Gotowe projekty domów z garderobą

2020-06-23 11:54
Domy z garderobami
Autor: Komandor W garderobie można w sposób bardzo uporządkowany przechowywać odzież i obuwie

Wybraliśmy gotowe projekty domów z garderobą. Garderoba to sposób na wygodne i dyskretne przechowywanie ubrań, obuwia, galanterii i dodatków. W nowoczesnym domu nie może jej zabraknąć.

Najpierw były duże szafy wolnostojące, potem zabudowy na wymiar, czasem na całą ścianę. Teraz przyszła pora na osobne pomieszczenia przeznaczone do przechowywania - garderobę. Im więcej ich w domu, tym lepiej.

Projekt domu "Miarodajny" - mówią inwestorzy (projekt C333c Muratora)

Garderoba kojarzy się z sypialnią, ale warto ją mieć również niedaleko wejścia do domu. Zobaczmy, jakie propozycje aranżacji wnętrz znajdziemy w projektach gotowych domów z garderobami z kolekcji Muratora.

GALERIA: projekty domów z garderobą

Z garderobą przy wejściu do domu i przy sypialniach

Najwygodniej jest urządzić kilka garderób w domu. Zamiast wnęki w przedpokoju obok holu dobrze jest zaplanować osobne pomieszczenie, w którym można przechowywać ubrania wierzchnie, obuwie, odzież do pracy w ogrodzie albo uprawiania sportów. W projekcie domu M228b - Wielka zmiana - wariant II na parterze została zaprojektowana 3-metrowa garderoba (nr 7) w holu obok wejścia do domu. Można zrobić w niej zabudowę dookoła trzech ścian.

Domy z garderobami
Autor: Kolekcja Muratora, muratorprojekty.pl Projekt domu M228b - Wielka zmiana -wariant II, arch. Katarzyna Słupeczańska. Link: Sprawdź projekt >>>

Na piętrze są 4 sypialnie, w tym 3 z garderobami. Największa (3,9 m2) jest narożna garderoba przy sypialni typu master bedroom. Przez garderobę prowadzi droga do prywatnej łazienki, co jest bardzo wygodnym rozwiązaniem. Dwie duże kilkunastometrowe sypialnie mają wygodne garderoby urządzone zaraz obok wejścia. Ich wielkość to 3,3 i 4 m2.

Zobacz więcej szczegółów>>>M228b Wielka zmiana - wariant II

Domy z garderobami
Autor: Kolekcja Muratora, muratorprojekty.pl Projekt domu M228b - Wielka zmiana -wariant II, arch. Katarzyna Słupeczańska, rzut piętra Link: Sprawdź projekt >>>

W projekcie dużego domu HomeKoncept 28 (HK 28) na parterze przewidziano 2 garderoby. Nieduża (nr 2) znajduje się zaraz przy wejściu. Ma około 4 m2. Druga garderoba (nr 10) jest ogólnodostępna. Ma prawie 7 m2 powierzchni. To już spory pokój, w którym wzdłuż ściany o długości 3,5 m można wykonać zabudowę. Ta garderoba znajduje się w korytarzu prowadzącym do dwóch sypialni.

Domy z garderobami
Autor: HomeKONCEPT, muratorprojekty.pl Projekt domu HK28, rzut parteru Link: Sprawdź projekt >>>

Na poddaszu dwie sypialnie mają garderoby pod skosami. Ich powierzchnia to mniej więcej 3 m2. Jedna z nich (nr 7) przynależy do głównej sypialni i znajduje się po drodze do prywatnej łazienki. Wzdłuż ścianki kolankowej można wykonać w niej niższą zabudowę, a wzdłuż ściany prostopadłej - ze skosem. Druga garderoba (nr 2) jest obok jednej z pozostałych sypialni.

Zobacz więcej szczegółów>>>HomeKoncept28

Domy z garderobami
Autor: HomeKONCEPT, muratorprojekty.pl Projekt domu HK28, rzut poddasza Link: Sprawdź projekt >>>

Żeby mieć garderoby w domu nie musi być on wcale duży. Takie pomieszczenia projektuje się również w mniejszych budynkach. Tak jest w domu M220 - Bez tajemnic (etap II), który ma 113,8 m2 powierzchni. 

Przeczytaj też:

Projekty domów z ładnymi sypialniami: inspiracje >>>

Na parterze architekt przewidział dużą garderobę (nr 8) przy wejściu, częściowo pod schodami. Ma ona 5,6 m2 powierzchni użytkowej, netto – 6,4 m2. Śmiało zmieszczą się w niej dwa rzędy zabudowy, z tym że ta pod schodami będzie ograniczona.

Domy z garderobami
Autor: Kolekcja Muratora, muratorprojekty.pl Projekt domu M220 - Bez tajemnic (etap II), arch. Katarzyna Słupeczańska, rzut parteru Link: Sprawdź projekt >>>

Na poddaszu dwie sypialnie (nr 17 i 18) mają garderoby pod skosami. Można w nich zrobić szafki wzdłuż ścianki kolankowej i wyższą zabudowę wzdłuż skosu. Większa garderoba będzie widna, ponieważ ma okno dachowe. W mniejszej można zainstalować świetlik tunelowy.

Zobacz więcej szczegółów>>>M220 - Bez tajemnic (etap II)

Domy z garderobami
Autor: Kolekcja Muratora, muratorprojekty.pl Projekt domu M220 - Bez tajemnic (etap II), arch. Katarzyna Słupeczańska, rzut poddasza Link: Sprawdź projekt >>>

W niedużym parterowym domu M249 - Wygodny obok drzwi wejściowych jest zaprojektowana niewielka garderoba (nr 14). Za to prawie 3-metrowa garderoba (nr 8) jest przy sypialni gospodarzy. Dwie pozostałe sypialnie są na tyle duże (12,8 m2) i mają taki układ, że można w każdej z nich wzdłuż jednej ściany wykonać szafę na wymiar od podłogi do sufitu, która będzie pełnić funkcję garderoby.

Zobacz więcej szczegółów>>>M249 - Wygodny

Domy z garderobami
Autor: Kolekcja Muratora, muratorprojekty.pl Projekt M249 - Wygodny, arch. Katarzyna Słupeczańska, rzut parteru Link: Sprawdź projekt >>>

Garderoby przy sypialniach

Optymalnym rozwiązaniem jest, gdy każda sypialnia domowników jest zaopatrzona w garderobę. Taki wariant zaplanowano w domu energooszczędnym HomeKoncept 13 (HK 13 EN). Na poddaszu są zaprojektowane 3 sypialnie i każda z nich ma własną garderobę. Przy sypialni master bedroom garderoba jest schowana za ścianką telewizyjną. Zgodnie z zasadą wygodnego planowania wnętrz za garderobą jest łazienka. W dwóch mniejszych sypialniach przestrzeń na garderobę znajduje się pod skosami. Każda z nich ma 3,12 m2 powierzchni użytkowej.

Zobacz więcej szczegółów>>>HomeKoncept 13 EN

Domy z garderobami
Autor: HomeKONCEPT, muratorprojekty.pl Projekt domu HK13 E, rzut poddasza Link: Sprawdź projekt >>>

Dom dla niedużej rodziny (114 m2) C77d - Zręczny - wariant IV został, zgodnie z nazwą, zgrabnie zaprojektowany. Na poddaszu pod skosami umieszczono dwie przestronne sypialnie. Każda z nich ma własną garderobę, które sąsiadują ze sobą przez wspólną ścianę. Gdyby któryś z mieszkańców miał potrzebę posiadania większej garderoby, można je połączyć. W korytarzu jest bowiem dostępny schowek, który może być oddzielną garderobą drugiego mieszkańca poddasza.

Przeczytaj też:

Miarodajny - najlepszy projekt! 6 powodów, dla których pokochali go inwestorzy z całej Polski

Jeśli dwie mniejsze garderoby będą wystarczające dla właścicieli sypialni, w tej trzeciej można urządzić pomieszczenie do przechowywania odzieży, bielizny stołowej, czy pościeli.

Zobacz więcej szczegółów>>>C77d - Zręczny - wariant IV

Domy z garderobami
Autor: Kolekcja Muratora, muratorprojekty.pl Projekt C77d - Zręczny - wariant IV, arch. Przemysław Biryło, arch. Maciej Biryło, rzut poddasza Link: Sprawdź projekt >>>

EC342 - Niezbędny to dom o powierzchni użytkowej 231,9 m2. Na poddaszu znajdują się 4 duże sypialnie, w tym 3 z garderobą o powierzchni użytkowej ponad 5 m2. Usytuowanie i wymiar garderób są takie, że w każdej z nich można wykonać wysoką zabudowę wzdłuż ściany oddalonej od ścianki kolankowej. Oprócz tego znajdzie się tam miejsce na niższe półki lub szafki pod skosami.

Zobacz więcej szczegółów>>>EC342 Niezbędny

Domy z garderobami
Autor: Kolekcja Muratora, muratorprojekty.pl Projekt domu EC342 Niezbędny (z wentylacją mechaniczną i rekuperacją), arch. Ludwika Juchniewicz-Lipińska, arch. Małgorzata Stanejko, rzut poddasza Link: Sprawdź projekt >>>

W projekcie domu M210c - Jasna przestrzeń - wariant III są 4 sypialnie na poddaszu, w tym 1 z gabinetem. 3 z nich są zaopatrzone w garderoby. Największa (nr 14) znajduje się przy reprezentacyjnej sypialni z przeszkloną ścianą oraz takimż gabinetem. Przestrzeń na szafki lub półki z ubraniami jest na tyle duża, że można zrobić je wzdłuż wysokiej ściany oraz po skosie. Co ważne garderoba na poddaszu ma okno dachowe. Pozostałe garderoby (nr 16 i 20) są zdecydowanie mniejsze i bez światła dziennego. Do jednej z nich jest wejście bezpośrednio z sypialni, do drugiej - z holu obok niej.

Zobacz więcej szczegółów>>>M210c Jasna przestrzeń - wariant III

Domy z garderobami
Autor: Kolekcja Muratora, muratorprojekty.pl Projekt domu M210c - Jasna przestrzeń - wariant III, arch. Katarzyna Słupeczańska, rzut poddasza Link: Sprawdź projekt >>>
Domy z garderobami
Autor: Komandor Garderoba może zostać wydzielona za pomocą szklanych ścianek. To bardzo nowoczesne rozwiązanie

Szukasz projektu domu? Zobacz nasze propozycje:

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.