TOP 5: projekty domów z pokojem kąpielowym

2020-03-03 14:02 Anna Kazimierowicz
TOP 5 Domy z pokojem kapielowym
Autor: Kolekcja Muratora, muratorprojekty.pl Projekt domu M143a - Niebywały - wariant I, arch. Ewa Dziewiątkowska. Pokój kąpielowy z wolnostojącą wanną

Przedstawiamy 5 projektów domów z pokojem kąpielowym. Miłośnicy kąpieli i długich zabiegów pielęgnacyjnych w miłej atmosferze znajdą tu coś dla siebie.

Wielkość łazienek stale wzrasta, co pozwala na większą swobodę w aranżacji przestrzeni przeznaczonej na kąpiel i inne zabiegi higieniczne. W pokoju kąpielowym znajdzie się miejsce na wannę i prysznic, a także na pozostałe wyposażenie niezbędne w takim miejscu. W odpowiednio dużym pomieszczeniu warto wygospodarować również przestrzeń na kącik wypoczynkowy, w którym można w przyjemny sposób wypoczywać po kąpieli. Pokój kąpielowy, w którym zwykle jest okno, może obejmować również strefę z roślinami doniczkowymi. W pomieszczeniu wilgotnym i ciepłym będą świetnie rosły.

Przedstawiamy 5 projektów domów wybranych z katalogu Muratora. Można tam znaleźć pokoje kąpielowe na parterze oraz pod skosami. Każde rozwiązanie pozwala na odmienną aranżację wnętrza.

Projekt domu: M143a - Niebywały - wariant I

Autor arch. Ewa Dziewiątkowska

Powierzchnia użytkowa 139,3 m2
Powierzchnia garażu 33,7 m2
Liczba pokoi (z salonem) 5
Wymiary działki 21,10 x 21,10 m

TOP 5 Domy z pokojem kapielowym
Autor: www.muratorprojekty.pl Murator M143a - Niebywały - wariant I Link: Sprawdź szczegóły projektu >>>

Niebywały to elegancki dom, o nowoczesnej prostej bryle, w którym każdy dzień będzie słoneczny. Pokój dzienny, pełniący również funkcję jadalni, dzięki dużym przeszkleniom będzie zawsze jasny i rozświetlony. Otaczający ogród, który można z salonu obserwować o każdej porze roku, jest integralnym elementem wnętrza domu. W chłodne, zimowe wieczory będzie można ogrzać się przy kominku, pijąc filiżankę gorącej herbaty z miodem.

TOP 5 Domy z pokojem kapielowym
Autor: www.muratorprojekty.pl Murator M143a - Niebywały - wariant I - rzut poddasza

Na poddaszu znajduje sie funkcjonalna i zaciszna strefa nocna składająca się z 3 sypialni (z których dwie mają własne garderoby) oraz pokoju kąpielowego z pralnią. Jego powierzchnia to 12 m2, w tym 6,4 m2 to odpowiednio wysoka powierzchnia użytkowa. Wolnostojąca wanna umieszczona pod oknami w dachu pozwala nocą podziwiać podczas kąpieli rozgwieżdżone niebo.

Do pokoju kąpielowego przylega pralnia o powierzchni 5,2 m2, która może być wydzielona tylko niską ścianką działową albo krótką szklaną z luksferów. Dzięki temu pokój kąpielowy będzie jeszcze większy. W tej części znajduje się okno w ścianie szczytowej, które zapewnia dopływ światła.

Więcej szczegółów projektu>>>M143a Niebywały - wariant I

Projekt domu: M142 - Pomysłowy

Autor arch. Małgorzata Cybulska-Marks

Powierzchnia użytkowa 124,6 m2
Powierzchnia garażu 17,6 m2
Liczba pokoi (z salonem) 4
Wymiary działki 21,60 x 24,90 m

TOP 5 Domy z pokojem kapielowym
Autor: Kolekcja Muratora, muratorprojekty.pl Projekt domu M142 - Pomysłowy, arch. Małgorzata Cybulska-Marks Link: Sprawdź szczegóły projektu >>>

Pomysłowy i przytulny parterowy dom, w którym wygodnie może zamieszkać cztero- lub pięcioosobowa rodzina. Drewniana okładzina na elewacji i dach kryty tradycyjną ceramiczną dachówką dodają mu uroku. Duży pokój dzienny z kominkiem, połączony z otwartą kuchnią i zadaszonym tarasem to nie jedyne atuty.

TOP 5 Domy z pokojem kapielowym
Autor: www.muratorprojekty.pl M142 - Pomysłowy

Pokój kąpielowy ma 9 m2 powierzchni. Jest wyposażony w szerokie okno, dzięki któremu wpada do środka mnóstwo światła naturalnego. Mieszkańcy zażywający kąpieli mają widok na ogród. Wielkość pokoju pozwala na umieszczenie wanny pod oknem oraz kabiny prysznicowej w narożniku obok wejścia, inaczej niż jest pokazane na rzucie. Długa ściana pozwala na dowolna aranżację miejsca na umywalki i bidet. Każdy inwestor może taki pokój kąpielowy dostosować do swoich potrzeb.

Więcej szczegółów projektu>>> M142 Pomysłowy

Projekt domu: M117 - Poranna rosa

Autor arch. Małgorzata Cybulska-Marks

Powierzchnia użytkowa 181,5 m2
Liczba pokoi (z salonem) 5
Wymiary działki 20,60 x 23,20 m

TOP 5 Domy z pokojem kapielowym
Autor: Kolekcja Muratora, muratorprojekty.pl Projekt domu M117 Poranna rosa, arch. Małgorzata Cybulska-Marks Link: Sprawdź szczegóły projektu >>>

Nowoczesny dom piętrowy o oryginalnej, rozbudowanej bryle. Dynamizmu dodają jej: boczny ryzalit, podcienie tarasowe i balkonowe oraz dwa masywne filary będące częścią konstrukcji balkonów.

TOP 5 Domy z pokojem kapielowym
Autor: www.muratorprojekty.pl M117 - Poranna rosa

Niemal połowę powierzchni piętra zajmuje luksusowy apartament małżeński z prywatną łazienką, garderobą i wyjściem na balkon z widokiem na ogród – wymarzone miejsce wypoczynku dla gospodarzy domu. Pokój kąpielowy ma powierzchnię 7,8 m2. Jego wielka atrakcją mogą być drzwi tarasowe prowadzące na balkon albo przeszklona witryna zapewniająca piękne widoki. Przestronność pokoju pozwala na umieszczenie tam dużej narożnej wanny oraz prysznica. Jeśli ktoś chciałby powiększyć to pomieszczenie, przylegającą do niego pralnię (4,9 m2) można przenieść do pomieszczenia gospodarczego na parterze. Wtedy pokój kąpielowy zamieni się w prawdziwy salon.

Oprócz tego na poddaszu są jeszcze 2 sypialnie, w tym jedną z garderobą, i łazienka. Małe WC z prysznicem znajduje się także na parterze.

Więcej szczegółów projektu>>>M117 Poranna rosa

Projekt domu: C347 - Plastyczny

Autorzy: arch. Ludwika Juchniewicz-Lipińska, arch. Małgorzata Stanejko

Powierzchnia użytkowa 129,9 m2
Powierzchnia garażu 22,2 m2
Liczba pokoi (z salonem) 5
Wymiary działki 20,80 x 24,40 m

TOP 5 Domy z pokojem kapielowym
Autor: Kolekcja Muratora, muratorprojekty.pl Projekt domu C347 - Plastyczny, arch. Ludwika Juchniewicz-Lipińska, arch. Małgorzata Stanejko Link: Sprawdź szczegóły projektu >>>

Plastyczny to elegancki dom dla rodziny 2+3. Nowoczesnego stylu dodaje mu elewacja skomponowana z dbałością o detale. Z grafitową dachówką pięknie współgrają niejednorodne szaro-kremowe płytki, którymi wykończono cokół oraz fragmenty ścian. Całość dopełniają brązowa stolarka okienna i drzwiowa oraz nawiązująca do niej drewniana podbitka. Niepozorny z zewnątrz dom kryje wnętrze o bogatym programie funkcjonalnym.

TOP 5 Domy z pokojem kapielowym
Autor: www.muratorprojekty.pl C347 - Plastyczny

Pokój kąpielowy o powierzchni 9,4 m2 został umieszczony na początku strefy nocnej. Ma wydłużony kształt co pozwala kolejno rozmieścić poszczególne strefy. Obok wejścia jest kabina prysznicowa, następnie strefa umywalkowa oraz bidet i sedes. Szerokość łazienki pozwala umieścić na końcu w poprzek pomieszczenia dużą wannę. Atrakcyjnym rozwiązaniem jest to, że będzie ona pod oknem. Dostatecznie długie dojście pozwala zbudować ją na przykład na podwyższeniu. Obok łazienki, na granicy strefy dziennej i nocnej znajduje się WC z pralnią.

Więcej szczegółów projektu>>> C347 Plastyczny

Projekt domu: EC362 - Efektywny (z wentylacją mechaniczną i rekuperacją)

Autor arch. Piotr Lewandowski

Powierzchnia użytkowa 196,1 m2
Powierzchnia garażu 31,7 m2
Liczba pokoi (z salonem) 5
Wymiary działki 18,90 x 21,90 m

TOP 5 Domy z pokojem kapielowym
Autor: Kolekcja Muratora, muratorprojekty.pl Projekt domu EC362 - Efektywny, arch. Piotr Lewandowski Link: Sprawdź szczegóły projektu >>>

Efektywny to duży, elegancki dom wyróżniający się ciekawą bryłą i nietypowymi przeszkleniami. Z pozoru prosta bryła - na planie prostokąta, przekryta dwuspadowym dachem - zyskała na atrakcyjności dzięki podkreśleniu dwóch jej fragmentów – garażu od frontu i salonu od strony ogrodu. Zostały one wykończone okładziną drewnopodobną o pięknej brązowej barwie.

Przeczytaj też:

Okna antracytowe: modna szara stolarka >>>

Eleganckie zestawienie kolorystyczne (drewno, grafitowa stolarka okienna i takiż dach oraz biały tynk), atrakcyjne przeszklenia i bezokapowy dach sprawiają, że budynek wygląda efektownie i przypadnie do gustu wielbicielom nowoczesnej architektury. Wnętrze domu spełni potrzeby 4-5-osobowej rodziny.

Nie przegap! Projekty domów z dachem bez okapów:

TOP 5 Domy z pokojem kapielowym
Autor: www.muratorprojekty.pl EC362 - Efektywny

Na piętrze znajdują się 2 łazienki, z których większa jest pokojem kąpielowym przeznaczonym dla wszystkich mieszkańców (rodzice mają swoją łazienkę w master bedroom). Na powierzchni 8,6 m2 można wygodnie rozmieścić kabinę prysznicową i dwie umywalki oraz bidet. Pod oknem przewidziano miejsce na trójkątną wannę.

Więcej szczegółów projektu>>>EC362 Efektywny

Szukasz idealnego dla siebie projektu domu? Sprawdź, nasze propozycje:

Masz pytania dotyczące wyboru projektu? Skontaktuj się z nami tel. 22 59 05 555 lub e-mail: projekty@murator.com.pl

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE