Projekty domów z ładnymi sypialniami: inspiracje

2020-04-30 17:08 Anna Kazimierowicz

Szukasz inspiracji na ładne i komfortowe sypialnie? Przedstawiamy wizualizacje atrakcyjnych sypialni w projektach gotowych z kolekcji Muratora.

Sypialnia jest przestrzenią prywatną przeznaczoną na odpoczynek, więc powinna być komfortowo urządzona. W sypialni powinno znaleźć się wygodne i odpowiedniej wielkości łóżko z łatwym dostępem do niego. W pokoju tym może znaleźć się telewizor, jeśli ktoś lubi oglądać filmy przed snem. Warto pamiętać o stoliku z wygodnym fotelem, przy którym można czytać książki lub układać pasjansa.

Jeśli nie mamy osobnej łazienki przy sypialni, dobrze jest urządzić w niej kącik toaletowy. Pod żadnym pozorem nie należy urządzać w niej miejsca do pracy - z biurkiem i regałem na segregatory. Za to może znaleźć się tu półka na książki oraz dekoracyjne bibeloty. Miejsce do pracy urządzamy jedynie w pokoju dziecka, który służy jednocześnie jako jego sypialnia.

Ważna jest przestrzeń, którą dysponujemy na urządzenie sypialni, oraz jej wyposażenie i wykończenie. Coraz częściej gospodarze domu urządzają dla siebie wielkie, prywatne sypialnie typu master bedroom. Sypialnie pozostałych członków rodziny mogą być skromniejsze. Ale i tak wielkość tych pomieszczeń wynosi zwykle ponad 10 m2. Mają okazałe przeszklenia, często z wyjściem do ogrodu lub na taras.

Przeczytaj też: Kolory w sypialni: inspiracje na kolory ścian i dodatków >>>

Ładna sypialnia
Autor: Kolekcja Muratora, muratorprojekty.pl Projekt C126 - Dom vis-a-vis, arch. Witold Dominik, tech. arch. Tomasz Waligórski. Sypialnia wykończona tradycyjnie w miłej dla oka i duszy jasnej tonacji Link: Sprawdź szczegóły projektu>>>

Sypialnia master bedroom

To ostatni krzyk mody. Prywatna przestrzeń pani i pana domu, w skład której wchodzi sypialnia z garderobą oraz łazienka. W dużych domach to właściwie standard, ale można ją znaleźć i w znacznie skromniejszych budynkach Za wygodną uznaje się powierzchnię co najmniej 30 m2, którą można swobodnie urządzić.

W okazałym domu HK40 na sypialnię gospodarzy przeznaczono ponad 50 m2 na piętrze. To wnętrze, w którym czuć przestrzeń. Między sypialnią, garderobą i dwuczęściową łazienką można poruszać się po kole. Do sypialni przylega też rozległy osobny taras.

Ładna sypialnia
Autor: Autor: HomeKONCEPT, muratorprojekty.pl Projekt domu HK40. Część sypialniana w wielkiej prywatnej przestrzeni gospodarzy domu została wykończona nowocześnie Link: Zobacz szczegóły projektu>>>

W projekcie parterowego domu Nowatorskiego (EC383) master bedroom (26 m2) jest urządzony na jego skraju i zajmuje całą szerokość bryły. Z sypialni jest wyjście na taras, więc można rankiem wyjść do ogrodu. Nowocześnie urządzone wnętrze ma garderobę w przeszklonym boksie. Ścianę za łóżkiem wykończono trójwymiarową boazerią. 

Ładna sypialnia
Autor: Kolekcja Muratora, muratorprojekty.pl Projekt domu Nowatorskiego - EC383, arch. Grzegorz Kaliciak. Master bedroom ma układ liniowy. W aranżacji dominuje paleta szarości, czerni i brązów Link: Zobacz więcej szczegółów>>>

Nowa historia (M254) to nowoczesny w stylu dom z master bedroom (25 m2) na piętrze. Za centralnie ustawioną ścianką naprzeciwko łóżka znajdują się 2 garderoby i łazienka. Do sypialni gospodarzy należy również balkon nad tarasem, z którego roztacza się widok na ogród. Prowadzą nań dwuskrzydłowe drzwi tarasowe.

Ładna sypialnia
Autor: Kolekcja Muratora, muratorprojekty.pl Projekt domu Nowa historia – M254, arch. Ewa Dziewiątkowska. Sypialnia została zaaranżowana w modnym kolorze butelkowej zieleni Link: Zobacz więcej szczegółów>>>

Standardowa sypialnia

W projekcie domu do zabudowy bliźniaczej HK75B sypialnia wraz z garderobą ma 17 m2. Obok jest łazienka z wanną i prysznicem, ale jest ona przeznaczona również dla dzieci z 2 pozostałych sypialni umieszczonych na piętrze. W sypialni są dwa przeszklenia w narożniku, co sprawia, że jest ona atrakcyjna. Jedno to drzwi prowadzące na balkon. Na drugiej ścianie można zainstalować szeroką nieotwieraną witrynę.

Ładna sypialnia
Autor: HomeKONCEPT, muratorprojekty.pl Projekt domu HK75B. W aranżacji sypialni wykorzystano biel i czerń połączone z wielkimi płaszczyznami o wzorze drewna Link: Zobacz więcej szczegółów>>>

W XII wariancie niewielkiego domu Miarodajnego (C333m) sypialnia ma 11 m2. Ale i tyle wystarczy, żeby zmieścić małżeńskie łoże. Obok niego znajdzie się miejsce na wolno stojącą garderobę, lustro oraz kącik kwiatowy. Typowe wnętrze zostało urządzone dla osób lubiących luz - z pewną niedbałością i lekkością.

Przeczytaj też:

Miarodajny - najlepszy projekt! 6 powodów, dla których pokochali go inwestorzy z całej Polski

Ładna sypialnia
Autor: Kolekcja Muratora, muratorprojekty.pl Projekt domu Miarodajny - C333m - wariant XII, arch. Przemysław Biryło. Standardowa sypialnia ma wielkie okno z boku łóżka Link: Zobacz więcej szczegółów>>>

Sypialnia na poddaszu

W bardzo wielu domach strefa nocna znajduje się na poddaszu, w efekcie czego sypialnię trzeba urządzić pod skosami. To pozwala na ciekawe aranżacje. Jeśli chcemy przysunąć podwójne łóżko do ściany kolankowej pod skosem, powinna mieć ona wysokość co najmniej 1 m, żeby wygodnie wstawać z łóżka (przy małym kącie nachylenia dachu – powinna być wyższa). Bywa jednak, że wezgłowie jest dość wysokie, więc warto na to zwrócić uwagę.

Na dużych poddaszach sypialnia może zajmować część wzdłuż całej ściany szczytowej. Wtedy łoże można wyeksponować, stawiając je tyłem do okna (albo dwóch symetrycznych) na tej ścianie. Amatorzy widoków nocnego nieba, mogą postawić łóżko pod oknem połaciowym. Tak jak to przewidziano w projekcie domu HK72 G2. Sypialnia ma ponad 11 m2 powierzchni (razem ze skosami). Ma własną garderobę umieszczoną również pod skosem dachu). Ścianka kolankowa w tym domu ma 125 cm, więc poddasze można wygodnie zagospodarować.

Ładna sypialnia
Autor: HomeKONCEPT, muratorprojekty.pl Projekt domu HK72 G2. Wygodna sypialnia na poddaszuz łożkiem umieszczonym pod oknem w dachu Link: Zobacz więcej szczegółów>>>

Imponująca sypialnia małżeńska jest zaplanowana w niedużym domu Gładkim (C256) o 3 sypialniach. Dla rodziców przeznaczono ponad 17 m2 (mierząc po podłodze, czyli netto – 27 m2) na poddaszu. Atrakcją tego pokoju jest wielkie przeszklenie w kształcie trapezu. Podwójne łoże można umieścić pod ścianką kolankową, jak na wizualizacji, ale równie dobrze zmieści się pod oknami w ścianie szczytowej. Niewiele mniejsza jest druga sypialnia umieszczona na przeciwległym krańcu poddasza.

Ładna sypialnia
Autor: Kolekcja Muratora, muratorprojekty.pl Projekt domu Gładki - C256, arch. Ludwika Juchniewicz-Lipińska, arch. Miłosz Lipiński. Śmiała aranżacja reprezentacyjnej sypialni na poddaszu z mocnym kolorem ścian i wyeksponowaniem więźby Link: Zobacz więcej szczegółów>>>

Zgrabna sypialnia gospodarzy jest w wariancie III niedużego Domu na rozstaju (C214c). Ma prawie 10 m2 powierzchni (mierząc po podłodze – 14 m2). Podwójne łóżko można zgrabnie umieścić w narożniku. W takiej przestrzeni znajdzie się też miejsce na szafę oraz kącik wypoczynkowy.

Ładna sypialnia
Autor: Kolekcja Muratora, muratorprojekty.pl Projekt Domu na rozstaju - C214c - wariant III, arch. Witold Dominik, tech. arch. Tomasz Waligórski. Sypialnię urządzono w tonacji bieli z nieznacznymi dodatkami delikatnych chłodnych pasteli Link: Zobacz więcej szczegółów>>>

Sypialnia dla dzieci

Ten pokój zwykle łączy 2 funkcje – sypialni oraz pokoju do pracy ucznia. Musi się więc znaleźć tam miejsce na pojedyncze łóżko oraz biurko i regalik lub półki na książki i zeszyty. Dobrze jest znaleźć też tam miejsce na fotel lub małą kanapę dla gości. Sypialnię dla dzieci zwykle wykańcza się w delikatnych pastelowych kolorach.

W projekcie domu Wykwintny (C280) pokoje dzieci mają po 10 m2 (netto – 14 m2). Łóżko i miejsce do pracy umieszczono pod skosami. Po przeciwległej stronie pokoju jest miejsce na szafę i fotel. Dużo światła zapewnia portfenetr, czyli wysokie okno-drzwi.

Ładna sypialnia
Autor: Kolekcja Muratora, muratorprojekty.pl Projekt domu Wykwintny - C280, arch. Izabela Mandla. Przestronna sypialnia dziecka znajduje się na poddaszu Link: Zobacz więcej szczegółów>>>

Szukasz projektu domu? Zobacz nasze propozycje:

POLECAMY
smyki.pl

Autor: smyki.pl

Gotowe projekty pokoi dla dzieci

Chcesz, aby Twoje dziecko miało cudowny pokój? Wyczaruj go razem z nami! Wraz z architektami stworzyliśmy kolekcję gotowych projektów pokoi dla dziewczynek i chłopców w różnym wieku: uczniów, przedszkolaków i niemowląt. Każdy pokój ma własny styl i charakter. Szczegółowo opracowana aranżacja zawiera listę produktów, linki do sklepów i szczegółowe rysunki. Dzięki temu urządzanie jest bardzo łatwe i szybkie, nawet dla osób, które robią to pierwszy raz.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Pozostałe podkategorie
KOMENTARZE