Gdzie kupić węgiel? PGG wprowadzi punkty odbioru węgla w całej Polsce!
Zakup węgla od PGG będzie łatwiejszy! Kwalifikowani Dostawcy Węgla będą dowozić węgiel do punktów odbioru. Nie będzie już konieczności odbierania węgla z kopalni. Na początek będą działały 4 punkty odbioru węgla, planowanych jest utworzenie kolejnych dwudziestu. Za pośrednictwem KWD otrzymamy węgiel kupiony w e-sklepie PGG.
Polska Grupa Górnicza utworzyła sieć Kwalifikowanych Dostawców Węgla. Z ich usług będziemy mogli już skorzystać w najbliższy wtorek 30 sierpnia. Na razie sieć obejmuje tylko cztery składy, wkrótce ma ich być ponad 20 w całym kraju.
Pierwsi Kwalifikowani Dostawcy Węgla przyjmują zlecenia
"W następnych dniach kolejnych ponad 20 dostawców PGG pojawi się (...) m.in. w woj. zachodniopomorskim, pomorskim, warmińsko-mazurskim, wielkopolskim, świętokrzyskim, lubelskim, mazowieckim, łódzkim, podkarpackim, dolnośląskim i małopolskim. Docelowo sieć składów KDW będzie rozlokowana na terenie całego kraju" - poinformowała spółka PGG.
Kwalifikowani Dostawcy Węgla będą obsługiwać zamówienia ze sklepu internetowego PGG. Czyli kupujemy węgiel w e-sklepie PGG, a dzięki Kwalifikowanej Sieci Dostawców, zostanie od przetransportowany do składu węglowego w naszym rejonie zamieszkania i stamtąd będziemy mogli go odebrać.
Klienci sklepu PGG będą mogli wybrać KDW, podczas realizacji transakcji zakupu węgla w e-sklepie. Dotychczas zakupiony węgiel musieliśmy odebrać we własnym zakresie i płacić sporo za jego dowóz do miejsca zamieszkania i stać w kolejkach do kopalni. Teraz ma to nam ułatwić sieć dostawców węgla PGG, dzięki temu zaoszczędzimy czas i pieniądze, bo cena transportu węgla jest konkurencyjna na rynku.
Sieć Kwalifikowanych Dostawców Węgla (KDW) utworzona przez PGG, zastąpi praktycznie autoryzowanych sprzedawców. Ta sytuacja spowodowała, że składy węgla świecą pustkami i są w fatalnej sytuacji finansowej. Pisaliśmy o tym w artykule: Składy węgla upadają, branża przestaje istnieć. PGG będzie hegemonem sprzedaży węgla? Sieć KDW będzie funkcjonowała w modelu zbliżonym do franczyzy.
„Zgodnie z zapowiedziami Kwalifikowani Dostawcy Węgla będą wykonywać dostawy węgla do składu zlokalizowanego w rejonie miejsca zamieszkania klienta, natomiast cała transakcja sprzedaży będzie realizowana przez sklep PGG S.A.” – wyjaśnił rzecznik PGG Tomasz Głogowski.
Przeczytaj też: Ogrzewanie węglem za darmo - czy to możliwe? Liczymy!
Jak poinformowała na Twitterze Polska Grupa Górnicza: "Od sierpnia cały węgiel opałowy z kopalń #PGG ⚒️ będzie dostępny w sklepie internetowym spółki. Każdego miesiąca produkcja wynosi ok. 220 tys. ton. Odbiór i dystrybucję usprawnią partnerzy nowej sieci #KDW - Kwalifikowani Dostawcy Węgla".
Kwalifikowani Dostawcy Węgla dowiozą węgiel kupiony w e-sklepie PGG
Tworzenie sieci Kwalifikowanych Dostawców miało charakter otwarty i transparentny dodaje Głogowski. Głównym kryterium, żeby dany dostawca był zakwalifikowany była oferowana przez niego cena za usługę dostawy węgla. Składy Kwalifikowanych Dostawców Węgla będą się znajdować na terenie całego kraju. Ma to ułatwić transport węgla kupionego w e-sklepie PGG. Czyli sieć Kwalifikowanych Dostawców Węgla pozwoli odebrać węgiel kupiony przez internet w e-sklepie PGG w składzie najbliżej domu. Więcej na temat sieci Kwalifikowanych Dostawców Węgla przeczytasz w artykule: PGG tworzy sieć składów Kwalifikowanych Dostawców Węgla
Ponadto PGG postawiła konkretne wymagania dostawcom. "Wprowadzając formułę kwalifikowanych dostawców węgla, zapewnimy jednolity standard obsługi logistycznej i zagwarantujemy możliwie najniższe ceny transportu" - wyjaśnia Tomasz Rogala, prezes PGG.
UWAGA: Potężna luka w dodatku węglowym. Będą zmiany w ustawie! Rząd pilnie interweniuje
Partnerzy PGG, którzy przystąpili do sieci Kwalifikowanych Dostawców Węgla muszą spełniać określone wymagania, oprócz wspomnianej wyżej atrakcyjnej ceny za transport węgla. Powinni dysponować odpowiednim, utwardzony miejscem, w którym można przechowywać ok. 600 ton węgla w oddzielnych boksach lub pryzmach. Skład Kwalifikowanych Dostawców Węgla musi być ogrodzony, monitorowany i ubezpieczony. Monitoring ma umożliwiać zdalny podgląd przez PGG. Konieczne jest też posiadanie legalizowanej wagi oraz odpowiednich samochodów umożliwiających odbiór węgla z kopalni i dostarczenia go odbiorcom.
Kupno węgla w PGG
Atrakcyjna cena węgla w sklepie internetowym PPG powoduje, że popyt jest ogromny. Dokonanie w nim zakupu niektórzy porównują do trafienia szóstki w Lotto. Aby ułatwić zakup taniego węgla Polska Grupa Górnicza wprowadziła ograniczenia i limity. Sprzedaż węgla w e-sklepie jest uruchamiana tylko we wtorki i czwartki po godzinie 16. Węgiel sprzedawany jest tylko na własne potrzeby i można go kupić najwyżej 2 tony węgla podczas jednej sesji i maksymalnie 3 ton węgla w ciągu 12 miesięcy (do niedawna jeszcze było 5 ton). Weryfikacja odbywa się na podstawie numeru PESEL, którego podanie jest konieczne do wykonania transakcji w sklepie PGG.
Przeczytaj też: Ceny węgla w Jastrzębskiej Spółce Węglowej. Gdzie i jak kupić węgiel z JSW? Zasady
W sierpniu PGG i inne polskie spółki podwyższyły ceny węgla z polskich kopalń o ok. 20 proc. Przeczytaj tutaj: PGG podnosi ceny węgla, inne spółki nie zostają w tyle. Jakie są aktualne ceny węgla?
Jeśli planujesz zakup węgla opałowego na zimę, przygotowaliśmy poradniki na temat dodatku węglowego.
- Dodatek węglowy 2022. Jak dostać 3000 zł dopłaty
- Jak wypełnić wniosek o dodatek węglowy
- Dodatek węglowy - ważne terminy
- Dodatek węglowy przez internet - jak złożyć wniosek online
- Dodatku węglowego nie dostaniesz w Krakowie