Dom komfortowy dla każdego. Udogodnienia dla osób starszych i niepełnosprawnych

2010-12-17 7:00

Każdy jest inny. Każdy ma jakieś ograniczenia. Nawet jeśli jesteś zdrowy i sprawny, w Twoim otoczeniu z pewnością są ludzie, którzy mają trudności z poruszaniem się. Twój dom może być przyjazny dla wszystkich. Oto kilka praktycznych rad dla inwestorów, którzy myślą o urządzeniu domu dostępnego dla osób mających trudności z poruszaniem się. Nasz ekspert podpowiada, jakie rozwiązania są najlepsze w łazience, kuchni i sypialni.

Dom komfortowy dla każdego. Udogodnienia dla osób starszych i niepełnosprawnych
Autor: Marcin Czechowicz Pan Jarosław od lat zajmował się budową domów. Głównie jako ekspert od odnawialnych źródeł ciepła. Kiedy uległ wypadkowi i okazało się, że resztę życia będzie musiał spędzić na wózku inwalidzkim, zdecydował się na budowę domu dostosowanego specjalnie do swoich potrzeb. Budynek powstał przy aktywnym udziale przyszłego mieszkańca, który współtworzył projekt, wprowadzając do niego rozwiązania ułatwiające mu życie.

Jarosław Gosz zawsze był człowiekiem aktywnym, pełnym energii. Kiedy okazało się, że po wypadku resztę życia spędzi na wózku, to się nie zmieniło: zbudował dom, pracuje, uprawia sport, słowem – cieszy się życiem. Dlatego jak nikt inny potrafi udzielić praktycznych rad dla tych, którzy myślą o urządzeniu domu dostępnego dla osób mających trudności z poruszaniem się.

Zobacz, jak zaprojektować przestrzeń w domu, w którym mają mieszkać osoby starsze lub niepełnosprawne