| muratordom.pl » Wnętrza » Pokoje dzienne, jadalnie » Miejsce do pracy w pokoju dziennym. Jak ustawić biurko w salonie

Miejsce do pracy w pokoju dziennym. Jak ustawić biurko w salonie

Pokój dzienny to dobre miejsce na komputer, pod warunkiem jednak, że biurko służy jako rodzinne biuro (rachunki, listy) czy sprzęt do okazjonalnych zabaw dla młodszych dzieci.  Jak zorganizować miejsce pracy w pokoju dziennym, aby nie przypominał on biura?

Praca w miejscu, gdzie toczy się życie rodziny, daje szansę na większą integrację, ale, niestety, trudniej się tam skupić. Swobodnie popracować będziemy mogli tylko późnymi wieczorami, gdy domownicy idą spać, lub wtedy, gdy są w pracy lub szkole.  

Jak zorganizować miejsce pracy w pokoju dziennym, aby nie przypominał on biura?

Najlepiej, jeśli komputer nie narusza wypoczynkowego charakteru pokoju. Jeśli potrzebujemy komputera tylko czasami, nie trzeba nadzwyczajnych przygotowań. Gdy pracujemy na laptopie, czasowe zaadaptowanie na biurko komputerowe stołu w jadalni zwykle nie stwarza problemu.

Natomiast trudniej wyobrazić sobie korzystanie w taki sposób z komputera stacjonarnego. Dobrym rozwiązaniem jest umieszczenie komputera na mobilnym stelażu, który na czas pracy przysuwamy do stołu, a na co dzień ukrywamy w szafce lub kącie.

Inny niekłopotliwy sposób na komputer to mobilne biurko, które można ustawić w wydzielonym miejscu, a w razie potrzeby – na przykład na czas dużego przyjęcia – przesunąć do innego pomieszczenia. Gdy pokój jest duży, można w nim ustawić stacjonarne biurko komputerowe. Najlepiej, gdy kształt pomieszczenia pozwala na wydzielenie w nim aneksu do pracy. Wykorzystuje się w ten sposób wnęki, wykusze, przestrzeń pod schodami. Aneks można oddzielić od pozostałej części jakąś przegrodą – drzwiami przesuwnymi, parawanem, ruchomą ścianką. Gdy nie ma możliwości wydzielenia aneksu, unikajmy mebli typowo biurowych.

Przeczytaj dodatkowo:
Metamorfoza wnętrz, czyli jak przerobić PRL-owski...

Przed metamorfozą było to typowe PRL-owskie wnętrze - najmniej reprezentacyjne pomieszczenie w mieszkaniu. Po...

Modna podłoga - 9 najnowszych trendów

W wyborze materiału wykańczającego podłogę nie trzeba iść utartymi drogami. Pokazujemy, jak ciekawe efekty...

Czarno-biała aranżacja domu z żółtym akcentem....

Różne odcienie szarości, czerń i biel to podstawowe kolory tego domu, a jednak obok nich pojawia się...

Sofa stylowa czy nowoczesna? Meble wypoczynkowe...

Salon to miejsce przeznaczone do wypoczynku. To tu relaksujemy się siedząc na kanapie i czytając dobra...

Szary salon - aranżacja pokoju pełnego szarości....

Aranżacja tego salonu jest pełna różnych odcieni szarości. Szare ściany, szara kanapa, ciemna grafitowa...

Praktycznie i efektownie, czyli jak nowocześnie...

Ogniskiem każdego domu jest salon. Spędzamy w nim dużą część naszego czasu, musi więc być jednocześnie...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.