| muratordom.pl » Budowa » Oni już zbudowali » Projekt domu D12 "Przytulny" - wariant I

Projekt domu D12 "Przytulny" - wariant I

W „Przytulnym” szczególnie zachwyciła mnie prosta bryła domu upiększona podcieniem nad tarasem (można będzie usiąść pod daszkiem w czasie niepogody) i wysunięta od frontu kuchnia.

Widok domu od frontu i od ogrodu

To był pierwszy projekt, który zobaczyłem po podjęciu decyzji o budowie domu, od razu przypadł mi do gustu i tak już zostało.

Od zawsze podobały mi się domy parterowe z płaskim, czterospadowym dachem. W „Przytulnym” szczególnie zachwyciła mnie prosta bryła domu upiększona podcieniem nad tarasem (można będzie usiąść pod daszkiem w czasie niepogody) i wysunięta od frontu kuchnia. Projekt ma również idealną wielkość – mamy dwoje dzieci, a wkrótce będziemy mieli trzecie, ja potrzebuję też dodatkowego pokoju do pracy. Obliczyliśmy więc, że na dzień dzisiejszy potrzebujemy minimum trzech sypialni i gabinetu. „Przytulny” spełnia te warunki z nawiązką. Jesteśmy na etapie układania więźby dachu, na razie większych problemów z budową na szczęście nie było (poza standardową nieterminowością wykonawców). Był za to mały kłopot z organizacją pracy. Stan „zero” wykonałem z pomocą rodziny, bez zatrudniania firmy, kilku ludzi ciągle pytało co mają robić, a potem jak skończą to co dalej i czy to co robią, robią dobrze. Czasem nie mogłem tego wszystkiego ogarnąć.

Sporo zmieniliśmy w projekcie – m.in. zrobiliśmy strop nad salonem, schody przenieśliśmy do holu, zlikwidowaliśmy też wc na parterze, aby powiększyć pomieszczenie gospodarcze.

Pełna prezentacja projektu: Murator D12 - Przytulny - wariant I

Przeczytaj dodatkowo:
Nietypowy dom. Budynek na planie trapezu

Ten nietypowy dom w modernistycznym stylu zbudowany jest na planie trapezu. Zwęża się w kierunku ogrodu. Jest...

Oryginalny dom bliźniak. Czerwona elewacja i dach...

Czerwony dom bliźniak z drewnianą elewacją i grafitowym dachem sięgającym niemal do ziemi to odmieniec w...

Dom bliźniak na wąską działkę. Z zewnątrz...

Ten dom bliźniak może być wybudowany nawet na bardzo wąskiej działce. Pozwala na to niewielka szerokość...

Dom jednorodzinny jak wiejska zagroda....

Zapraszamy do domu jednorodzinnego z ceglaną elewacją, który przypomina typową wiejską zagrodę. Tylko...

Dom w japońskim stylu. Geometryczna bryła budynku...

Bryła budynku złożona z białych i czarnych części, zachodzących na siebie i połączonych przeszkleniami,...

Kamienne ściany i strzecha. Wiejski dom w...

Ten wiejski dom kryty strzechą nie wstydzi się swojego pochodzenia, przeciwnie – z dumą je eksponuje....

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.