Nowoczesne wnętrze domu jednorodzinnego. Leśny dom w zgodzie z naturą

2021-12-07 14:18

Zobacz wyjątkowe wnętrze domu jednorodzinnego. Architekci projekt wnętrz wpisali w nowoczesną i minimalistyczną bryłę budynku oraz podkreślili piękny widok na zalesioną działkę, tak by właściciele mogli się nim cieszyć przez cały rok.

Dom
Autor: Budzik Studio Ten dom otaczają sosny i brzozy. Architekt zaprojektował go w taki sposób, by sprawiał wrażenie, że przyroda wlewa się do środka i jest jego naturalną częścią

Dom na warszawskich Bielanach otaczają sosny i brzozy. By spełnić marzenie właścicielki, architekt Daniel Cieślik zaprojektował go w taki sposób, by sprawiał wrażenie, że przyroda wlewa się do środka i jest jego naturalną częścią. Natomiast projekt wnętrza powierzono pracowni 81.WAW.PL.

Pracownia stworzyła wnętrze, które nie tylko odpowiada na potrzeby jego mieszkańców, ale dzięki starannie dobranym i przemyślanym elementom, wszystko stanowi spójną całość z budynkiem i naturą. 

Podział funkcjonalny domu

Na dole domu znajduje się salon, kuchnia z jadalnią oraz sypialnia z łazienką, a także garderoba, gabinet i łazienka dla gości. Natomiast na górze pokoje dwóch nastoletnich córek rozdzielone łazienką i pokojem gościnnym oraz siłownia i taras.

Jest on szczególnie ważny, bowiem właściciele cenią sobie bliskość natury. Dokarmiają oni ptaki, zawieszają dla nich budki lęgowe i podglądają leśne życie przez lornetki. – Są dwie, jedna w sypialni – zdradza Monika. – Zdarza nam się obserwować tu kowalika. To jedyny polski ptak, który potrafi chodzić po pniu głową do dołu – wyjaśnia.

GALERIA: zobacz wyjątkowe wnętrze tego domu

Salon, jadalnia i kuchnia stanowią jedną całość

Salon, jadalnia i kuchnia stanowią jedną całość, a przeszklona ściana otwiera ją także na ogród. Ciepła temu nowoczesnemu wnętrzu nadają tekstylia – tapicerowane krzesła „Bat” (Gubi), poduszki „Tokyo” (Sits) oraz puszysty dywan (NAP) i lampy „Mirror Ball” Toma Dixona, których złoty kolor współgra z jasnym wybarwieniem drewna.

Do tego zastosowano wpuszczone w podwieszany sufit oświetlenie liniowe – czarne rynny-prowadnice reflektorów. Niska zabudowa przez całą długość salonu podobnie jak kuchnia jest grafitowa, a witryny mają dymione szkło - tak samo jak drzwi do łazienki przy sypialni.

Przeczytaj też:

Najładniejsze salony z kuchnią w projektach domów Muratora >>>

Dom
Autor: Budzik Studio Salon, jadalnia i kuchnia stanowią jedną całość, a przeszklona ściana otwiera ją także na ogród

Ażurowa ściana oddzielająca kuchnię 

Kuchnię od reszty pomieszczeń wydzielono ażurową ścianką, do której zamontowano lampy LED, zaś miękkość do tej przestrzeni wnoszą tapicerowane hokery „Mishell” marki Noti. Na ścianie umieszczono obraz Doroty Buczkowskiej.

Jednak uwagę przyciągają blat z grafitowego spieku i półmatowe lakierowane fronty zabudowy w tym samym odcieniu. Ich regularne podziały i podcięcie pod linią blatów sprawiają, że całość jest bardzo symetryczna. 

Przeczyta też:

Ryflowane panele ścienne. Modna drewniana okładzina ścian o wertykalnym wzorze >>>

Dom
Autor: Budzik Studio Kuchnię od reszty pomieszczeń wydzielono ażurową ścianką

Szklane ściany w sypialni

Natomiast dwie szklane ściany głównej sypialni sprawiają, że śpi się niemal jak na tarasie, a jej przytulność zapewniają tkaniny – tapicerowane aksamitem łóżko oraz pościel – len i pikowana satyna (NAP). Efektowne lampy wiszące to „Bloom” Kartella, a przy łóżku – „Demetra” Artemide.

Po obu stronach łóżka są drzwi z dymionego szkła – prawe prowadzą do garderoby, a lewe do łazienki. Od tamtej strony ścianę nad nimi wyłożono czarnym spiekiem, aby stworzyć wrażenie, że – podobnie jak wnęka prysznicowa – sięgają sufitu.

Przeczytaj też:

Wybieramy zagłówek do łóżka. Modna ściana za łóżkiem w sypialni >>>

Dom
Autor: Budzik Studio

Łazienka spójna z domem i naturą

Łazienki zaprojektowano tak, by były spójne nie tylko z domem, ale i naturą. Wyłożono je mozaiką z elementami złota lub nawiązującymi do widoku za oknem płytki łazienkowe z kwiatowym motywem. Pozostałe elementy pozostały stonowane i ocieplone drewnem, a także imitującymi je płytkami.

Przeczytaj też:

Płytki heksagonalne do łazienki, kuchni i salonu. Modny wzór plastra miodu >>>

Dom
Autor: Budzik Studio Łazienkę wyłożono nawiązującymi do widoku za oknem płytkami łazienkowymi z kwiatowym motywem

Przeczytaj także:

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Pozostałe podkategorie