Łazienka z oknem: 5 zasad funkcjonalnej aranżacji na poddaszu

2022-07-11 13:12 Materiał sponsorowany

Dowiedz się, jak powinna wyglądać funkcjonalna i komfortowa łazienka z oknem. Gdzie zlokalizować wannę oraz szafki? Jak zaaranżować łazienkę, która będzie łatwa do utrzymania w czystości. Poznaj 5 podstawowych zasad projektowania pięknej łazienki na poddaszu.

Łazienka z oknem
Autor: FAKRO Zespolenie okien dachowych to większa ilość światła na poddaszu, która w połączeniu z białymi ścianami optycznie powiększy niewielką łazienkę na poddaszu. Okna FAKRO malowane białym lakierem poliuretanowym przeznaczone są do pomieszczeń o podwyższonej wilgotności.

Okno w łazience pełni rolę wentylacyjną i dostarcza naturalne światło do jej wnętrza. Zarówno tradycyjne jak i dachowe, szybko rozwiązuje problem zbierającej się pary po wziętym prysznicu. Wystarczy je uchylić i wpuścić powiew świeżego powietrza.

Łazienka z oknem zapewnia dopływ światła słonecznego w ciągu dnia. Dlatego nie ma potrzeby używania elektryczności. Naturalne światło działa na nas pobudzająco po przespanej nocy, co sprawia, że od rana jesteśmy optymistycznie nastawieni do życia. Dodatkowo promienie UV działają bakteriobójczo.

Łazienka z oknem pozwala obserwować otoczenie domu. Możemy mieć piękny widok na przykład na zielony las. W przypadku łazienki znajdującej się na poddaszu, widok zapewni nam okno dachowe. Jest szczególnie ładny nocą, kiedy na niebie świecą gwiazdy.

Sprawdź też:

Adaptacje poddaszy użytkowych zdominowały rynek budownictwa tradycyjnego, stając się trendem w architekturze wnętrz. Stworzenie przytulnego kąta pod dachem wymaga zapewnienia dopływu naturalnego światła, co w wielu przypadkach możliwe jest wyłącznie dzięki zastosowaniu okien dachowych. Firma FAKRO posiada w swojej ofercie również produkty dedykowane do pomieszczeń o podwyższonej wilgotności takich jak łazienka czy kuchnia. Odpowiednie rozplanowanie ich w połaci dachowej otwiera przed nami nowe możliwości funkcjonalne i aranżacyjne.

5 zasad projektowania łazienki z oknem:

Łazienka z oknem pod skosami

Najczęstszym problemem podczas planowania łazienki z oknem na poddaszu są skosy występujące na dużej powierzchni pomieszczenia. W celu zapewnienia komfortowej komunikacji należy pamiętać o zachowaniu odpowiednich odległości w strategicznych punktach łazienki. Trudno dostępną powierzchnię pod skosami wykorzystajmy w sposób funkcjonalny lokalizując w niej dodatkowe szafki lub wannę.

Zobacz też:

Na etapie planowania wnętrza należy również zadbać o odpowiedni dobór barw i materiałów wykończeniowych. Stosując kilka prostych zasad, stworzymy przyjazną, ciepłą i łatwą do utrzymania w czystości łazienkę.

Barwy dominujące w tym pomieszczeniu powinny być jasne. Pozwoli to na wykreowanie optycznie powiększonej i lekkiej przestrzeni, która zyska indywidualnego charakteru dzięki zastosowaniu kontrastujących odcieni i zróżnicowanych materiałów wykończeniowych na fragmentach ścian. Unikajmy jednak stosowania ciemnych barw i wzorzystej ceramiki na całych ich długościach, zwłaszcza na skosach. Efektem takiego zbiegu może stać się wizualne przytłoczenie wnętrza.

Murator.tv: Jakie okno dachowe wybrać?

W tym "Wyborze na 5" mówimy o pięciu zaletach konkretnego produktu: okna dachowego FPP-V U3 PRESELECT firmy Fakro. Jakie cechy ma nowoczesne okno dachowe wyższej klasy? Zobacz nasz film.

Jakie okno dachowe wybrać?
Dom z widokiem
Okno balkonowe FGH-V Galeria Fakro

Autor: FAKRO

Okno balkonowe FGH-V Galeria

W akcji Dom z widokiem prezentujemy nowoczesną stolarkę: okna dachowe i pionowe FAKRO. Przeczytaj nasz poradnik - 6 rzeczy, które warto wiedzieć przed zakupem okien! Dowiedz się, jakie produkty wybrać, aby poddasze było jasne, ciepłe i ciche. Na co zwrócić uwagę, kupując duże modne przeszklenia.

Partnerzy
Pozostałe podkategorie