TOP 5: projekty domów z kilkoma łazienkami i sauną z kolekcji Muratora

2020-05-28 10:36
TOP 5 Domy z kilkoma łazienkami
Autor: Autor: HomeKONCEPT, muratorprojekty.pl Projekt domu HK66 HomeKONCEPT-66, autor HomeKONCEPT. W wielu domach jest kilka łazienek, żeby mieszkańcy mogli bez przeszkód z nich korzystać

Chcesz uniknąć kolejek do łazienki we własnym domu? Wybierz projekt domu z kilkoma łazienkami. Prezentujmy TOP 5 projektów z kolekcji Muratora z kilkoma łazienkami i sauną.

Pod koniec PRL-u tylko 80% mieszkań w miastach i 50% domów na wsi było wyposażonych w łazienkę. Obecnie posiadanie łazienki jest standardem. A ten szybko rośnie w miarę postępu cywilizacyjnego i zwiększania naszych oczekiwań co do komfortu życia.

W domach dwukondygnacyjnych wygodne jest urządzenie co najmniej dwóch łazienek – po jednej na każdej kondygnacji. Kiedy spopularyzowała się idea osobnej prywatnej łazienki w sypialni gospodarzy, w projektach pojawiła się druga (lub trzecia) łazienka dla dzieci śpiących na poddaszu lub piętrze. W dużych domach dla licznych rodzin można znaleźć dodatkowy pokój do rekreacji, np. gimnastyki, ćwiczeń w siłowni. Po intensywnych zajęciach sportowych dobrze jest mieć możliwość umycia się z przylegającej do tego pokoju łazience. Pojawiają się już projekty, w których każda sypialnia ma własną łazienkę, a dodatkowo w domu jest łazienka lub chociaż WC dla gości. Taki kiedyś będzie obowiązywał standard.

TOP 5 Domy z kilkoma łazienkami

Przedstawiamy projekty domów, w których jest kilka łazienek, zależnie od ich wielkości, liczby sypialni i przeznaczenia pomieszczeń.

GL 981 Soleo II

Autorzy: arch. Piotr Godlewski, arch. Krzysztof Lelek, Studio Atrium

Powierzchnia użytkowa 127,6 m2Liczba pokoi (z salonem) 4Wymiary działki 22,90 x 18,94 m

Liczba łazienek 3 + WC

TOP 5 Domy z kilkoma łazienkami
Autor: Studio Atrium, muratorprojekty.pl Projekt domu S-GL 981 – Soleo, arch. Piotr Godlewski, arch. Krzysztof Lelek. Link: Zobacz więcej>>>

W domu GL 981 Soleo II zaprojektowano tyle łazienek, ile jest sypialni. Każdy mieszkaniec może korzystać z łazienki bez czekania w kolejce, w dowolnym momencie. I nie musi wychodzić poganiany przez brata lub siostrę. Obok wejścia umieszczono małżeński master bedroom z wielką łazienką (5,1 m2), w której jest miejsce na wannę, dwie umywalki oraz toaletę. W dalszej części strefy wypoczynkowej znajdują się dwa pokoje dzieci, w których, obok wejścia, są osobne łazienki. Są one nieco mniejsze - mają 2,9 m2. To wystarczy, żeby znalazł się tam prysznic (lub mała wanna), umywalka i WC. Obok wejścia jest osobne WC (połączone z kotłownią), z którego mogą korzystać wszyscy domownicy oraz goście.

TOP 5 Domy z kilkoma łazienkami
Autor: Studio Atrium, muratorprojekty.pl Projekt domu S-GL 981 – Soleo, arch. Piotr Godlewski, arch. Krzysztof Lelek. Rzut parteru

GL 981 Soleo to nieduży parterowy dom dla 4-osobowej rodziny o bardzo funkcjonalnie zaprojektowanej przestrzeni. Oprócz łazienek jego atutem jest przestronny salon ze szklanymi ścianami wychodzącymi na taras.

Zobacz więcej szczegółów>>>GL 981 Soleo II

C345a - Obiecujący - wariant I

Autor arch. Wojciech Drajewicz

Powierzchnia użytkowa 106,9 m2Liczba pokoi (z salonem) 5Wymiary działki 19,50 x 16,40 m

Liczba łazienek - 3

TOP 5 Domy z kilkoma łazienkami
Autor: Kolekcja Muratora, muratorprojekty.pl Projekt domu C345a - Obiecujący - wariant I, arch. Wojciech Drajewicz Link: Zobacz więcej>>>

W wariancie II projektu domu Obiecujący znajdują się 3 łazienki. Przy holu na parterze jest duża łazienka (3,9 m2) dla wszystkich. Może ona również służyć interesantom przychodzącym do gospodarza domu prowadzącego działalność gospodarczą - obok niej jest pokój mogący pełnić funkcję gabinetu.

TOP 5 Domy z kilkoma łazienkami
Autor: Kolekcja Muratora, muratorprojekty.pl Projekt domu C345a - Obiecujący - wariant I, arch. Wojciech Drajewicz, rzut parteru

Na piętrze jest prywatna sypialnia gospodarzy oraz 2 sypialnie dla dzieci. W projekcie przewidziano osobną dużą łazienkę (nawet z wanną i prysznicem) dla rodziców oraz wspólną łazienkę dla dzieci.

TOP 5 Domy z kilkoma łazienkami
Autor: Kolekcja Muratora, muratorprojekty.pl Projekt domu C345a - Obiecujący - wariant I, arch. Wojciech Drajewicz, rzut poddasza

Ten kompaktowy dom o nazwie ,,Obiecujący’’ ma w sobie dość miejsca dla 4- lub 5-osobowej rodziny. Dzięki nieskomplikowanej bryle zapewne będzie tani w budowie i eksploatacji. Z zewnątrz wygląda ciekawie, gdyż składa się niejako z dwóch elementów, z których mniejszy jest nieco cofnięty w stosunku do głównego. Dom wyróżnia brak okapów, fragmenty elewacji wykończone deskami oraz dobre doświetlenie wnętrz, m.in. za sprawą okien dachowych i kolankowych. Wszystko to sprawia, że ma on współczesny wyraz, ale będzie się dobrze prezentował na każdej działce – zarówno w mieście, jak i na wsi.

Zobacz więcej szczegółów>>>C345a - Obiecujący - wariant I

M57a - Na skraju lasu - wariant I

Autor arch. Katarzyna Słupeczańska

Powierzchnia użytkowa 175,7 m2Powierzchnia garażu 37,9 m2Liczba pokoi (z salonem) 6Wymiary działki 20,70 x 21,90 m

Liczba łazienek - 3 + WC

TOP 5 Domy z kilkoma łazienkami
Autor: Kolekcja Muratora, muratorprojekty.pl Projekt domu M57a - Na skraju lasu - wariant I, arch. Katarzyna Słupeczańska Link: Zobacz więcej>>>

Na parterze domu Na skraju lasu (wariant I) znajduje się WC dla wszystkich (obok holu). W głębi parteru umieszczono dyskretnie schowany pokój, np. dla seniora, do którego przylega osobna łazienka z oknem. W ten sposób stworzono wydzielony fragment dla osoby, która może żyć swoim życiem.

TOP 5 Domy z kilkoma łazienkami
Autor: Kolekcja Muratora, muratorprojekty.pl Projekt domu M57a - Na skraju lasu - wariant I, arch. Katarzyna Słupeczańska, rzut parteru

Poddasze to część nocna domu. Znajdują się tu 4 sypialnie. Dla rodziców zaprojektowano master bedroom z osobną łazienką i garderobą. Dzieci będą mogły korzystać z wielkiej łazienki w korytarzu. Oba pomieszczenia są umieszczone pod skosami. W łazienkach są okna dachowe, więc będą dobrze oświetlone.

Przeczytaj też:

Projekty domów z master bedroom. TOP 5 >>>

W razie potrzeby na poddaszu można zrobić jeszcze jedną łazienkę - wzdłuż ściany szczytowej, z oknami. W projekcie jest tu pralnia, więc są instalacje wodna i kanalizacyjna. Łatwo to pomieszczenie przemienić w łazienkę.

TOP 5 Domy z kilkoma łazienkami
Autor: Kolekcja Muratora, muratorprojekty.pl Projekt domu M57a - Na skraju lasu - wariant I, arch. Katarzyna Słupeczańska, rzut poddasza

To idealny projekt domu dla dużej rodziny, która lubi komfort, ale doceni też nutę tradycji. Dach kryty brązową dachówką ceramiczną, biała elewacja zdobiona płytkami i drewnem, nad wejściem facjatka z balkonem, którego drzwi są zwieńczone łukiem, przywodzą na myśl dworek.

Zobacz więcej szczegółów>>> M57a Na skraju lasu - wariant I

EC 376 Sprzyjający

Autor arch. Ludwika Juchniewicz-Lipińska

Powierzchnia użytkowa 121,48 m2Powierzchnia garażu 32,3 m2Liczba pokoi (z salonem) 6Wymiary działki 25,80 x 23,10 m

Liczba łazienek 3 + WC

TOP 5 Domy z kilkoma łazienkami
Autor: Kolekcja Muratora, muratorprojekty.pl Projekt domu C376 - Sprzyjający, arch. Ludwika Juchniewicz-Lipińska Link: Zobacz więcej szczegółów>>>

Sprzyjający to projekt dużego domu, który sprzyja mieszkańcom w prowadzeniu codziennego życia, uprawianiu hobby oraz umożliwia pracę w domu. W związku z tym ma odpowiednio usytuowane łazienki. Na parterze przez hol obok wejścia jest niekrępujące przejścia do gabinetu, obok którego znajduje się WC. Mogą z niego korzystać więc mieszkańcy oraz goście przychodzący z wizytą lub w sprawach służbowych związanych z firmą prowadzoną przez mieszkańca tego domu.

Przeczytaj też:

13 pomysłów na aranżację małej łazienki. GALERIA >>>

Na drugim końcu korytarza jest duży pokój hobby, w którym można na przykład urządzić siłownię albo salon gimnastyczny. Po ćwiczeniach można w swobodny sposób skorzystać z łazienki z prysznicem i pozostałymi sanitariatami.

TOP 5 Domy z kilkoma łazienkami
Autor: Kolekcja Muratora, muratorprojekty.pl Projekt domu C376 - Sprzyjający, arch. Ludwika Juchniewicz-Lipińska, rzut parteru

Na piętrze są 2 duże łazienki. Większa - z wanną i prysznicem oraz pozostałymi urządzeniami sanitarnymi - przynależy do prywatnej sypialni gospodarzy domu. Podczas kąpieli w wannie można podziwiać niebo przez okno w dachu. Jest tutaj też portfenetr. Łazienka dla mieszkańców pozostałych 2 sypialni jest nieco mniejsza, ale zmieści się tam prysznic, umywalka, WC, bidet, a nawet pralka.

TOP 5 Domy z kilkoma łazienkami
Autor: Kolekcja Muratora, muratorprojekty.pl Projekt domu C376 - Sprzyjający, arch. Ludwika Juchniewicz-Lipińska, rzut piętra

Sprzyjający to dom z wentylacją mechaniczną i rekuperacją o nowoczesnej bryle, w której połączono część piętrową przekrytą dwuspadowym dachem z parterowymi dobudówkami z dachem płaskim.

Zobacz więcej szczegółów>>>EC 376 Sprzyjający

HomeKoncept HK 66 

Autor: HomeKONCEPT

Powierzchnia użytkowa 183,3 m2Liczba pokoi (z salonem) 5Wymiary działki 18,16 x 21,00 m

Liczba łazienek 2 + WC + sauna

TOP 5 Domy z kilkoma łazienkami
Autor: HomeKONCEPT, muratorprojekty.pl Projekt domu HK66, autor HomeKONCEPT Link: Zobacz więcej >>>

Na parterze z otwartą strefą dzienną zaprojektowano ogólnodostępne WC w korytarzu przy wejściu. Obok umieszczono pokój do pracy, który może też pełnić funkcję gościnnego. Za jego ścianą jest duża łazienka z prysznicem, z której w razie potrzeby mogą korzystać wszyscy: domownicy i goście. W korytarzu znajduje się również sauna. Kąpiele w saunie sprzyjają relaksacji, poprawiają krążenie i mają wiele innych zalet.

TOP 5 Domy z kilkoma łazienkami
Autor: HomeKONCEPT, muratorprojekty.pl Projekt domu HK66, rzut parteru

Na piętrze znajduje się strefa nocna z 3 sypialniami. Zaprojektowano tu wspólną łazienkę z prysznicem umieszczoną pod skosami. Światło naturalne zapewni w niej okno dachowe.

TOP 5 Domy z kilkoma łazienkami
Autor: HomeKONCEPT, muratorprojekty.pl Projekt domu HK66, rzut poddasza

HK66 to duży dom o interesującej bryle. Wielki taras płynnie łączy budynek z ogrodem.

Zobacz więcej szczegółów>>>HomeKoncept HK 66

Szukasz idealnego dla siebie projektu domu? Sprawdź, nasze propozycje:

Projekty gotowe
Ramka polecamy Projekty Muratora

Autor: Redakcja

Zaufaj doświadczeniu Muratora!

Od ponad 20 lat pomagamy spełniać marzenia o własnym domu. Dołącz do grona 155 000 zadowolonych Klientów. W naszej Kolekcji znajdziesz ponad 1600 projektów gotowych domów dopasowanych do różnych potrzeb inwestorów. Zespół architektów Muratora pomoże w dobraniu projektu odpowiedniego do Twoich oczekiwań, wymiarów działki i jej usytuowania względem stron świata. Wraz z projektem otrzymasz także pakiet dodatków i ofert specjalnych, dzięki którym zaoszczędzisz na koszcie budowy.Wykonujemy także projekty na indywidualne zamówienie.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają