PGG wprowadza więcej sesji sprzedaży węgla. Węgiel i miał będzie można kupić 5 razy w tygodniu

2022-09-30 16:05
węgiel
Autor: Gettyimages Węgiel to w ostatnich tygodniach najbardziej poszukiwany towar na rynku

Zmiany w e-sklepie PGG. Nowe dni sprzedaży miału. Sklep PGG będzie działa od poniedziałku do piątku w określonych godzinach. Dodatkowe sesje zakupowe w poniedziałki, środy i piątki od godz. 16.00, ale tylko dla miału węglowego.

Sklep internetowy Polskiej Grupy Górniczej z węglem i miałem będzie prowadził sprzedaż codziennie (od poniedziałku do piątku) o godzinie 16. We wtorki i czwartki będzie można kupić wszystkie sortymenty węgla. Natomiast w poniedziałek, środę i piątek od godziny 16 będzie sprzedawany miał węglowy.

PGG - zmiany w sklepie internetowym. 5 sesji sprzedaż

W sklepie internetowym Polska Grupa Górnicza S.A. uruchomi nowe dodatkowe sesje zakupowe w poniedziałki, środy i piątki od godz. 16. W tych dniach w sprzedaży będzie dostępny wyłącznie miał węglowy (nie tylko luzem, ale też konfekcjonowane w jednotonowych opakowaniach typu big-bag).

Sejm przyjął zawieszenie norm jakości węgla i tym samym umożliwił legalną sprzedaż węgla brunatnego i miału węglowego do kwietnia 2023 r. Oznacza to, że ten rodzaj opału będziemy mogli używać do ogrzewania domów. 

Jak poinformowało PGG - Sprzedaż miałów jest dopełnieniem i rozszerzeniem oferty e-sklepu pod względem towarowym, jak i organizacyjnym w warunkach wyjątkowego kryzysu i deficytu paliw.

Sprzedaż węgla w PGG we wtorki i czwartki

Aby nie blokować ruchu klientów kupujących przez internet typowe sortymenty węgla we wtorki i czwartki, odrębne sesje zakupowe stworzono dla tych gospodarstw domowych, które mają techniczną możliwość spalania miałów i chcą się zaopatrzyć w ten sortyment węgla opałowego.

Miał węglowy w sklepie PGG będzie można kupić tylko w poniedziałki, środy i piątki o godz. 16 i wyłącznie z opcją dostawy do składów Kwalifikowanych Dostawców Węgla, które zajmować się będą odbiorem miałów z kopalń. Skład KWD wybierasz podczas realizacji transakcji w e-sklepie.

Przeczytaj też: Kwalifikowani Dostawcy Węgla dowiozą węgiel kupiony w e-sklepie PGG

PGG S.A. oferuje wyselekcjonowane miały węglowe, które nadają się do zużycia jako opał dla gospodarstw domowych.

Miła węglowy w PGG cena

Na stronie e-sklepu PGG pojawił się w ofercie sprzedaży miał węglowy z dwóch kopalń. Są to Miał 21-24 z odbiorem w kopalni Wujek-Staszic, oferowany luzem w cenie od 1105 zł za tonę oraz Greenpal Ekomiał z punktem odbioru w kopalni Piast-Ziemowit sprzedawany w big bagach w cenie od 1305 zł za tonę.

Problemy z kupnem węgla w sklepie PGG

Zakup węgla w Polsce to dziś wielkie wyzwanie. Na problemy natrafiają również ci, którzy próbują dokonać zakupu przez stronę internetową Polskiej Grupy Górniczej. Problem polega na tym, że w dniu sprzedaży węgla, serwery strony, z powodu wynikającego z dużego zainteresowania przeciążenia zawieszają się już na kilkadziesiąt minut przed wyznaczoną godziną, a towar znika w kilka minut. Im bliżej godziny 16, tym trudniej po odświeżeniu dostać się na stronę sklepu.

Przeczytaj też: Węgiel luzem z PGG. Jak zamówić węgiel luzem i ile kosztuje?

Jak podaje w rozmowie z TVN24 pani Magdalena próbuje kupić węgiel od lipca. - Przez ten długi czas udało mi się być zalogowaną i zobaczyć dostępny produkt. Przyznam, że klikałam w niego, ale niestety kręciło się i kręciło tylko to kółeczko i po godzinie się wylogowałam, bo już nie było sensu – wspomina.

Przeczytaj też: