Modne dodatki w kolorze złota. Jak gustownie wprowadzić je do wnętrza?
W tym jasnym i przytulnym wnętrzu mieszkania królują modne dodatki w kolorze złota. Jeśli lubisz ciepły, delikatny błysk złotych dodatków, zobacz jak wprowadzić ten kolor do wnętrza, by aranżacja była udana.
Mieszkanie składa się z salonu z kuchnią, trzech sypialni i dwóch łazienek. Architektka Ewa Dziurska z Decoroom, która aranżowała tą przestrzeń stworzyła jasne i przytulne wnętrze, w którym królują dodatki w kolorze złota.
Dodatki w kolorze złota do salonu
Niewątpliwą ozdobą salonu jest welurowa kanapa i sąsiadujący z nią fotel w złocistym kolorze. Dwie małe pufy z zabawnymi frędzelkami w tym samym odcieniu tworzą złotą strefę wypoczynkową. Prostokątny stolik kawowy wykonany został z blatu, który został po wykończeniu kuchni i stanowi on element łączącym obie przestrzenie. Dywan w geometryczne wzory ożywia wnętrze. Okrągły stół jadalniany stanowi umowną granicę między strefą salonową, a kuchenną.
Przeczytaj też:
Salon z kuchnią. Jak funkcjonalnie zaaranżować taką przestrzeń? >>>
Wzrok przyciąga podłoga w salonie zawadiacko przechodząca na ścianę. Drewniane deski nadają przytulności i są ciekawą dekoracją wnętrza, a jednocześnie optycznie je wydłużają i poszerzają. Jest ona też tłem dla telewizora i szafki. Okna zajmujące całą ścianę gwarantują dostęp światła dziennego, dzięki czemu za dnia jest tu zawsze jasno i rześko.
GALERIA: pomysły na wykorzystanie złota we wnętrzach
Autor: Marta Behling / Pion Poziom
Prosta, biała zabudowa kuchenna stanowi doskonałe tło dla złotych dodatków
Polecany artykuł:
Złoto w kuchni w postaci drobnych elementów wykończenia
Biała kuchnia to projekt Katarzyny Domańskiej z Decoroom Kitchen. Prosta zabudowa stanowi doskonałe tło dla złotych dodatków. Złoty panel w pasie roboczym niczym satynowa wstęga okala przestrzeń. Nawiązujące kolorem uchwyty i lampy dopinają wszystko w jedną całość. Zadbano, by w zabudowie nie zabrakło pojemnych szafek i szuflad do przechowywania. Kamienny blat roboczy również nawiązuje złoceniami do pozostałych elementów wnętrza.
Przeczytaj też:
Ciekawe pomysły na aranżację i wykończenie ściany w kuchni >>>
Dodatki w kolorze złota we wnętrzach łazienkowych
W mieszkaniu znajdują się dwie łazienki i obie łączy złoty kolor. W mniejszej, gościnnej ściana za WC jak i szafka, zostały zaprojektowane w tym kolorze. Złote panele nie tylko robią niesamowite wrażenie po wejściu, ale też odbijają światło, przez co wnętrze wygląda przestronniej.
Prostokątna umywalka została osadzona na długim blacie bez stelaża, takie rozwiązanie nadaje lekkości. Duże lustro łazienkowe w złotej ramie nawiązuje stylem do tego z przedpokoju, a zarazem powiększa optycznie przestrzeń. Mimo niewielkich rozmiarów wnętra, zmieściła się tu też kabina prysznicowa z drzwiami otwieranymi do wewnątrz i do zewnątrz.
Przeczytaj też:
Nowoczesna łazienka: jak ją urządzić i wyposażyć? Zdjęcia, aranżacje, porady >>>
Duża łazienka, z wanną, utrzymana jest w jasnej tonacji. Tu złote są jedynie delikatne, ozdobne lamele, uchwyty szafek i rama lustra, tym razem owalnego. Architektka wybrała ten kształt świadomie, by przełamać dużą liczbę prostych linii jaka jest wewnątrz. By powiększyć optycznie przestrzeń na jednej ze ścian zamontowano lustro od podłogi do sufitu.
Elegancka pastelowa sypialnia
W aranżacji sypialni dominuje subtelna pastelowa elegancja. W przeciwieństwie do innych pomieszczeń złoto spotkamy tu jedynie w dodatkach takich jak lusterko czy wazon. Tapicerowane łóżko wykończone welurem w odcieniu pudrowego różu zachęca do udania się na odpoczynek.
Na przeciw łóżka ustawiona jest toaletka, która zajmuje całą szerokość ściany. Lekki metalowy stelaż tworzy delikatne wykończenie nie obciążając przy tym wnętrza. Imponująca tafla lustra w kształcie półkola, tworzy idealne miejsce do codziennego makijażu i wieczornej pielęgnacji.
Przeczytaj też:
Ściana za łóżkiem. 10 pomysłów na wykończenie ściany w sypialni >>>