| muratordom.pl » Dom Dostępny 2021 - konkurs » Artykuły » Projekt nr 024 II nagroda (ex aequo)

Projekt nr 024 II nagroda (ex aequo)

Marcin Gaede, Tomasz Dziedzic – instalacje, Magdalena Guminiak – instalacje

Konkurs DOM DOSTĘPNY na rok 2021

Dom o powierzchni użytkowej 127 m2. Roczne zapotrzebowanie na nieodnawialną energię pierwotną wynosi 63 kWh/m2. Bryła domu jest uniesiona ponad teren. Konstrukcję stanowi szkielet drewniany (10x25 cm) wypełniony prasowaną słomą i gliną. Zakładany przez projektantów koszt budowy domu to 416,5 tys. zł.

II nagroda (ex aequo)

Uzasadnienie jury: za zaprezentowanie możliwości architektury ekologicznej i udowodnienie, że za pomocą naturalnych materiałów i nierozpowszechnionych, lecz interesujących, technologii można spełnić wymagania przepisów budowlanych na rok 2021.

Projekt nr 018 Wyróżnienie honorowe

Sławomir Wunsch

zobacz więcej
zamknij
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.