| muratordom.pl » Wnętrza » Dekoracje i dodatki » Kryształowa komnata

Kryształowa komnata

Połyskujące szkiełka we wnętrzach są tym samym co klejnoty w biżuterii. Nadają rys elegancji, rozświetlają i kuszą.

W skrytości ducha marzysz o mieszkaniu w pałacu, ale nie możesz sobie na to pozwolić, chociażby dlatego, że nie ma już wolnych pałaców do zamieszkania... Można jednak w dość prosty i niedrogi sposób nadać mieszkaniu nieco pałacowy, ale bardzo nowoczesny charakter. Co powiesz na tapicerowaną ścianę wysadzaną „kryształowymi” guzikami, która w zestawieniu z kryształowym żyrandolem dodaje wnętrzu blasku luksusu? Taka ściana doskonale spełni funkcję wezgłowia przy łóżku – dzięki niej zwykły materac na nóżkach zamieni się w królewskie łoże.

Wsporniki pod blatem, odlew żeliwny, stołek, odlew żeliwny, ŚWIAT ODLEWÓW; ręcznik Florence, IKEA; korale, THIS & THAT; pojemnik ceramiczny, LEROY MERLIN.

„Kryształki” wklejone pomiędzy płytki, PASGALA; korale, kadzidełka, THIS & THAT; mydelniczka i dozownik na mydło Vogue, LEROY MERLIN.

Dołącz do nas i bądź na bieżąco

ZDANIEM STYLISTY

Uwaga: łatwo popaść w przesadę i zamiast pałacu zrobić z mieszkania wnętrze cygańskiego wozu - ostrzegają styliści: Magda Kiełkiewicz i Kuba Gurnik.
Żeby osiągnąć „królewski” efekt, wystarczy zastosować jeden mocny akcent lub kilka drobnych. Warto pamiętać, że plastikowa imitacja nie zastąpi gry światła w szklanym, nie mówiąc już o kryształowym, świecidełku. strony dostępność różnorakich materiałów pozwala na osiągnięcie ciekawych pałacowych efektów zaskakująco niskim kosztem.Z drugiej

Bardzo prostym zabiegiem dekoracyjnym jest wklejenie między kafelki pasmanteryjnych kryształków. Pospolita ściana z najzwyklejszych kafelków nabiera wówczas ozdobnego charakteru. W plastikowych paciorkach pojawia się gra światła i głębia. Uzupełniając całość ozdobną ramą lustra i kutymi wspornikami pod blatem, uzyskujemy ciekawy stylistycznie efekt: nowoczesny, a jednocześnie stylowy. Jednym słowem – glamour. Doskonałym uzupełnieniem całości jest parawan z kryształowymi elementami, który łatwo można zrobić samemu. Miło rozpoczynać dzień od toalety w tak niecodziennej, pałacowej łazience.

Autor: Kalbar

SZNURY KORALI - „kryształki” wklejone pomiędzy płytki, PASGALA; wsporniki pod blatem – odlew żeliwny, stołek – odlew żeliwny ŚWIAT ODLEWÓW; rama Ung Drill, haczyki i koszyczek Nostalgi Pjas, żyrandol Kristaller, ręcznik Florence, IKEA; umywalka Bianca, bateria Retro, Oras; syfon Viega, LEROY MERLIN; szal, SCANDINAVIAN LIVING

Autor: Kalbar

BLASKI I SNY i  „kryształowe” guziki, PASGALA; tkanina na ścianie, żyrandol Stella, świeczka z ornamentem Antique, LEROY MERLIN; materac Sultan, nogi Sultan IKEA; pled ze sztucznego futra Wolf, poduszki Jules, poduszka Wolf, pudełka Sami, ramka Kolina, HOFT; stolik z polerowanego aluminium Barok, świeca Balls, BED & BREAKFAST; kryształowe korale Swarovski, torebka z filcu Parkhaus, GALERIA APRIL

Tuznajdziesz
Porównaj
Przeczytaj dodatkowo:
Wielkanocne kieszonki na sztućce

Pokazujemy jak w prosty i oryginalny sposób wykonać dekorację stołu wielkanocnego. Dzięki filcowym...

Rośliny doniczkowe - 7 zasad, jak aranżować...

Rośliny doniczkowe w domu odgrywają dużą rolę. Poza tym, że dostarczają tlen, oczyszczają i nawilżają...

Jajka wielkanocne w kształcie zwierzątek

Prezentujemy słodkie dekoracje wielkanocne dla dzieci. Stwórz razem z nami ozdoby w kształcie...

Kreatywna (bez-donicowa) uprawa roślin pokojowych

Z reguły rośliny pokojowe uprawia się w donicach lub skrzyniach. Tymczasem w przypadku niektórych...

Choinka w doniczce. Jak pielęgnować żywą choinkę...

Choinki w doniczce pięknie pachną i wyglądają w domu. Żywa choinka może być też po świętach przesadzona do...