Tauron ekogroszek i węgiel - sprawdzamy ceny! Jak kupić węgiel w Tauronie?

2022-08-25 16:47
Tauron
Autor: materiały prasowe Tauron Tauron - Zakład Górniczy Brzeszcze

Tauron prowadzi sklep, w którym kupisz węgiel i ekogroszek. Ceny węgla i ekogroszku na rynku trzymają się na wysokim poziomie. Sprawdzamy, jakie ceny oferuje Tauron w sklepie internetowym. Jak kupić węgiel i ekogroszek w Tauronie? Czy węgiel jest dostępny "od ręki"?

Węgiel jest bardzo drogi i trudno dostępny. W składach ciągle go brakuje, a to powoduj kolejne podwyżki. Na początku sierpnia za ekogroszek, ci którzy mogli go sprzedać, żądali nawet 4000 zł za tonę! W połowie sierpnia ceny węgla ze swoich kopalń podniosły Polska Grupa Górnicza, Węglokoks i Tauron.

W należącym do Spółka Tauron Zakładzie Górniczym Brzeszcze groszek lub orzech luzem kosztuje ok. 1450 zł/t, a za ekogroszek w workach trzeba zapłacić ok. 1360 zł za tonę. Te ceny i tak są konkurencyjne na rynku, a więc zainteresowanie ogromne.

Ekogroszek Tauron cena

  • Ekogroszek JARET PLUS (luzem) - cena 1450 zł/t
  • Ekogroszek JARET PLUS (w big bagach) - cena 1700 zł/t
  • TAURON Ekogroszek (luzem) - cena 1450 zł/t
  • TAURON Ekogroszek (w big bagach) - cena 1700 zł/t

Przeczytaj też: Ceny węgla w Polsce. Po raz kolejny PGG podnosi ceny węgla!

Niestety opału w tej cenie nie wystarcza dla wszystkich zainteresowanych. W związku z tym Tauron, podobnie jak sklep PGG wprowadził czasowe i ilościowe limity na zakup węgla i ekogroszku przez indywidualnych odbiorców. Przeczytaj też: Zmiany w sklepie PGG. Jak kupić węgiel w sklepie internetowym PGG?

Jak kupić węgiel w Tauron

Jeśli chcemy kupić węgiel w Punkcie Obsługi Klienta zakładów górniczych Tauron musimy sprzedawcy pokazać specjalne oświadczenie, które zawiera następujące informacje: ilość i przeznaczenie węgla, nasze imię i nazwisko, adres zamieszkania, serię i numer dokumentu tożsamości. Wymagane jest też okazanie dokumentu potwierdzającego złożenie deklaracji do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynku (CEEB), dotyczącej źródła ciepła i spalania paliw. Jak informuje Tauron potwierdzenie to ma być w formie zaświadczenia lub w potwierdzonej kopii złożonej deklaracji w urzędzie miejsca zamieszkania.

Przeczytaj: Skarb Państwa chce odkupić kopalnie Taurona za złotówkę. Tak zrobił z kopalniami PGG

Ze względu na atrakcyjną cenę węgla, niższą od rynkowej, Tauron wprowadził limity dotyczące jego sprzedaży. Węgiel można kupić tylko na własne potrzeby. I to w ilości nie większej niż 6 ton w ciągu roku. Rozwiązania te mają umożliwić zakupy węgla większej ilości osób korzystających z kotłów i pieców na paliwa stałe, i jednocześnie uniemożliwić jego zakup przez mniejsze firmy w celu dalszej odsprzedaży.

Jeśli chcesz kupić węgiel na opał, przypominamy, że od 17 sierpnia można składać wnioski o dodatek węglowy, który polega na jednorazowej dopłacie do zakupu węgla w wysokości 3000 zł. Przeczytaj też: Jak wypełnić wniosek o dodatek węglowy - instrukcja >>>

Tauron ekogroszek - jaka cena?

Tauron ceny węgla i ekogroszku podniósł w połowie sierpnia. W sprzedaży internetowej oferuje ekogroszek:

  • TAURON Ekogroszek w cenie 1200 zł/800 kg (cena brutto bez transportu za 1 paletę)
  • Ekogroszek JARET plus w cenie 1200 zł/800 kg (jw.)
  • ekogroszek EKOSOBIESKI Premium w cenie 1272 zł /800 kg (jw.)

Sklep internetowy Tauron - jak działa

W sklepie internetowym Tauron można kupić ekogroszek pakowany w workach. Jedna paleta ekogroszku to 800 kg (40 worków x 20 kg). Sprzedawany jest też ekogroszek w big bagach 1000 kg (węgiel luzem) - w cenie 1500 zł bez dostawy za 1 paletę.

Przeczytaj też: Jak kupić węgiel w Jastrzębskiej Spółce Węglowej, która rozpoczęła produkcję i sprzedaż węgla klientom indywidualnym w kopalni Budryk

Atrakcyjna cena ekogroszku w sklepie internetowym Tauron powoduje, że dokonanie w nim zakupu jest bardzo trudne i udaje się tylko nielicznym. Jeśli wejdziemy na stronę  Tauron - sklep.tauron.pl - większość towarów opatrzona jest statusem "produkt czasowo niedostępny".  Z powodu bardzo dużego zainteresowania kupujących, sklep internetowy Tauron wprowadził ograniczenia. Zdecydował o uruchamianiu sprzedaży ekogroszku przez internet jedynie we wtorki i czwartki od godziny 17 do wyczerpania zapasu - tylko wtedy uzupełniany jest asortyment na stronie sklepu Tauron. Wprowadzono też limity na zakupy. Ekogroszek w wyznaczonych dniach w sklepie internetowym Tauron można tylko kupić w ograniczonej ilości: do 2 palet z dostawą kurierem i do 4 palet przy odbiorze własnym węgla w Punkcie Obsługi Klienta w Jaworznie.

Listen to "Będziemy się mierzyć z kryzysem przez miesiące, a nawet może lata - Michał Dworczyk [SEDNO SPRAWY]" on Spreaker.