| muratordom.pl » Łazienka » Baterie » Jak urządzić łazienkę dla dzieci?

Jak urządzić łazienkę dla dzieci?

Łazienka przyjazna dziecku to łazienka bezpieczna. Kolorowa aranżacja to nie wszytsko, zadbać trzeba przede wszystkim o bezpieczeństwo maluchów. Co zagraża dziecku w łazience? Na przykład poślizgnięcie się w wannie i gorąca woda. Co powinno się znaleźć w łazience w domu, w którym są małe dzieci?

Baterie termostatyczne z blokadą bezpieczeństwa

Remontując lub wyposażając łazienkę, warto przemyśleć kwestię wymiany armatury i zaopatrzyć się w baterie termostatyczne, czyli takie, w których można ustawić stałą temperaturę wody. Bateria z termostatem jest oszczędna (nie musimy wylewać litrów wody – raz zimnej, raz ciepłej – aby ustalić odpowiadającą nam temperaturę; od razu po odkręceniu kranu mamy wodę o właściwej temperaturze) i chroni użytkowników przez poparzeniem. Wszystko to za sprawą systemu Anti-Scalding, czyli blokady bezpieczeństwa 38°C. Przycisk ten nie pozwala na przypadkowe zwiększenie temperatury wody i ogranicza ryzyko oparzeń. Takie baterie znajdziemy w ofercie Teka.

Jeśli mamy taką baterię, wybieramy na pokrętle temperaturę, by specjalna blokada powstrzymała strumień aż do momentu, gdy woda osiągnie ustawioną wartość. Nawet wówczas, kiedy występują skoki ciśnienia, termostaty są gwarantem utrzymania odpowiedniej  temperatury. Wystarczy ją zaprogramować, a malec nie poparzy się podczas mycia nawet wtedy, gdy będzie sam odkręcał wodę. Z kranu lub słuchawki prysznicowej zawsze popłynie strumień o temperaturze przewidzianej przez rodziców.

Z kolei dzięki systemowi Cold Touch armatura do minimum ogranicza ruch gorącej wody wewnątrz urządzenia, co sprawia, że korpus baterii pozostaje chłodny – dziecko nie oparzy się, dotykając kranu!

Ochrona przed mocnym strumieniem wody

Małe dzieci często nie lubią kąpieli ze względu na mocny strumień wody – mycie główki staje się horrorem i dla dziecka, i dla rodzica, bo dziecko boi się silnego strumienia wody. Dlatego też rodzice małych dzieci powinni wybierać baterie z ogranicznikiem wbudowanym w głowicę, umożliwiającym regulację siły strumienia wody.

Baterie z powłoką zabezpieczającą przed odciskami palców

Elegancka łazienka powinna być pozbawiona zbędnych elementów i zawsze lśnić czystością. Nic tak nie drażni oczu pani domu jak baterie z odciskami palców. Szczególnie małe dzieci lubią dotykać armatury namydlonymi rączkami – pozostawiając szpecące ślady. Dlatego warto wybierać baterie pokryte powłoką zabezpieczającą przed odciskami palców, np. te z serii Aura BLACK&White oraz Moonlite firmy Teka. Dzięki nim utrzymanie czystości w łazience, z której korzystają dzieci, będzie znacznie łatwiejsze!

Aranżacja łazienki dziecka – wprowadź kolory!

Do łazienki, z której będą korzystać dzieci, możesz dobrać też armaturę kolorową. Baterie Aura Moonlite (Teka) oferowane w dwóch kolorach – zielonym i czerwonym – mogą stać się ważnym elementem dekoracyjnym wnętrza. Co istotne, baterie te pokryte są też specjalną powłoką fotoluminescencyjną, dzięki której mogą świecić w ciemności nawet do 12 godzin. Jeśli zamontujesz taką baterię w łazience dziecka, możesz mieć pewność, że czas spędzony tu będzie dla dziecka prawdziwą przyjemnością.

Funkcjonalna bateria wannowa i prysznicowa. W co powinny być wyposażone baterie łazienkowe?

Baterię wannową lub prysznicową należy wybierać starannie. Podczas zakupu baterii łazienkowych...

zobacz więcej
zamknij
Przeczytaj dodatkowo:
Nowoczesna armatura łazienkowa. Jak dobrać...

Armatura łazienkowa powinna być nie tylko funkcjonalna, ale także efektowna. Zobacz baterie o niestandardowym...

Funkcjonalna bateria wannowa i prysznicowa. W co...

Baterię wannową lub prysznicową należy wybierać starannie. Podczas zakupu baterii łazienkowych warto zwracać...

Baterie łazienkowe – modne baterie podtynkowe

Tradycyjne baterie łazienkowe naścienne nad naszymi umywalkami, przy wannach i w kabinach prysznicowych coraz...

Aranżacja nowoczesnej łazienki: czy warto...

Ostatni krzyk mody w łazience to ukryte w ścianie baterie. Jak prezentują się w łazience? Zobacz, czy warto...

Deszczownica w łazience - kąpiel w strugach...

Deszczownica - nazywana też deszczownią - to element prysznica, który dzięki rozproszeniu...

Baterie termostatyczne – gdzie warto je...

Baterie termostatyczne to baterie gwarantujące, że woda ma zawsze taką temperaturę, na jaką została ustawiona...