| muratordom.pl » Wnętrza » Pokoje dla dzieci » Lampy dobre dla dzieci - wybór oświetlenia do pokoju dziecka
PORADY ARCHITEKTA

Lampy dobre dla dzieci - wybór oświetlenia do pokoju dziecka

W pokoju dziecka jedna lampa to za mało. Aby dziecko nie męczyło wzroku, pamiętaj o oświetleniu ogólnym, lampie przy łóżku, a także dodatkowym świetle w miejscu, gdzie dziecko rysuje lub odrabia lekcje. Zobacz, jakie lampy sprawdzą się najlepiej w dziecięcym królestwie.

Oświetlenie ogólne w pokoju dziecka

W pokoju dziecka niezbędne jest oczywiście oświetlenie ogólne. Może to być centralnie umieszczona lampa sufitowa lub system reflektorków na szynie. Na przykład Ikea 365+ Sända, który pozwala zamontować reflektorki ze skupionymi i rozproszonymi strumieniami światła.

Pierwsze przydadzą się do oświetlenia na przykład galerii dziecięcych obrazków na ścianie, drugie – jako oświetlenie ogólne. Reflektorki można dowolnie przesuwać, dostosowując oświetlenie do zmieniającej się aranżacji pokoju.

Autor: Kalbar

Lampa sufitowa, lampa przy łóżku to podstawa w pokoju dziecka. Warto też pomyśleć o oświetleniu miejsca do pracy.

Lampy do oświetlenia miejsca pracy dzieci

Do oświetlenia miejsca pracy najbardziej funkcjonalna będzie lampa typu biurowego – z obrotowymi ramieniem i główką. Modele w sam raz do dziecięcego pokoju to Sebra (www.bavi.pl) oraz Snöig z Ikei. Najlepiej, gdy światło pada na biurko z lewej strony (dla osób leworęcznych z prawej). Wówczas dziecko nie zasłania sobie światła w czasie rysownia czy pisania i zmniejsza się utrudniający pracę kontrast między światłem a cieniem.

Lampa przy łóżku

Przy łóżku przydadzą się lampa do czytania, najlepiej kinkiet, a także słabe światełko nocne, które zapewni dziecku poczucie bezpieczeństwa. Tę funkcję może pełnić lampka wtykana wprost do gniazdka, na przykład LED Lumigos Baby NightLight marki Philips, czy wyposażona w akumulator GuideLight (69112/31/PH).

Przydatne może też być oświetlenie prowadzące z pokoju dziecka do łazienki czy też wzdłuż schodów (oprawy OSRAM Nightlux i Convenience SpotOn Ultra marki Philips).

Przeczytaj dodatkowo:
Jak urządzić pokój dziecka na poddaszu? 14...

Urządzenie pokoju dziecka na poddaszu to spore wyzwanie dla rodziców. Szczególnie, gdy skosy są...

9 pomysłowych aranżacji pokoju dziecięcego. Pokój...

Aranżacja pokoju dziecięcego powinna pobudzać wyobraźnię malucha, a jednocześnie go nie przytłaczać. Zobacz,...

Aranżacja pokoju dziecka na poddaszu. METAMORFOZA...

Oto wspaniała metamorfoza wnętrza. Z ciemnego, nieużywanego poddasza stworzono dla dziecka jasny pokój do...

Jak urządzić pokój dla dziecka na poddaszu?...

Podpowiadamy, jak urządzić pokój dla dziecka na poddaszu. Zobacz, jak pod skosami stworzyć oryginalną...

Malowanie pokoju dziecięcego - zdrowe farby do...

Podpowiadamy czego musisz się dowiedzieć o farbach do ścian planując remont pokoju dziecięcego. Dowiedz...

Pokój dziecięcy na poddaszu. Jak urządzić miejsce...

Ciemny, nieużytkowy strych zmienił się w przestronny pokój dziecięcy. Na poddaszu zagospodarowano nie...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.