| muratordom.pl » Wnętrza » Wykończenie ścian » Modna szklana ściana. Ciekawy pomysł na wykończenie ścian

Modna szklana ściana. Ciekawy pomysł na wykończenie ścian

Panele szklane to jeden z modnych elementów wykończenia ścian - pozwala domownikom być osobno, ale w pewnym stopniu nadal razem. Zobacz, co można wydzielić szklaną ścianą, jak zrealizować taki pomysł na ścianę, a także ile kosztuje ściana ze szkła.

Szklane ściany doskonale się nadają do wprowadzania podziałów nieoczywistych. Ściana ze szkła między przedpokojem a holem czy salonem wprowadzi granice, a jednocześnie zapewni dostęp światła do tego wnętrza. Takimi ścianami możesz wydzielić ze wspólnej przestrzeni pokój do pracy lub sypialnię. Przyjemnie się wspólnie gotuje i biesiaduje z przyjaciółmi w kuchni połączonej z salonem. Gdy z kolei masz gości, którym nie chcesz prezentować kuchennego bałaganu, sprawdzi się szklana ściana składana oddzielająca kuchnię od salonu.

Możesz też zbudować ścianę, która tylko w pewnym stopniu zasłoni wnętrze robocze. Warto, by była wykonana ze szkła nieprzezroczystego, kolorowego, laminowanego, żeby zasłonić domowe wnętrze. Jeśli będzie przezroczysta, symbolicznie wskaże granice pomieszczeń. Popularne jest też wydzielenie łazienki, a właściwie salonu kąpielowego, który staje się coraz częściej ozdobą domu. Chętnie się nimi chwalimy, dlatego w łazience również jest dużo szkła. Powstają kabiny prysznicowe, ścianki dekoracyjne oddzielające np. wannę od WC i umywalek.

Bardzo popularne jest wydzielanie dekoracyjnym szkłem osobistej łazienki przy sypialni. Ale nie ma przeszkód, żeby zastosować tę technologię w przestrzeni ogólnodostępnej, ponieważ prywatność może zapewnić szkło nieprzezroczyste: matowe, lustrzane, laminowane, a nawet elektryczne. Podobnie można odgraniczyć salon fitness i/lub basen. Tu często stosowane są ściany składane, aby w razie potrzeby połączyć te pomieszczenia ze sobą albo z pozostałą przestrzenią domu.

Oszklony fragment pokoju może stanowić ogród zimowy, w którym przechowamy rośliny. Miłośnicy sztuki mają czasem w domu własne kino domowe lub salon koncertowy. Za rozsuwaną szklaną ścianą możemy zgromadzić sprzęt filmowy czy audiofilski. Przed seansem lub koncertem panele szklane będą się otwierały jak kurtyna w naszym prywatnym teatrze. Gruba ścianka działowa z dwóch tafli szkła może służyć jako gablota na nasze trofea, kolekcję kamieni ozdobnych, a nawet terrarium, jeśli nawiercimy w niej otwory. Taka zabudowa, w razie potrzeby, może być zamykana na klucz lub sklejona na stałe jak akwarium.

Więcej na temat szklanych ścian - ich cen, rodzajów i możliwości aranżacyjnych - przeczytaj w "Muratorze" 7/2013. Już w kioskach!

Autor: Andrzej Szandomirski

Szklane ściany działowe pozwalają zachować wrażenie przestronnych wnętrz. Zapewniają też ich dobre oświetlenie, nawet w głębi domu. Projekt: Barbara Kierejewska-Zielińska.

Tuznajdziesz
Porównaj
Przeczytaj dodatkowo:
Jak stworzyć eleganckie wnętrze z klasą – czyli...

Nadeszła wiosna - idealny czas na ożywienie i odświeżenie niegdyś białych ścian. Chciałbyś stworzyć...

Naklejki na ścianę. Ciekawe pomysły na dekorację...

Naklejki ścienne to doskonały pomysł na wzbogacenie aranżacji wnętrza. Można je z powodzeniem wykorzystać...

Echo rewolucji przemysłowej w Twoim mieszkaniu –...

Styl industrialny kojarzy się z przestronnymi wnętrzami, wysokimi sufitami, stalowymi elementami konstrukcji,...

Cegła dekoracyjna - jak wykorzystać ją przy...

Przy wykańczaniu wnętrza z wykorzystaniem cegły warto zastanowić się co będzie do niej pasowało. Dowiedz się,...

Wszystko o wykończeniu ścian: tynki, farby,...

Jesteś na etapie wykończenia wnętrza? Nasz ekspert pomoże dobrać Ci odpowiednią farbę, tynk lub lakier oraz...

Jakie cechy powinna mieć idealna farba do ścian?

Nowoczesna farba do ścian to farba hybrydowa, a więc łącząca wiele cech, dzięki którym malowane...