| muratordom.pl » Wnętrza » Dekoracje i dodatki » Kwiaty doniczkowe w domu: 10 pięknie kwitnących kwiatów domowych [GALERIA ZDJĘĆ]

Kwiaty doniczkowe w domu: 10 pięknie kwitnących kwiatów domowych [GALERIA ZDJĘĆ]

Kwiaty doniczkowe kwitnące są nie tylko ozdobą domu. Piękne kwiaty domowe tworzą przytulną atmosferę, szczególnie późną jesienią i zimą, gdy za oknami szaroburo. W naszej galerii zobaczysz kwiaty doniczkowe zakwitające późną jesienią.

Kwiaty doniczkowe mają dobroczynny wpływ na człowieka. Poprawiają powietrze domowe, uspokajają nerwy i koją oczy, działają dobrze na naszą psychikę, poprawiają pracę płuc i krążenie krwi, a niektóre kwiaty domowe pochłaniają różne substancje chemiczne szkodliwe dla naszego zdrowia. Warunkiem tego, aby kwiaty doniczkowe kwitnące były piękną dekoracją naszego domu i cieszyły nasze oczy, jest ich odpowiednia pielęgnacja. Każda roślina pokojowa ma bowiem swoje wymagania dotyczące nasłonecznienia, wilgotności podłoża i powietrza.

Piękne kwiaty doniczkowe: zobacz, jak kwitną rośliny w doniczce

Dołącz do nas i bądź na bieżąco

Kwiaty doniczkowe kwitnące

Kwiaty doniczkowe kwitnące są piękną dekoracją domu i ożywiają monochromatyczne wnętrza. Badania naukowe dowiodły, że kwitnące kwiaty doniczkowe poprawiają nasze samopoczucie, a w ciemne, zimowe dni potrafią zapobiec depresji. Tak więc nie pozostaje nam nic innego jak okraszenie mieszkania kolorowymi kwitnącymi roślinami.

Aby kwiaty doniczkowe pięknie kwitły należy odpowiednio o nie dbać. Ważne jest regularne podlewanie i nawożenie w zalecanych okresach dla poszczególnych gatunków roślin. Kwiaty należy również przesadzać stopniowo do większych donic wraz z ich wzrostem.

Najpopularniejsze odmiany kwitnących kwiatów doniczkowych, które warto mieć w swoim domu to: anturium, skrzydłokwiat, fiołki, kalanchoe, frizea, azalia, tillandsia, dzwonki, cyklamen perski. Sezonowo również żonkile i hiacynty. Osoby, które zapominają o podlewaniu mogą spróbować podjąć się uprawy kwitnących kaktusów. Jest ich ok. 2000 gatunków, które raz w roku zostają obsypane kolorowymi, egzotycznie wyglądającymi kwiatami.

Polecamy wideo: Praktyczny poradnik, jak kupować kwiaty doniczkowe

Kwiaty doniczkowe zielone

Zielone kwiaty doniczkowe ustawione w odpowiednich miejscach wpływają na nas uspokajająco i koją zmysły. Otaczając się zielenią czujemy, że mamy bliższy kontakt z naturą. W szczególności jeśli mieszkamy w dużym mieście. Zielone rośliny doniczkowe wcale nie są nudne, a wręcz przeciwnie są bardzo zróżnicowane. Mają wiele odmian, form, kształtów. Rożne wielkości i czasem bardzo fantazyjne liście są oryginalną dekoracją do każdego wnętrza.

Zielone kwiaty doniczkowe można zebrać w dużą grupę roślin, które stworzą swojego rodzaju tropikalną oazę. Ostatnio w aranżacji wnętrz pojawiły się zielone ściany. To nowość, która zdobywa coraz większa rzeszę fanów. Zielona ściana zbudowana jest ze stelaża i różnych gatunków kwiatów doniczkowych, które mogą być ułożone we wzory. Taką dekorację można również stworzyć z mchu. Ta propozycja jest szczególnie dedykowana wnętrzom nowoczesnym. Bardziej zaawansowane technicznie zielone ściany posiadają własne systemy nawadniania, dzięki którym nie musimy pamiętać o podlewaniu, a dekoracja jest ciągle piękna.

Miedzy wieloma gatunkami zielonych kwiatów doniczkowych są również takie, które są nie tylko piękne, ale i korzystnie wpływają na nasz organizm. Mianowicie produkują tlen, który wzbogaca powietrze w naszym domu. Pochłaniają również zanieczyszczenia w tym formaldehyd - trujący składnik np. płyt meblowych. W naszych domach często możemy spotkać storczyki, a i one mają działanie dobroczynne. W nocy produkują tlen dlatego powinny być ustawione w każdej sypialni.

Przeczytaj dodatkowo:
Jak ocieplić i doświetlić wnętrze jesienią i...

Lampiony i świeczniki to detale, które z powodzeniem rozjaśnią i ocieplą wnętrze podczas jesiennych i...

Rośliny oczyszczające powietrze, które powinny...

Rośliny oczyszczające powietrze powinny znaleźć się w każdym domu. Wiele roślin doniczkowych działa jak...

Niezniszczalne rośliny do biura – zielona...

W biurach i budynkach użyteczności publicznej żywa zieleń jest bardzo często zaniedbywana. Po pewnym czasie...

Stroik na Boże Narodzenie. Jak zrobić...

Stroiki na Boże Narodzenie mogą być oryginalną ozdobą świątęczną. Zamiast kupować stroik świąteczny w...

Pakowanie prezentów świątecznych. 11 pomysłów na...

Pakowanie prezentów świątecznych nie sprawi ci problemu, jeśli obejrzysz naszą galerię inspiracji....