| muratordom.pl » Wnętrza » Wykończenie ścian » Modna szklana ściana. Ciekawy pomysł na wykończenie ścian

Modna szklana ściana. Ciekawy pomysł na wykończenie ścian

Panele szklane to jeden z modnych elementów wykończenia ścian - pozwala domownikom być osobno, ale w pewnym stopniu nadal razem. Zobacz, co można wydzielić szklaną ścianą, jak zrealizować taki pomysł na ścianę, a także ile kosztuje ściana ze szkła.

Szklane ściany doskonale się nadają do wprowadzania podziałów nieoczywistych. Ściana ze szkła między przedpokojem a holem czy salonem wprowadzi granice, a jednocześnie zapewni dostęp światła do tego wnętrza. Takimi ścianami możesz wydzielić ze wspólnej przestrzeni pokój do pracy lub sypialnię. Przyjemnie się wspólnie gotuje i biesiaduje z przyjaciółmi w kuchni połączonej z salonem. Gdy z kolei masz gości, którym nie chcesz prezentować kuchennego bałaganu, sprawdzi się szklana ściana składana oddzielająca kuchnię od salonu.

Możesz też zbudować ścianę, która tylko w pewnym stopniu zasłoni wnętrze robocze. Warto, by była wykonana ze szkła nieprzezroczystego, kolorowego, laminowanego, żeby zasłonić domowe wnętrze. Jeśli będzie przezroczysta, symbolicznie wskaże granice pomieszczeń. Popularne jest też wydzielenie łazienki, a właściwie salonu kąpielowego, który staje się coraz częściej ozdobą domu. Chętnie się nimi chwalimy, dlatego w łazience również jest dużo szkła. Powstają kabiny prysznicowe, ścianki dekoracyjne oddzielające np. wannę od WC i umywalek.

Bardzo popularne jest wydzielanie dekoracyjnym szkłem osobistej łazienki przy sypialni. Ale nie ma przeszkód, żeby zastosować tę technologię w przestrzeni ogólnodostępnej, ponieważ prywatność może zapewnić szkło nieprzezroczyste: matowe, lustrzane, laminowane, a nawet elektryczne. Podobnie można odgraniczyć salon fitness i/lub basen. Tu często stosowane są ściany składane, aby w razie potrzeby połączyć te pomieszczenia ze sobą albo z pozostałą przestrzenią domu.

Oszklony fragment pokoju może stanowić ogród zimowy, w którym przechowamy rośliny. Miłośnicy sztuki mają czasem w domu własne kino domowe lub salon koncertowy. Za rozsuwaną szklaną ścianą możemy zgromadzić sprzęt filmowy czy audiofilski. Przed seansem lub koncertem panele szklane będą się otwierały jak kurtyna w naszym prywatnym teatrze. Gruba ścianka działowa z dwóch tafli szkła może służyć jako gablota na nasze trofea, kolekcję kamieni ozdobnych, a nawet terrarium, jeśli nawiercimy w niej otwory. Taka zabudowa, w razie potrzeby, może być zamykana na klucz lub sklejona na stałe jak akwarium.

Więcej na temat szklanych ścian - ich cen, rodzajów i możliwości aranżacyjnych - przeczytaj w "Muratorze" 7/2013. Już w kioskach!

Autor: Andrzej Szandomirski

Szklane ściany działowe pozwalają zachować wrażenie przestronnych wnętrz. Zapewniają też ich dobre oświetlenie, nawet w głębi domu. Projekt: Barbara Kierejewska-Zielińska.

Dołącz do nas i bądź na bieżąco

Trawertyn w aranżacji wnętrz. Kamień dekoracyjny w łazience, kuchni i na posadzce

Trawertyn to twarda odmiana wapienia o porowatej strukturze. Ma jasne, niemal białe wybarwienie,...

zobacz więcej
zamknij
Przeczytaj dodatkowo:
Kolory w kuchni - najmodniejsze połączenia...

Wybierajmy odcienie barw, które połączone ze sobą stworzą spójną kompozycję. Zobacz, jak...

Płytki ścienne cegłopodobne w nowoczesnych...

Płytki cegłopodobne są ciekawą alternatywną dla tradycyjnej cegły. Aranżacja wnętrz z wykorzystaniem płytek...

Cegła dekoracyjna - jak wykorzystać ją przy...

Przy wykańczaniu wnętrza z wykorzystaniem cegły warto zastanowić się co będzie do niej pasowało. Dowiedz się,...

Koło barw, czyli jak łączyć ciepłe i zimne kolory...

Koło barw pomaga zrozumieć zasady łączenia kolorów i pozwola uniknąć błędów. Kolory zimne i...

Wybieramy funkcjonalny sufit podwieszany

Sufit podwieszany to nie tylko fajny efekt dekoracyjny, to również wiele funkcjonalności. W zależności...