| muratordom.pl » Wnętrza » Wykończenie ścian » Modna szklana ściana. Ciekawy pomysł na wykończenie ścian

Modna szklana ściana. Ciekawy pomysł na wykończenie ścian

Panele szklane to jeden z modnych elementów wykończenia ścian - pozwala domownikom być osobno, ale w pewnym stopniu nadal razem. Zobacz, co można wydzielić szklaną ścianą, jak zrealizować taki pomysł na ścianę, a także ile kosztuje ściana ze szkła.

Szklane ściany doskonale się nadają do wprowadzania podziałów nieoczywistych. Ściana ze szkła między przedpokojem a holem czy salonem wprowadzi granice, a jednocześnie zapewni dostęp światła do tego wnętrza. Takimi ścianami możesz wydzielić ze wspólnej przestrzeni pokój do pracy lub sypialnię. Przyjemnie się wspólnie gotuje i biesiaduje z przyjaciółmi w kuchni połączonej z salonem. Gdy z kolei masz gości, którym nie chcesz prezentować kuchennego bałaganu, sprawdzi się szklana ściana składana oddzielająca kuchnię od salonu.

Możesz też zbudować ścianę, która tylko w pewnym stopniu zasłoni wnętrze robocze. Warto, by była wykonana ze szkła nieprzezroczystego, kolorowego, laminowanego, żeby zasłonić domowe wnętrze. Jeśli będzie przezroczysta, symbolicznie wskaże granice pomieszczeń. Popularne jest też wydzielenie łazienki, a właściwie salonu kąpielowego, który staje się coraz częściej ozdobą domu. Chętnie się nimi chwalimy, dlatego w łazience również jest dużo szkła. Powstają kabiny prysznicowe, ścianki dekoracyjne oddzielające np. wannę od WC i umywalek.

Bardzo popularne jest wydzielanie dekoracyjnym szkłem osobistej łazienki przy sypialni. Ale nie ma przeszkód, żeby zastosować tę technologię w przestrzeni ogólnodostępnej, ponieważ prywatność może zapewnić szkło nieprzezroczyste: matowe, lustrzane, laminowane, a nawet elektryczne. Podobnie można odgraniczyć salon fitness i/lub basen. Tu często stosowane są ściany składane, aby w razie potrzeby połączyć te pomieszczenia ze sobą albo z pozostałą przestrzenią domu.

Oszklony fragment pokoju może stanowić ogród zimowy, w którym przechowamy rośliny. Miłośnicy sztuki mają czasem w domu własne kino domowe lub salon koncertowy. Za rozsuwaną szklaną ścianą możemy zgromadzić sprzęt filmowy czy audiofilski. Przed seansem lub koncertem panele szklane będą się otwierały jak kurtyna w naszym prywatnym teatrze. Gruba ścianka działowa z dwóch tafli szkła może służyć jako gablota na nasze trofea, kolekcję kamieni ozdobnych, a nawet terrarium, jeśli nawiercimy w niej otwory. Taka zabudowa, w razie potrzeby, może być zamykana na klucz lub sklejona na stałe jak akwarium.

Więcej na temat szklanych ścian - ich cen, rodzajów i możliwości aranżacyjnych - przeczytaj w "Muratorze" 7/2013. Już w kioskach!

Autor: Andrzej Szandomirski

Szklane ściany działowe pozwalają zachować wrażenie przestronnych wnętrz. Zapewniają też ich dobre oświetlenie, nawet w głębi domu. Projekt: Barbara Kierejewska-Zielińska.

Przeczytaj dodatkowo:
Ścianki z luksferów, szkła hartowanego i pleksi

Dobrym sposobem na uzyskanie wrażenia przestronności jest zastosowanie we wnętrzu przezroczystych przesłon....

Jaki kolor ścian wybrać, aby aranżacja salonu...

Każdy z nas marzy o tym, by jego salon był spokojny, cichy i harmonijny. W tym celu ważny jest dobór i...

O czym mówi zawartość LZO? Wybierz bezpieczne i...

Wybierając farbę do malowania ścian, często jedynym kryterium, którym się kierujemy, jest jej kolor....

Deski kompozytowe z nowego eko surowca w pełni...

W pełni ekologiczny i recyklowalny surowiec kompozytowy najnowszej generacji do produkcji profili, płyt i...

Jak stworzyć eleganckie wnętrze z klasą – czyli...

Nadeszła wiosna - idealny czas na ożywienie i odświeżenie niegdyś białych ścian. Chciałbyś stworzyć...

Naklejki na ścianę. Ciekawe pomysły na dekorację...

Naklejki ścienne to doskonały pomysł na wzbogacenie aranżacji wnętrza. Można je z powodzeniem wykorzystać...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.