Dekoracje ścienne

Malowanie i tapetowanie to sprawdzony sposób na dekoracje ścienne. Jeśli chcemy uzyskać ciekawy i mocny akcent w aranżacji, warto wybrać jedną ścianę lub jej fragment, który zostanie wyróżniony kolorem, wzorem, czy fakturą. Dzięki różnego rodzaju technikom (malowanie warstwowe, aplikacja, usuwanie półprzezroczystej warstwy farby różnymi narzędziami) otrzymuje się oryginalne dekoracje ścienne. Możemy mieć powierzchnie udające inne materiały: marmur, stiuk (tynk wenecki), kamień czy nawet drewno. Mocną dekoracją ścienną z wyraźną fakturą będzie tynk strukturalny. 

Jak zrobić dekoracje ścienne

Są dekoracje ścienne bardzo proste i dostępne dla każdego – dekoracyjne malowanie, tapetowanie czy ozdabianie ścian sztukaterią lub różnego rodzaju ornamentami do przyklejania. Szczególnie na tę ostatnią metodę warto zwrócić uwagę, bo stała się modna. Nie jest ona trudna, a wzorów do naśladowania znajdziemy bez liku – za pomocą prostego programu graficznego w komputerze możemy również sami sobie taki wzór narysować, który wykorzystamy w dekoracja ściennych . Po ten sposób dekoracji warto sięgnąć zwłaszcza wtedy, kiedy zależy nam na szybkiej zmianie w domu, bez remontu całego pomieszczenia, a nawet malowania go na nowo.

Pomysły na dekoracje ścienne

W sprzedaży się ogromny wybór dekoracji ściennych, pasujących do każdego stylu wnętrza i jego przeznaczenia. Warto poznać też nowatorskie materiały wykończeniowe i wypróbować oryginalne pomysły na dekorowanie ścian. Gwarantujemy, że jeśli zainwestujesz w ciekawe dekoracje ścienne, wnętrze twojego domu lub mieszkania od razu awansuje na wyższy szczebel designu. Wystarczy fragmenty ścian pokryć fornirem, płytkami 3D lub panelami tekstylnymi, by stworzyć przyciągające wzrok dekoracje ścienne. Można kupić gotowe elementy, takie jak obrazy, plakaty, naklejki, tablice, czy modne ostatnio litery, a nawet neony lub zrobić dekoracje ścienne samodzielnie. Najprostszym sposobem jest zastosowanie naklejek ściennych i fototapety. Ciekawy efekt uzyskamy też stosując farby dekoracyjne. Ostatnio w dekoracjach ściennych pojawiły się obrazy mchu, chętnie wybierane zarówno do mieszkań, jak i biur.