Rewelacyjna metamorfoza kawalerki. Małe wnętrze - duże wyzwanie

2018-07-12 15:06

Znakomity przykład remontu i metamorfozy 35-metrowej kawalerki. Zobacz, jak z małego i zaniedbanego lokum powstało przytulne i ładne wnętrze. Praca została nadesłana na nasz konkurs Remont Roku i zdobyła wyróżnienie w kategorii Wnętrza.

Gruntowny remont w niewielkiej kawalerce zaczął się od wyburzenia wszystkich ścian działowych, skucia tynków i usunięcia starych instalacji. Wcześniej w mieszkaniu były wydzielone dwa niewielkie pokój. W jednym z nich było tak zwane okno podawcze łączące go ze ślepą kuchnią. Ponadto w mieszkaniu był dość duży korytarz zabierający cenną przestrzeń użytkową.

Przemyślany podział przestrzeni i świetnie dobrane materiały wykończeniowe sprawiły, że kawalerka przeszła niesamowitą metamorfozę. Przedstawiamy udany remont, który zainspiruje Was do zmian!

Metamorfoza kawalerki: udany remont małego wnętrza

W 35-metrowej kawalerce udało się wydzielić strefę dzienną połączoną z jadalnią i kuchnią, niezależną sypialnię z pojemną szafą oraz naprawdę przestronną łazienkę i przedpokój. Mieszkanie wizualnie wydaje się większe o dobrych kilka metrów kwadratowych, dzięki zastosowaniu drzwi zlicowanych z płaszczyzną ściany. Ciepły odcień podłogi połączony z odcieniami niebieskiego oraz geometrycznymi czarno-białymi wzorami tworzą bazę kolorystyczną wnętrza. Kolorowe dodatki, geometryczne formy lamp oraz odnowiony fotel 366 projektu Józefa Chierowskiego stanowią ciekawe uzupełnienie aranżacji kawalerki.

Sprawdź też: Szybka metamorfoza łazienki - tanim kosztem >>>

Triki aranżacyjne w małej kawalerce

Mieszkanie wydaje się większe niż 35 m2. To efekt dobrego rozplanowania wnętrza, a także kilku trików optycznych, dzięki którym kawalerka wydaje się przestronniejsza. Zdecydowano się w aranżacji kawalerki na jasne kolory wykończenia, gładkie płaszczyzny oraz duże lustra w łazience. Drzwi do sypialni i łazienki są niemal niewidoczne dzięki temu, że ościeżnica jest zlicowana ze ścianą, a skrzydła pomalowano na taki sam kolor co ścianę. Płytki biało-czarnej mozaiki mają stosunkowo niewielki wzór, a więc optycznie powiększają przestrzeń. Dlatego zastosowano je konsekwentnie na jak największych płaszczyznach w kuchni, łazience i przedpokoju. Ich kolorystyka, tj. czerń i biel, daje bardzo dynamiczny, ale jednocześnie techniczny i geometryczny efekt. Płytki nie męczą wzroku,  ponieważ całe otoczenie jest dosyć stonowane.

Sprawdź też:

Zobacz metamorfozę kawalerki przed / po

Przesuń suwakiem na zdjęciu.

Szybka metamorfoza mieszkania
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.