| muratordom.pl » Łazienka » Pomysły i aranżacje » Łazienka z oknem: 5 zasad funkcjonalnej aranżacji na poddaszu

Łazienka z oknem: 5 zasad funkcjonalnej aranżacji na poddaszu

Dowiedz się, jak powinna wyglądać funkcjonalna i komfortowa łazienka z oknem. Gdzie zlokalizować wannę oraz szafki? Jak zaaranżować łazienkę, która będzie łatwa do utrzymania w czystości. Poznaj 5 podstawowych zasad projektowania pięknej łazienki na poddaszu.

Tagi: Fakro

Więcej o oknach FAKRO >>

Okno w łazience pełni rolę wentylacyjną i dostarcza naturalne światło do jej wnętrza. Zarówno tradycyjne jak i dachowe, szybko rozwiązuje problem zbierającej się pary po wziętym prysznicu. Wystarczy je uchylić i wpuścić powiew świeżego powietrza.

Łazienka z oknem zapewnia dopływ światła słonecznego w ciągu dnia. Dlatego nie ma potrzeby używania elektryczności. Naturalne światło działa na nas pobudzająco po przespanej nocy, co sprawia, że od rana jesteśmy optymistycznie nastawieni do życia. Dodatkowo promienie UV działają bakteriobójczo.

Łazienka z oknem pozwala obserwować otoczenie domu. Możemy mieć piękny widok na przykład na zielony las. W przypadku łazienki znajdującej się na poddaszu, widok zapewni nam okno dachowe. Jest szczególnie ładny nocą, kiedy na niebie świecą gwiazdy.

Adaptacje poddaszy użytkowych zdominowały rynek budownictwa tradycyjnego, stając się trendem w architekturze wnętrz. Stworzenie przytulnego kąta pod dachem wymaga zapewnienia dopływu naturalnego światła, co w wielu przypadkach możliwe jest wyłącznie dzięki zastosowaniu okien dachowych. Firma FAKRO posiada w swojej ofercie również produkty dedykowane do pomieszczeń o podwyższonej wilgotności takich jak łazienka czy kuchnia. Odpowiednie rozplanowanie ich w połaci dachowej otwiera przed nami nowe możliwości funkcjonalne i aranżacyjne.

5 zasad projektowania łazienki z oknem:

Dołącz do nas i bądź na bieżąco

Łazienka z oknem pod skosami

Najczęstszym problemem podczas planowania łazienki z oknem na poddaszu są skosy występujące na dużej powierzchni pomieszczenia. W celu zapewnienia komfortowej komunikacji należy pamiętać o zachowaniu odpowiednich odległości w strategicznych punktach łazienki. Trudno dostępną powierzchnię pod skosami wykorzystajmy w sposób funkcjonalny lokalizując w niej dodatkowe szafki lub wannę.

Zobacz też: Sposób na jasne i przestronne pokoje na poddaszu

Na etapie planowania wnętrza należy również zadbać o odpowiedni dobór barw i materiałów wykończeniowych. Stosując kilka prostych zasad, stworzymy przyjazną, ciepłą i łatwą do utrzymania w czystości łazienkę.

Barwy dominujące w tym pomieszczeniu powinny być jasne. Pozwoli to na wykreowanie optycznie powiększonej i lekkiej przestrzeni, która zyska indywidualnego charakteru dzięki zastosowaniu kontrastujących odcieni i zróżnicowanych materiałów wykończeniowych na fragmentach ścian. Unikajmy jednak stosowania ciemnych barw i wzorzystej ceramiki na całych ich długościach, zwłaszcza na skosach. Efektem takiego zbiegu może stać się wizualne przytłoczenie wnętrza.

Murator.tv: Jakie okno dachowe wybrać?

W tym "Wyborze na 5" mówimy o pięciu zaletach konkretnego produktu: okna dachowego FPP-V U3 PRESELECT firmy Fakro. Jakie cechy ma nowoczesne okno dachowe wyższej klasy? Zobacz nasz film.

Przeczytaj dodatkowo:
Jak zaprojektować łazienkę dla osób...

Projektowanie łazienki dla osób niepełnosprawnych trzeba dobrze zaplanować. Niestety nie istnieją...

Baterie łazienkowe – czym się kierować podczas...

Nowoczesne baterie łazienkowe muszą spełniać nie tylko wyśrubowane normy, lecz także rosnące oczekiwania...

Nowoczesna łazienka. Aranżacja w tonacji szarości...

Modna aranżacja łazienki utrzymanej w nowoczesnych szarościach jest doskonałym tłem, na którym uwagę...

Uwaga na błędy w projekcie!

Jaki projekt wybrać, żeby dom i wszystkie jego pomieszczenia spełniały najważniejsze potrzeby...

Modna łazienka 2016. GALERIE najnowszych aranżacji

Modna łazienka to hasło, które dla każdego może znaczyć coś innego. Niektórzy przywiązują wagę...

sponsor artykułu