Stylowe wnętrze mieszkania. Jasna, pełna przestrzeni i światła aranżacja
Wnętrze mieszkania jest jasne, przestronne i przytulne, a do tego bardzo stylowe. Jednocześnie aranżacja jest ponadczasowa, niezależnie od zmieniającej się mody, wnętrza mieszkania będą zawsze pięknie się prezentowały.
Zaprojektowane przez Studio Inbalance mieszkanie znajduje się w samym sercu Gdańska, na Wyspie Spichrzów, tuż nad rzeką Motławą. Sam projekt wnętrza miał spełniać kilka kryteriów. Inwestorzy pragnęli przestrzeni unikatowej i jedynej w swoim rodzaju. Mieszkanie przeznaczone pod wynajem miało mieć swój unikalny charakter, przy jednoczesnym zachowaniu pewnego rodzaju uniwersalności – zważając na fakt, że będzie miało wielu różnych mieszkańców. Bardzo ważne było zastosowanie dobrej jakości materiałów i wykreowanie przestrzeni wpisującej się w trendy, ale jednocześnie ponadczasowej, opierającej się sezonowym modom.
Kuchnia otwarta na salon
Jasno kremowa kuchnia z zaobloną, dekoracyjną wyspą stanowi centralny punkt przestrzeni dziennej. Kremowe odcienie blatu i wyspy kuchennej to zasługa konglomeratu kwarcowego Silestone Yukon od Cosentino, na który projektantka Hanna Brzozowska zdecydowała się ze względu na jego wyjątkową estetykę i wysokie parametry techniczne. Dzięki użyciu nowoczesnych technologii konglomerat ten charakteryzuje się wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne, działanie wody, zarysowania oraz plamy. Materiał, stworzony z myślą o wymagających klientach, pozwala na ogromną swobodę w kreowaniu przestrzeni kuchennych, łazienkowych czy części dziennych. W dodatku bardzo łatwo utrzymać go w czystości.
Odcienie bieli w kuchni zestawiono z przepięknym fornirem czeczotowym oraz z zabudową lodówki w odcieniu terakoty, nawiązującą kolorem do widzianych zza okna dachówek. Podział pomiędzy częścią kuchenno-jadalnianą, a przestrzenią wypoczynkową podkreślił przylegający do wyspy czarny, drewniany stół – oczywiście tak, jak cała kuchnia – projektowany i wykonywany na specjalne zamówienie. .
Autor: Tom Kurek
Kuchnia otwarta jest na salon. Podział pomiędzy częścią kuchenno-jadalnianą, a przestrzenią wypoczynkową podkreślił przylegający do wyspy czarny, drewniany stół, który uzupełniają klasyczne krzesła wykończone rattanową plecionką
Wnętrze mieszkania pełne światła
Projektując wnętrze architektka chciała, aby było ono pełne światła i przestrzeni. Pomagają w tym duże przeszklenia oraz jasna paleta barw. Dobrym rozwiązaniem jest też częściowe przeszklenie ściany oddzielającej strefę dzienną od sypialni. W ten sposób mieszkanie wydaje się większe i bardziej przestronne.
Część dzienna jest przepełniona słońcem, jasna i zaprojektowana w bardzo subtelny sposób, a widoczny z salonu balkon i elewacja budynku są niewątpliwie integralnym elementem mieszkania. To do minimalistycznej, białej elewacji nawiązują wszystkie pionowe, geometryczne podziały występujące we wnętrzu.
Sypialnia - przytulna i nowoczesna przestrzeń
W sypialni można spędzać długie, leniwe godziny. Tak jak w salonie i w łazience, pojawiły się tu nowoczesne grzejniki. Moduły zagłówka naśladują zdobiące meble frezowania, które również występują na komodzie. Ścianę za łóżkiem delikatnie rozrzeźbiono jasnym, betonowym tynkiem, a całość ociepla brązowa zabudowa łóżka i fornirowana szafa.
Polecany artykuł:
Łazienka - estetyczne i funkcjonalne wnętrze
W samej łazience po pierwotnym układzie zaproponowanym przez dewelopera nie ma najmniejszego śladu, wszystko przeprojektowano tak, by pomieszczenie było możliwie jak najbardziej funkcjonalne i piękne. Kabinę prysznicową zaprojektowano z tych samych profili, które dzielą sypialnię i salon, wc przeniesiono w poprzednie miejsce pralki - samą pralkę natomiast ukryto w zabudowie koło umywalki. We wnętrzu króluje biel blatu umywalkowego z konglomeratu i jasne kremowe odcienie.
Przeczytaj także:
Modne ściany w łazience: czym je wykończyć? >>
Galeria zdjęć: aranżacje salonu z kuchnią
Autor: Marcin Czechowicz
Przestrzeń kuchni otwartej na salon tworzy zabudowany ciąg pod ścianą przypominający rząd szaf i niewielka wyspa. Taka aranżacja służy zminimalizowaniu wrażenia kuchni jako miejsca pracy
Autor: Mariusz Bykowski
Biała zabudowa w aneksie kuchennym wygląda lekko. Wyspa powstała w miejscu wyburzonej ściany. Dzięki temu kuchnia zyskała sporą przestrzeń roboczą. W wyspie zainstalowano piekarnik i płytę grzejną z pochłaniaczem ukrytym w blacie. Blat (kamienny) służy też do jedzenia. Niewątpliwym atutem połączenia aneksu kuchennego na salon jest przestronność. Projekt: Daria Szczepanik, Martyna Kupis / Dash Interiors
Autor: Marta Behling/Pion Poziom
W mały mieszkaniu dzięki połączeniu salonu z kuchnią uzyskano przestronną część dzienną. Lustro na ścianie i przeszklona ścianka wyglądają lekko i dodatkowo optycznie powiększają przestrzeń. Projekt: Eliza Ziemińska-Żak/Nasze Nowe