znaleźć się w każdym domu. Wiele roślin doniczkowych działa jak...

Jak urządzić ciepłe i przytulne wnętrze? Piękne...

Przemija moda na surowe wnętrza, wolne od tkanin dekoracyjnych. Do łask wracają zasłony, dekoracyjne poduchy...

Jak pielęgnować storczyki? Uprawa storczyków w...

Storczyki można spotkać niemal w każdym domu. Ze względu na problemy w uprawie, ich miłośnicy zwykle...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.