Czarna ściana w pokoju chłopca. Pomysły na modny wystrój pokoju dla dziecka

2022-08-24 16:26
Czarna ściana w pokoju chłopca
Autor: Eugeniusz Filipiuk Na wykończonych farbą tablicową ścianach można pisać tak jak na tablicy

Czarna ściana w pokoju dziecięcym? To jest rozwiązanie! Na pozór szalony pomysł z czarną ścianą w pokoju dla dziecka może mieć bardzo praktyczne zastosowanie i wcale nie musi "zasmucać" wnętrza. W dodatku czarna ściana może bardzo pomóc w nauce! Jak to możliwe? Wyjaśniamy i podpowiadamy, jak zaaranżować czarną ścianę w pokoju dziecka.

Pokój dziecka to jego domowe królestwo. To w nim spędza większość czasu - tu się bawi, uczy i odpoczywa. Urządzając pokój dla dziecka musimy wziąć pod uwagę jego upodobania oraz potrzeby, tak aby dostosować aranżację do jego charakteru i osobowości. Naszym zadaniem jest stworzenie miejsca, w którym dziecko będzie mogło rozwijać swoje zainteresowania, kreatywnie spędzać czas i spokojnie odpoczywać. Przede wszystkim musimy tak zaaranżować przestrzeń, aby było to miejsce, w którym nasza pociecha czuje się dobrze i lubi w nim przebywać.

W aranżacji odchodzi się od stereotypowego wyboru kolorów do pokoju dziecka - niebieski pokój dla chłopca, różowy dla dziewczynki. Nie musimy kurczowo trzymać się tej zasady. Na rynku dostępnych jest wiele inspirujących rozwiązań, do dyspozycji mamy szeroką paletę barw, dzięki czemu możemy stworzyć naprawdę ciekawą aranżację. Warto dać ponieść się wyobraźni, i nie bać nietypowych rozwiązań. Jednym z nich jest czarna ściana w pokoju chłopca

Jak pomalować pokój dziecka farbą tablicową?

Czarna ściana aranżacja

Jeśli podoba nam się czarna ściana i chcemy taką mieć w pomieszczeniu, to pamiętajmy, że ciemny kolor jest dość trudny i może być po jakimś czasie męczący. Najważniejszą zasadą w aranżacji wnętrz jest to, by zdecydować się w pomieszczeniu na tylko jedną czarną ścianę lub fragment. Na tle czarnej ściany dobrze będą wyglądały nowoczesne meble w jasnych kolorach. Czarne ściany idealnie współgrają z drewnem. Pasują do nowoczesnego, skandynawskiego stylu. Czarna ściana tworzy ciekawe zestawienia w połączeniu z kolorami żółtym, różowym, czy turkusowym. Klasyczne, ale kontrastowe zestawienie to połączenie czarno-białe.

Czarna ściana w pokoju chłopca

Czarna ściana w pokoju chłopca to coraz częściej spotykane rozwiązanie. Czy aby na pewno czarny kolor ścian pasuje do tego typu pomieszczenia? Jak najbardziej tak! Czarny kolor wcale nie musi być ponury, przytłaczający czy smutny. Nie należy również się obawiać, że będzie zbyt ciemno w pokoju. Czerń dobrze prezentuje się w połączeniu z innymi kolorami, tworząc naprawdę ciekawe aranżacje. To oryginalne, przyciągające wzrok rozwiązanie. Ściana pomalowana na czarno wygląda efektownie i ma praktyczne zastosowanie - można po niej rysować i pisać. 

Farba tablicowa w pokoju dziecka - powierzchnia do kreatywnej zabawy 

Farba tablicowa idealnie nadaje się do pokoju chłopca. Można wykończyć nią jedynie fragment ściany lub całą jej powierzchnię. To efektowny element w aranżacji wnętrza i świetne rozwiązanie, które nie tylko urozmaici pokój dziecka, ale także sprawi mu ogromną radość. Pomalowanie ściany farbą tablicową idealnie sprawdzi się w pokoju tych dzieci, które lubią ponieść wodze fantazji i zdarza im się swoją twórczość artystyczną przenosić z kartek na ściany, drzwi czy meble. Dajemy dziecku powierzchnię, po której może swobodnie pisać i rysować. Nasza pociecha może tworzyć własne aranżacje na ścianie, bez żadnych przykrych konsekwencji. Zalety farby tablicowej w pokoju dziecka odczują również rodzice, którzy nie będą musieli już martwić się czyszczeniem czy odnawianiem ścian w domu, na których ich dziecko pozostawiło swoje malowidła.

To również bardzo praktyczne rozwiązanie. Na czarnej ścianie w pokoju dziecka wykończonej farbą tablicową można pisać tak jak na tablicy. Kreda ma bardzo dobrą przyczepność do pomalowanego nią podłoża, a jednocześnie niezwykle łatwo ją usunąć - wystarczy przetrzeć zwilżoną ścierką lub gąbką Co oznacza, że obrazki na ścianie można w nieskończoność zmywać i malować od nowa.

Czarna ściana w pokoju chłopca
Autor: Marcin Grabowiecki Farba tablicowa na ścianie w pokoju dziecka daje ogromne pole do popisu - dziecko zyskuje powierzchnię dla swojej kreatywnej twórczości

Farba magnetyczno-tablicowa - ściana jak magnes

To produkt, który łączy właściwości farby tablicowej i magnetycznej. Co to oznacza w praktyce? Ściana pomalowana farbą magnetyczno-tablicową jest jak magnetyczna tablica - nie tylko można po niej pisać i rysować kredą lub specjalnymi flamastrami, ale także można na niej przyczepiać magnesy. Pomalowana nią ściana będzie idealnym miejscem do zawieszenia zdjęć, obrazków, kolorowych literek i cyferek, a dla starszych dzieci planu lekcji czy notatek, bez konieczności użycia kleju czy taśmy. Jej powierzchnię, podobnie jak w przypadku farby tablicowej, wystarczy zmyć mokrą ściereczką lub gąbką.

Przeczytaj też:

Farba magnetyczna w aranżacji wnętrz: pomysłowe wykończenie ściany >>>

Co niezwykle istotne, jest ona całkowicie bezpieczna. Oprócz koloru i rodzaju farby ważne jest bezpieczeństwo produktu, który chcemy zastosować w pokoju naszej pociechy. Organizm dziecka jest znacznie bardziej wrażliwy niż dorosłego. Należy więc wybierać farby antyalergiczne z odpowiednimi z atestami i odpowiednimi certyfikatami. 

Czarna ściana w pokoju chłopca
Autor: Eugeniusz Filipiuk Czarny kolor ścian nie jest smutny, ani przytłaczający. Czerń dobrze prezentuje się w połączeniu z innymi kolorami, tworząc naprawdę ciekawe aranżacje

Czarna ściana w pokoju chłopca - rozwiązanie na lata

Pokój chłopca zmienia się wraz z jego wiekiem. Inaczej wygląda pokój dla przedszkolaka, inaczej pokój chłopca w wieku szkolnym, a zupełnie inaczej pokój nastolatka. Dobrze zaprojektowany i urządzony zawsze będzie na czasie, bez względu na wiek dziecka. Czarna ściana w pokoju chłopca sprawdzi się na wszystkich etapach rozwoju naszej pociechy. Przedszkolak może na niej bez ograniczeń oddawać się swojej twórczości artystycznej, z kolei starsze dziecko może na ścianie pokrytej farbą tablicową zapisać plan lekcji, dodatkowych zajęć, ulubione hasła, ważne numery czy wzory matematyczne.

Czarny kolor dobrze prezentuje się w połączeniu z innymi kolorami, tworząc naprawdę ciekawe połączenia. Będzie więc on dobrą bazą do tworzenia nowych aranżacji. Za pomocą dodatków, mebli i wyposażenia w jaskrawych bądź stonowanych barwach można dowolnie zmieniać charakter wnętrza. 

Galeria zdjęć: pomysły na pokój dla dziecka

Czy znasz się na kolorach?

Pytanie 1 z 10
Co to za kolor?
Zdjęcie
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE