Jak urządzić łazienkę za 5 tys. zł. Zobacz projekt taniej łazienki

2018-05-07 23:59
Łazienka za 5 tys. zł
Autor: BAUMEISTER

Czeka cię urządzenie łazienki, a nie masz zbyt wielu środków? Nie przejmuj się - przedstawiamy łazienkę, której urządzenie kosztuje jedynie 5 tys. zł. Podpowiadamy też, jak urządzić łazienkę za nieduże pieniądze, nie tracąc nic z jej funkcjonalności i unikając niepotrzebnych wydatków. Zobacz, jak tanio i wygodnie urządzić łazienkę. 

Łazienkę w wariancie oszczędnym można urządzić już za 5 tys. zł. Zobacz, jak tanio urządzić niewielką łazienkę z projektu Dom na 102 - Murator D09.

Jak urządzić łazienkę: wybór wyposażenia do taniej łazienki

Mając do dyspozycji niewielkie fundusze na urządzenie łazienki i chcąc stworzyć wnętrze funkcjonalne, lecz także ładne, spróbuj niekonwencjonalnie zacząć proces projektowania.

Projekt łazienki za 5 tys. zł wraz z produktami
Autor: Iga Borkowska Za 5 tys. zł można funkcjonalnie urządzić niewielką łazienkę. Zobacz jej przykładową aranżację oraz produkty wykorzystane do jej wykończenia.  Link: Powiększ zdjęcie

Wiadomo, że jest pewne minimum wyposażenia, które w łazience musi się znaleźć: sedes, umywalka i natrysk lub wanna. Pozostałe sprzęty, materiały do wykończenia ścian i podłogi są już dodatkami, które czynią łazienkę wygodniejszą, ale nie stanowią o jej istocie. Podczas urządzania łazienki nie zaczynaj więc od wybierania materiałów wykończeniowych na ściany i podłogi, tylko spróbuj skompletować urządzenia. Nie musisz ich od razu kupować, wystarczy, że dokonasz wyboru – ułatwi to zaplanowanie pozostałych prac (dobranie wielkości płytek i ich układu).

  • Spróbuj z ogromnej oferty ceramiki łazienkowej wybrać podstawowe urządzenia. Nie upieraj się, żeby były z jednej kolekcji. Powinny być jednak jednorodne stylistycznie – nie należy wybierać umywalki w kształcie muszli i do tego kubistycznego sedesu.
  • Postaraj się skompletować armaturę z jednej serii. W przedstawianej łazience wybór padł na okrągłą umywalkę Novoterm Kerra do postawienia na blacie (119 zł) i kompakt WC Koło Primo (409 zł) z twardą deską (91 zł).
  • Kolejna decyzja – wanna czy prysznic. Za te same pieniądze dostaniesz zdecydowanie lepszej jakości wannę niż natrysk. W projekcie wykorzystano asymetryczną akrylową wannę firmy Aquaform, model Arcline w komplecie z obudową (802 zł). Armatura pochodzi z firmy KFA, linia Standard – klasyczny wzór produkowany od lat. Bateria wannowa – 208 zł, umywalkowa – 105 zł. Koszt wszystkich wybranych sprzętów to 1734 zł.

Jak urządzić łazienkę: wideo

Jak zaprojektować idealną łazienkę?

W jakim stylu urządzić łazienkę?

Mając pierwsze wybory za sobą i wiedząc, jakie fundusze pozostały ci do dyspozycji (3266 zł), możesz zająć się dopracowaniem stylu wnętrza. Przy urządzaniu przedstawianej łazienki akcent położono na grę kolorów i prostotę formy. Co więc na ściany, a co na podłogę przy takim pomyśle?

Z dostępnych na rynku materiałów wykończeniowych największy wybór wzorów oferują producenci płytek. Postanowiono zminimalizować liczbę kafli na ścianach do dwóch miejsc narażonych na wilgoć – przy umywalce i nad wanną. Tu zdecydowano się na gładkie płytki w różnych kolorach firmy Rako. Na podłogę płytki w dwóch odcieniach zieleni z linii Color Two (69,90 zł/m2), na ściany płytki w sześciu kolorach linii Color One (średnia cena wybranych kolorów 50,70 zł/m2). Wszystkie płytki są w rozmiarze 20 x 20 cm.

Na ścianach bez płytek oraz suficie zaplanowano zmywalną farbę przeznaczoną do pomieszczeń wilgotnych – dobrą, a najtańszą na rynku firmy Śnieżka – Kuchnia i Łazienka (76,34 zł/5 l). Podsumowanie kosztów po kolejnym etapie urządzania łazienki:

  • koszt wybranych materiałów – 895,78 zł;
  • wydano na sprzęt i materiały – 2629,78 zł;
  • środki pozostające do dyspozycji – 2370,22 zł.
 

Meble i oświetlenie w łazience za 5 tys. zł

Po ustaleniu rodzaju sprzętów, sposobu wykończenia ścian i podłóg pozostało już „tylko” dobranie mebli, oświetlenia i akcesoriów łazienkowych, tak aby łazienka stała się w pełni funkcjonalna i spójna estetycznie. Jeśli masz ograniczone fundusze, może się okazać, że meble typowo łazienkowe są nieco za drogie. Warto więc podczas urządzania łazienki poszukać rozwiązań nietypowych, tańszych, które przy okazji mogą nadać łazience niepowtarzalny charakter.

W urządzanym wnętrzu łazienki znalazły się przede wszystkim produkty dostępne w IKEA. Pod umywalkę wybrano przycięty na wymiar blat Lagan z drewna bukowego (129,99 zł), a jako wsparcie dla niego – czerwone nogi Vika Adils (10 zł/szt.) i zieloną szafkę pod umywalkę Godmorgon (550 zł). Nad umywalką powieszono kwadratowe lustro Molger z szeroką ramą pełniącą jednocześnie funkcję podręcznej półki (99,99 zł). Urządzenie łazienki uzupełniono ławką Godmorgon (129,99 zł) i dwiema czerwonymi szafkami ściennymi Ätran (99,99 zł/szt.).

Dobrano oświetlenie z serii BromÖlla: lampę sufitową (199,99 zł) i dwie mniejsze lampy ścienne (99,99 zł/szt.). Ostatnimi elementami planowanego urządzenia łazienki są grzejnik drabinkowy Tomi firmy Terma Technologie w wersji czerwonej (646,25 zł) oraz wysoki wieszak stojący „parasolnik” z giętego drewna lakierowanego również na czerwono (86 zł).

Koszt urządzenia przedstawionej łazienki to blisko 4912 zł.

Zobacz też:

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Pozostałe podkategorie