| muratordom.pl » Budowa » Oni już zbudowali » Projekt domu D30 "Przyjazny"

Projekt domu D30 "Przyjazny"

Niewielka liczba ścian nośnych wewnątrz, pozwoli w przyszłości zmienić układ wnętrz, np. "wykroić" z dużej części dziennej jeszcze jeden pokój.

Autor: Projekty domów

Projekt „Przyjazny” wybraliśmy z kilku powodów. Marzyliśmy o domu bez schodów (mieszkamy na 3 piętrze i mamy już dość taszczenia wszystkiego na górę, łącznie z trójką dzieci).

Ten dom idealnie pasuje do kształtu naszej działki (długa i wąska – 120 x 18 m). Odpowiada nam też układ wnętrz, a co najważniejsze, w części dziennej zmieści się duży stół na 8 osób. Sypialnie są odpowiednio duże i mają wnęki na szafy. Niewielka liczba ścian nośnych wewnątrz, pozwoli w przyszłości zmienić układ wnętrz, np. wykroić z dużej części dziennej jeszcze jeden pokój.

Mimo że projekt nam się podobał, nie uniknęliśmy kilku przeróbek. Kąt nachylenia dachu zwiększyliśmy do 30o, ze względu na wymogi gminy (dom powstaje w obrębie Jurajskich Parków krajobrazowych), ale dzięki temu mamy strych. Garaż zaadaptowaliśmy na gabinet lekarski. Ze względu na wymagania sanepidu musieliśmy podwyższyć wysokość ścian garażu do 3 m, co spowodowało zmianę kształtu dachu – powstała krótka, 60-centymetrowa kalenica, nazywana przez nas „dziubaskiem”. Zrezygnowaliśmy ze ścianki wyodrębniającej kuchnię uzyskując jednoprzestrzenną część dzienną. Wejście do jednej z łazienek zrobiliśmy tylko z naszej sypialni. Okno w części dziennej (blisko kuchni) zamieniliśmy na drzwi balkonowe (będzie tam wejście do warzywnika). Instalację elektryczną i wodno-kanalizacyjną mamy bardziej rozbudowaną niż w projekcie.

Pełna prezentacja projektu: Murator D30 - Przyjazny

Projekt domu D44 Dom z gankiem

Główne zalety projektu to czytelny podział na część górną - prywatną i dolną -...

zobacz więcej
zamknij
Przeczytaj dodatkowo:
Nietypowy dom. Budynek na planie trapezu

Ten nietypowy dom w modernistycznym stylu zbudowany jest na planie trapezu. Zwęża się w kierunku ogrodu. Jest...

Prosty dom z elewacją z piaskowca. Budynek na...

Prosty dom z antresolą i dachem dwuspadowym może być piękny. Budynek który opisujemy zawdzięcza to...

Przestrzeń w domu. Budynek o przestronnych,...

Jeśli budować dom, to taki, który jest spełnieniem marzeń. Inwestorzy wyprowadzający się z mieszkania...

Energooszczędny dom ekologiczny. Zbudowany z...

Dom z bali modrzewiowych, ogrzewany glinianym piecem to z pewnością dom ekologiczny. Czy można przypuszczać,...

Książka "Piękne domy"

Książka „Piękne domy” to zbiór prezentacji domów jednorodzinnych wybranych...

Dom w japońskim stylu. Geometryczna bryła budynku...

Bryła budynku złożona z białych i czarnych części, zachodzących na siebie i połączonych przeszkleniami,...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.