Najpopularniejsze kwitnące rośliny jednoroczne na rabaty

2020-06-24 13:03

Jeśli ogrodową rabatę skomponujemy z kwitnących roślin jednorocznych, co roku możemy mieć w ogrodzie nową kompozycję. Poznaj najpopularniejsze kwitnące rośliny jednoroczne na rabaty do ogrodu.

Przed rozpoczęciem każdego sezonu zastanawiamy się, jak możemy urozmaicić nasz ogród, aby wyglądał atrakcyjnie i bardzo kolorowo. Pomysłów na aranżację rabat ogrodowych może być z pewnością wiele, ale jednym z najlepszych jest uprawa na rabatach niewymagających i bardzo dekoracyjnych roślin jednorocznych.

W centrach ogrodniczych wybór kwitnących roślin jednorocznych jest imponujący, mimo to warto zdecydować się na gatunki znane i sprawdzone, które nie sprawią większych problemów i dobrze poradzą sobie w naszym klimacie.Część roślin jednorocznych można wysiewać bezpośrednio do gruntu, bez konieczności wcześniejszego przygotowywania rozsady, inne natomiast należy wysiać wcześniej do inspektu lub szklarni i dopiero gdy podrosną, wysadzać na miejsce stałe.

Kwitnące rośliny jednoroczne – uprawa z siewu lub z rozsady

W zależności od gatunku, nasiona wysiewa się na miejsce stałe na przełomie kwietnia i maja. Siew części z nich można również prowadzić sukcesywnie co 2–3 tygodnie, dzięki czemu będą nieprzerwanie kwitły przez cały sezon (np. maciejkaczy nagietek).

Wysiew roślin na działce - rośliny jednoroczne

Mimo iż uprawa roślin z siewu jest łatwiejsza i mniej pracochłonna, większość kwitnących roślin jednorocznych uprawia się z rozsady, gdyż zwykle nie tolerują niskiej temperatury, a ich okres wegetacyjny jest na tyle długi, że tylko odpowiednio wczesny siew pozwoli im zakwitnąć we właściwym czasie. Rozsadę wysadza się na miejsce stałe po przejściu wiosennych przymrozków (po 15-tym maja), gdyż spadki temperatury mogłyby poważnie uszkodzić sadzonki. Rozsadę roślin jednorocznych można przygotować samodzielnie lub kupić gotowe sadzonki u producenta lub w centrum ogrodniczym.

Najpopularniejsze kwitnące rośliny jednoroczne na rabaty

Wśród najpopularniejszych kwiatów jednorocznych, które uprawia się z siewu wprost do gruntu znajdują się miedzy innymi:

Do najpopularniejszych roślin jednorocznych uprawianych z rozsady należą:

Co to za kwiaty?

Pytanie 1 z 10
Co to za kwiaty?
aster chiński
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE