| muratordom.pl » Budowa » Okna dachowe » Montaż okna dachowego - wykończenie wnęki okiennej z zastosowaniem szpalet. Galeria

Montaż okna dachowego - wykończenie wnęki okiennej z zastosowaniem szpalet. Galeria

Prawidłowe wykończenie wnęk okiennych na poddaszu użytkowym jest równie istotne jak sam montaż okna dachowego. Warto tu zastosować gotowe szpalety, oferowane przez producenta okien połaciowych.

Uszczelnienie okna dachowego od wewnątrz

Ocieplenie wokół okna dachowego musi być bardzo dobrze chronione przed wilgocią. Zawilgocenie materiału powoduje bowiem pogorszenie jego właściwości termoizolacyjnych. Dlatego od wewnątrz należy zamontować folię paroizolacyjną, która zatrzyma ciepłe, wilgotne powietrze. Trzeba też dążyć do ograniczenia wszelkich nieszczelności na połączeniu folii wokół ramy okiennej i tej pod skosami. Warto wykorzystać specjalny kołnierz paroszczelny z folii polietylenowej. Jego krawędzie mocuje się w wyfrezowanym rowku w ościeżnicy przygotowanym do montażu szpalety. Do każdego okna dobiera się odpowiedni rozmiar kołnierza paroszczelnego. Sprzedaje się go w zestawie z klejącą taśmą butylową do połączenia z ościeżnicą okna oraz odporną na wilgoć i starzenie jednostronnie klejącą taśmą do połączenia kołnierza z folią paroizolacyjną pod okładziną skosów.

Wykończenie wnęki okiennej

Aby właściwie wykończyć wnękę okienną, dolna jej część powinna być prostopadła do podłogi, a górna – równoległa. Ułatwia to prawidłową cyrkulację powietrza na poddaszu i skutecznie ogranicza ryzyko wystąpienia kondensacji pary wodnej na oknie dachowym. Zastosowanie gotowej szpalety (obudowy)  umożliwi szybkie i poprawne jej wykończenie od strony pomieszczenia. Jest ona wykonana z wodoodpornych białych płyt laminowanych, dzięki czemu pozostaje trwała i łatwa do utrzymania w czystości. Jasny kolor dobrze odbija światło, a odpowiednie ukształtowanie nie ogranicza kąta padania promieni słonecznych. Ułatwia też dobranie prawidłowej ilości izolacji termicznej wokół okna.

Montaż okien dachowych. Poznaj zasady i kolejność prac

Montaż okien przeprowadzają dekarze. Najważniejsze etapy prac to dobre wypoziomowanie okna...

zobacz więcej
zamknij
Przeczytaj dodatkowo:
Nowoczesne okna dachowe. Jak urządzić komfortowe,...

Przestrzeń na poddaszu traktowana jest głównie jako strefa rodzinna, miejsce spokoju i ciszy, w...

Ceny okien plastikowych i okien drewnianych. Co...

Ceny okien plastikowych i okien drewnianych mogą w znacznym stopniu różnić się od siebie. Sprawdźmy,...

Dlaczego oryginalne rolety i markizy to trafny...

Oryginalne rolety i markizy zapewnią uczucie optymalnego komfortu użytkowania poddasza. Na rynku istnieje...

Sposoby na zaciemnienie wnętrz - rolety i żaluzje

Rolety, żaluzje i inne przesłony okienne służą nie tylko do ochrony wnętrz przed słońcem i wysoką temperaturą...

Rolety zewnętrzne na oknach połaciowych a...

Rolety zewnętrzne posiadają wiele przydatnych funkcji, które pozwolą każdemu poczuć się bezpiecznie i...

Wybieramy okna połaciowe. Na co warto zwrócić...

Jedną z prężniej rozwijających się gałęzi przemysłu budowlanego są okna dachowe. Producenci oferują coraz...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.