Nowoczesny dom w jasnych barwach

2022-01-14 13:20

Wnętrze nowoczesnego domu w jasnych barwach jest niezwykle ciepłe i przytulne. Dominują naturalne akcenty, takie jak drewno czy liczne rośliny, ale nie zabrakło również odważnych dodatków. To wszystko sprawia, że wnętrze jest ponadczasowe i spełni oczekiwania mieszkańców w każdym momencie ich życia.

Dom
Autor: Mikołaj Dąbrowski Jadalnia jest centralnym punktem strefy dziennej, a jednocześnie łącznikiem pomiędzy kuchnią otwartą na salon oraz częścią wypoczynkową

Ten ponad dwustumetrowy dom z ogrodem w Górkach pod Opolem to rodzinny azyl małżeństwa z trójką synów. W tej przestrzeni znalazło się miejsce nie tylko na przestronny salon, sypialnię czy pokoje dziecięce, ale również na siłownię, bawialnię, a nawet saunę.

W projekcie stworzonym przez pracownię FABRYK-ART dominują beże, biele, szarości oraz ocieplające wnętrze akcenty drewniane, ale nie zabrakło tu też nieco odważniejszej barwy.

Dom oszczędny - Projekt EC317/ EC317a

Przestronna jadalnia - serce domu

Właściciele domu cenią sobie spotkania z liczną rodziną, dlatego niekwestionowanym sercem tej przestrzeni jest przestronna jadalnia. Jej główny element to duży, stworzony na zamówienie stół z litego drewna. Jasny blat został zestawiony z krzesłami wykończonymi szarą tapicerką oraz z plecionymi abażurami lamp.

Przeczytaj też:

Stylowa jadalnia. Jak urządzić wnętrze, by nadać mu klimat >>>

Jadalnia jest centralnym punktem strefy dziennej, a jednocześnie łącznikiem pomiędzy kuchnią otwartą na salon oraz częścią wypoczynkową.

GALERIA: zobacz piękne wnętrze domu jednorodzinnego

Lamele - sposób na oryginalne i nowoczesne wnętrze

Ciekawym elementem projektu są również lamele. Projektanci wykorzystali je nie tylko na ścianach w wiatrołapie, ale także na obudowie kominka. Ten element aranżacji jest tyleż estetyczny, co funkcjonalny – w korytarzu za dekoracją ścienną zostały ukryte drzwi do małego schowka.

Przeczytaj też:

Ryflowane panele ścienne. Modna drewniana okładzina ścian >>>

Lamele są także praktycznym elementem aranżacji sypialni, w której sprytnie wydzielają przestrzeń do pracy.

Dom
Autor: Mikołaj Dąbrowski Ciekawym elementem w aranżacji tego domu są lamele, które projektanci wykorzystali m.in. obudowie kominka

Jasne barwy, drewno i ceglasty motyw

Ciepło i przytulność domu bazuje na jasnej palecie barw, ale również na naturalnych akcentach, takich jak wspomniane wcześniej drewno oraz liczne rośliny.

Ekstrawaganckim przełamaniem naturalnej sielanki jest ceglasta barwa, którą można podziwiać między innymi na zasłonach w salonie. Ten sam kolor zdobi wyspę kuchenną, poduszki na kanapie, a także ścianę za telewizorem. Ceglasty motyw można spotkać również w łazience, dzięki czemu aranżacja jest spójna i harmonijna.

Przeczytaj też:

Cegły na ścianę. Inspiracje na wnętrza z dekoracyjną ścianą z cegły >>>

Dom
Autor: Mikołaj Dąbrowski Ekstrawaganckim przełamaniem naturalnej sielanki jest ceglasta barwa, którą można podziwiać między innymi na zasłonach w salonie

Drewno i lastryko w aranżacji łazienki

A skoro o łazience już mowa, to warto zwrócić uwagę na to, że również w tym pomieszczeniu dominują naturalne materiały wykończeniowe – nie tylko drewno, ale także ponadczasowe lastryko, w ciemnej oraz jasnej odsłonie.

W tym wnętrzu znalazło się miejsce na elegancką wannę wolnostojącą oraz nowoczesną zabudowę meblową.

Przeczytaj też:

Lastryko w łazience, czyli aranżacja stylowej łazienki >>>

Dom
Autor: Mikołaj Dąbrowski Lastryko to materiał, który znany jest od setek lat. Od jakiegoś czasu przeżywa renesans. Lastryko w łazience pojawia się na podłogach czy ścianach, ale również w akcesoriach łazienkowych.

Pokój dziecka na lata

Ważnym elementem projektu domu w Górkach są pokoje dziecięce. Ich aranżacja nieco odbiega od wykończenia reszty pomieszczeń, nadal jednak harmonizuje z całym zamysłem stylistycznym.

Przeczytaj też:

Urządzamy pokój dziecięcy: 18 pomysłów i inspiracji >>>

Choć już od progu widać, że w tej przestrzeni rządzą maluchy, to jednak dominuje tu stonowana kolorystyka, która jest neutralnym tłem dla dziecięcych akcentów, takich jak zabawki, pluszowe misie czy książki. Dzięki temu pokoje będą rosnąć wraz z ich właścicielami, a inwestorzy nie będą musieli co kilka lat przeprowadzać gruntownego remontu – wystarczy, że wymienią dodatki i meble.

Dom
Autor: Mikołaj Dąbrowski W pokoju dziecka dominuje stonowana kolorystyka, która jest neutralnym tłem dla dziecięcych akcentów

Oprawy oświetleniowe jako element aranżacji wnętrz

Cechą szczególną projektu jest zastosowanie w całym domu tych samych opraw oświetleniowych. Oczywistym wyborem były podwójne i pojedyncze oprawy z linii SLEEK polskiej marki AQForm w wersji natynkowej oraz wpuszczanej.

Przeczytaj też:

Oświetlenie dekoracyjne: światło ważny element wystroju wnętrz >>>

Wszystkie oprawy mają tak samo dobraną temperaturę światła 3000K. W tak oświetlonym wnętrzu nie męczy się wzrok, a ciepłe światło sprawia, że domownicy są bardziej wypoczęci i pozytywnie nastawieni.

Dom
Autor: Mikołaj Dąbrowski Cechą szczególną projektu jest zastosowanie w całym domu tych samych opraw oświetleniowych

Przeczytaj też:

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Pozostałe podkategorie