Najlepsze projekty z konkursu Remont Roku 2018
Przedstawiamy galerię najciekawszych projektów, nominowanych w 5 seriach konkursu Remont Roku. Jeśli szukasz inspiracji do przemiany własnego wnętrza, na pewno odnajdziesz ją wśród naszych zwycięzców.
Zgłoszenia w kategorii Realizacje przyjmowane są już jedynie do 15 grudnia. Nie czekaj, pochwal się ukończonym remontem i zawalcz o nagrody o łącznej wartości 40 000 złotych. Swój remont możesz zgłosić na stronie Konkursu Remont Roku 2018.
1. Kategoria Wnętrza
W tej kategorii nasze uznanie zdobyły następujące Projekty:
Nowe życie starego mieszkania - Wyróżniony projekt przykuł naszą uwagę wykorzystaniem heksagonalnych płytek w łazience oraz całkowitą zmianą atmosfery mieszkania. Z dość ciemnego i przeciętnego wnętrza wydobyto potencjał, podkreślając nowoczesny styl jasnymi barwami. Największe wrażenie zrobiła na nas metamorfoza kuchni.
Zobacz także:
Nowa kuchnia na poddaszu - Rzetelne przygotowania do remontu jest ważną częścią metamorfozy. Zgłoszenie przykuło naszą uwagę wykorzystaniem termowizji do lepszego dopasowania wnętrz oraz zaplanowania przestrzeni kuchni. Poddasze zostanie zaadaptowane, a jego przestrzeń zwiększona, przy jednoczesnym zadbaniu o ocieplenie.
Zobacz także:
Remont domu dla 4-osobowej rodziny - Wyróżnione zgłoszenie dotyczy modernizacji mieszkania i dopasowania do potrzeb czteroosobowej rodziny. Po remoncie zniknie boazeria, a wnętrza z lat 80. przemienią się w funkcjonalne i nowoczesne pomieszczenia, pozwalające lepiej wykorzystać spory metraż.
Generalny remont mieszkania w starej kamienicy - Pierwotnie mieszkanie było ciemne, przytłaczające, pełne zabudów pomalowanych ciemobrązową farbą. Pomieszczenia były nieustawne, składające się z labiryntu korytarzyków. Prezentowany projekt usprawnił komunikację połączonych mieszkań oraz doświetlił i rozjaśnił wnętrza, w niczym nieprzypominające już dusznych klitek.
Przemiana 30-letniej kuchni - Małe przestrzenie (prezentowany projekt opisuje kuchnię o wymiarach zaledwie 2 na 3 m2) wymagają wielkich rozwiązań. Nominowana przez nas kuchnia w pełni wykorzysta każdy metr, stając się miejscem przyjaznym, funkcjonalnym i zwiększającym miejsce robocze, niezbędne przy przygotowywaniu posiłków.
Glamour połączony z nowoczesnością - Pusta przestrzeń mieszkania stanowi doskonałe pole dla interesujących projektów. Nowe wnętrza zostały zaprojektowane w luksusowym stylu glamour, podkreślając go nowoczesnymi, intrygującymi dodatkami.
2. Kategoria Poddasze
W prezentowanej galerii przedstawiamy najciekawsze Projekty modernizacji poddaszy:
Poddasze z pomysłem - Projekty nie zawsze muszą być oddane w ręce specjalistów. Nominowane zgłoszenie w artystyczny sposób przedstawia wariacje na temat poddasza. Przestrzeń, światło, lekkość – tymi kryteriami kierowała się autorka, chcąc stworzyć dla swej córki pokoik jak z Polyanny.
Remont domu z lat 50. - Całkowita aranżacja wnętrz nigdy nieremontowanego – od kilkudziesięciu lat – domu stanowiła spore wyzwanie. Naszą uwagę przykuła śmiałość projektu oraz wykorzystanie zastanej już przestrzeni w zupełnie nowy sposób, m.in. zmiana ciągów komunikacyjnych w budynku.
Przemiana budynku gospodarczego na dom jednorodzinny - Naszą uwagę przyciągają także Projekty odważne i innowacyjne. Coraz częściej spotykamy się z planami rozbudowy lub przebudowy budynków gospodarczych lub dawnych stodół – przedstawione zgłoszenie należy właśnie do tej kategorii, mogąc stanowić inspirację projektową dla innych naszych Czytelników, zastanawiających się nad remontem podobnych budynków.
Zobacz także:
Remont poniemieckiego domu - Zgłoszenie przykuło naszą uwagę wielkim wkładem samodzielnej pracy. Inwestorka nie tylko sama wykonuje prace remontowe, ale także, korzystając z wykorzystanych już materiałów, projektuje i wykonuje własne meble. Bez wątpienia ukończone poddasze będzie domem z duszą.
3. Kategoria Termomodernizacja
Najcieplejsze uczucia wzbudziły w nas następujące zgłoszenia:
Przebudowa i termomodernizacja kamienicy z 1920 roku - Prezentowany Projekt wymagał wiele pracy. W budynku nie zastosowano żadnego wieńca lub słupa w ścianach zewnętrznych do oparcia murłaty, co wymagało specjalnych rozwiązań. Udało się jednak jak najlepiej wykorzystać niskie poddasze, a także skutecznie zaplanować ocieplenie budynku.
Nowoczesna elewacja w odcieniach bieli i szarości - Wśród projektów wyróżnialiśmy te, które łączyły w sobie wyczucie estetyczne i funkcjonalność. Poniższa metamorfoza elewacji spełniła nasze kryteria. Monochromatyczne barwy nadały budynkowi nowoczesny wygląd, przy jednoczesnej modernizacji systemu ogrzewania domu. Kocioł na paliwo stałe wymieniono na ten z automatyczną modulacją mocy i podajnikiem paliwa, wykonano obwód cyrkulacji ciepłej wody użytkowej oraz zainstalowano kolektor słoneczny do jej ogrzewania.
Przebudowa domu - Poniższy projekt zainteresował nas nie tylko założeniami budowlanymi (m.in. usunięciem azbestu), ale także dopasowaniem ram domu do otoczenia. Poszanowanie architektury miejsca, odwołującej się do dzielnicy Szmelta w Rumii, wcale nie musi przekreślać nowoczesnej wizji elewacji.
Rozbudowa domu z 1948 roku - To kolejny zgłoszony do naszego konkursu „bliźniak”, który przejdzie niezwykłą metamorfozę. Projekt przebudowy konsultowano ze Śląskim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków. Wiekowy dom zostanie odnowiony, ocieplony i przearanżowany.
4. Kategoria Przebudowa
Ostania z kategorii zaciekawiła nas najbardziej następującymi pomysłami:
Generalny remont ceglanego domu - Inwestorzy nie od razu zakochali się w tym budynku, jednak przekonani niezwykłymi, murowanymi ścianami, postanowili dać mu szansę – i drugie życie. Projekt pozwolił spojrzeć na dom z zupełnie innej perspektywy, podkreślając industrialną przestrzeń pierwotnymi elementami wykończenia.
Przebudowa zabytkowej willi we Wrocławiu - Poniższy Projekt wyróżnił się spośród pozostałych zabytkowym zacięciem – budynek znajduje się pod ochroną konserwatorską, dlatego też planowanie metamorfozy musiało uwzględnić wytyczne konserwatora. Zgłoszenie udowadnia, że nawet z pewnymi narzuconymi ograniczeniami, można dostosować i wyremontować dom do własnych potrzeb.
Druga młodość starego domu - Inwestorzy zaprojektowali całkowitą przemianę murowanego domu, chcąc dostosować budynek do współczesnych standardów. W tym zgłoszeniu zainteresował nas potencjał miejsca oraz wizja, jaką roztoczyli przed nami Inwestorzy, udowadniając, że dobry pomysł to już połowa remontowego sukcesu.
Zobacz także inne remonty starych domów i mieszkań:
- Niezwykła przebudowa domu kostki >>>
- Metamorfoza mieszkania w bloku >>>
- Przemiana strychu w komfortowe poddasze >>>
- Metamorfoza starej stodoły w nowoczesny dom z designerskim wyposażeniem >>>
- Przebudowa starej szkoły na wygodny dom >>>
Przemiana przedwojennego domu - Projekt przebudowy połowy tak zwanego „bliźniaka” zakłada połączenie dwóch części. Rozłożone na planie litery L pomieszczenia pierwotnie podzielono na część mieszkalną i gospodarczą – po remoncie strefy zostaną połączone a budynek, wielokrotnie przebudowywany i aranżowany przez licznych właścicieli, zostanie uporządkowany. Nowoczesna wizja elewacji oraz układu zamieni architektoniczny chaos w prawdziwy, przyciągający uwagę dom.
Planujesz remont poddasza? Chcesz zmienić sypialnię w pokój dla dzieci? Przebudowujesz dom? A może chcesz go ocieplić? Jakikolwiek remont planujesz domu lub mieszkania - pochwal się nim!
NIE PRZEGAP takiej okazji!
Zapraszamy do udziału w nowej edycji konkursu Remont Roku 2018. Prześlij swój projekt lub zrealizowany remont. Do wygrania nagrody rzeczowe + 4 x 10 000 złotych!
Sprawdź szczegóły konkursu na stronie: www.remontroku.pl