Przedpokój

Znaleźć dobry pomysł na przedpokój to nie lada sztuka. Aby aranżacja przedpokoju była udana, ważny jest właściwy dobór materiałów wykończeniowych i mebli. Obecne trendy w urządzaniu przedpokoju to zdecydowanie minimalizm i ukrywanie rzeczy w efektownie wykończonych szafach wnękowych. Nie oznacza to jednak, że w przedpokoju nie możesz sobie pozwolić na odrobinę szaleństwa. Zobacz nasze inspiracje, obejrzyj zdjęcia.

Pomysł na przedpokój

Przedpokój to pomieszczenie będące niewątpliwie wizytówką. Jest pierwszym wnętrzem naszego domu, które zobaczą goście. Musi być również wygodny i funkcjonalny. Bardzo ważna jest też rola komunikacyjna jaką spełnia przedpokój. Korytarz powinien być jak najbardziej przestronny w miarę możliwości.

Wykonując aranżacje przedpokoju należy wziąć pod uwagę wysokiej jakości materiały wykończeniowe oraz to żeby były łatwe do utrzymania w czystości. Przedpokój jest pomieszczeniem przechodnim. Bardzo często poruszamy się w nim w butach i odzieży wierzchniej, dlatego brud, wilgoć i piach nie może być mu straszny.

W przedpokoju lub korytarzu lubimy przechowywać płaszcze, buty, torebki. Powinny się w nim znaleźć meble, które nie będą zajmowały dużo miejsca, a zagospodarują naszą garderobę. Przedpokój to również czasem miejsce na przechowywanie nietypowych rzecz jak np.: roweru, nart, wózka, rakiet do tenisa czy piłek.

Zobacz też:

Pomysł na ściany w przedpokoju

Odpowiednio dobrane wykończenie ścian i dobranie dodatków może stworzyć oryginalną przestrzeń. Jeśli jest taka potrzeba można optycznie powiększyć pomieszczenie lub obniżyć sufit. Ściany powinny być łatwe do czyszczenia dlatego najlepiej sprawdzi się odporna na plamy farba emulsyjna, ceramiczna lub lateksowa. Dobrym pomysłem są również tapety winylowe. Są odporne na wilgoć, mycie i szorowanie.

Bardzo wytrzymała będzie też okładzina z kamienia lub drewna. Można wykonać z niej nowoczesną lamperię, która skutecznie zabezpieczy te partie ścian, które są najbardziej narażone na zabrudzenia i uszkodzenia mechaniczne. Lamperie należy dobrać tak, aby pasowała do stylu całego domu.

Sprawdź też: jak urządzić przedpokój >>>

Dobrym pomysłem na przedpokój są również tynki dekoracyjne. Wykończone nimi ściany są bardzo efektowne i maskują wszelkie niedoskonałości. Tynki dekoracyjne wykonuje się w bardzo prosty sposób. W sklepie budowlanym można kupić gotowe mieszanki lub do samodzielnego rozrobienia. Do wyboru są różne rodzaje tynków dekoracyjnych: ciągnione, zacierane, strukturalne, mozaikowe, stiuki.

Zrób to sam wieszak na klucze: wideo

Zwykła, niewielka deska do krojenia, wykonana z litego drewna, może posłużyć do wykonania wieszaka na klucze, który zawiśnie w korytarzu, nieopodal drzwi wejściowych. Deskę trzeba będzie przedtem pomalować. Proponujemy wyposażyć ją w wieszaki magnetyczne.

Pomysł na mały przedpokój

Nie łatwo jest wykonać aranżację małego przedpokoju tak, aby był wygodny i funkcjonalny. W długich i wąskich przedpokojach sprawdzi się zabudowa. Łatwo jest uporządkować przestrzeń mając tyle miejsca na przechowywanie. Wolno stojące przedmioty nie zagracają przestrzeni. Jest czysto i schludnie. Zamiast frontów wykonanych w całości z płyty można zastosować lustra, które dodatkowo powiększą optycznie pomieszczenie.

Dobry pomysł na przedpokój, zwłaszcza ten mały, to również przyłączenie go do strefy dziennej. Wyburzając ścianki działowe zyskamy kilka metrów na rzecz salonu. Do przedpokoju dotrze naturalne światło i zrobi się przestronniej. Dodatkowo można zawiesić lustro, które doda głębi i odbije światło.

Zobacz też: