| muratordom.pl » Nowe, praktyczne, ciekawe » Budowa » Estetyczna instalacja grzewcza w Twojej kotłowni

Estetyczna instalacja grzewcza w Twojej kotłowni

Zobacz, jak powinna wyglądać instalacja grzewcza w zadbanej kotłowni. Nie musi to być pomieszczenie przypominające maszynerię statku podwodnego, lecz przyjemne i estetyczne wnętrze. W takiej kotłowni może znajdować się nie tylko serce ogrzewania domu, ale i uporządkowany składzik. Estetyczna kotłownia ułatwia również prace konserwacyjne.

Systemy grzewcze

Coraz częściej zdarza się, że budując dom chcemy aby kotłownia spełniała nie tylko swoją rolę ale również wyglądała estetycznie, zwłaszcza jeśli mamy mało miejsca w kotłowni albo pomieszczenie to spełnia również inne funkcje. Warto jest zastosować wówczas rozwiązania systemowe, jak na przykład grupy pompowe. Poniżej przedstawiono przykład wykonania instalacji ogrzewania grzejnikowego i podłogowego przy zastosowaniu grup pompowych ESBE. W instalacji na zdjęciu zostały wykorzystane 2 grupy pompowe ESBE – bezpośrednia GDA do zasilania układu grzejnikowego oraz z zaworem mieszającym i siłownikiem GRA do zasilania układu ogrzewania podłogowego.

Pracą układu grzewczego steruje komputer kotła gazowego ustalając temperaturę zasilania dla układu grzejnikowego oraz ustawiając pozycję zaworu mieszającego dla ogrzewania podłogowego. Kocioł wyposażony jest we własną pompę obiegową, więc aby uniknąć kłopotów eksploatacyjnych zastosowano rozdzielacz 2-obiegowy GMA221 ze zintegrowanym sprzęgłem hydraulicznym. Dzięki temu nastąpiło hydrauliczne rozdzielenie obiegów grzewczych i wyeliminowano negatywny wpływ pomp pracujących szeregowo. Układ grzewczy wyposażony jest również w zasobnik CWU pracujący na wysokim parametrze - 70˚C.

Autor: ESBE

Przykład zastosowania produktów ESBE w instalacji cieplnej.

Jednym z elementów instalacji jest zestaw cyrkulacyjny VTR. Dzięki fabrycznej obudowie izolacyjnej zapewnia najlepszą i najskuteczniejszą izolację zaworów mieszających i zespołu przyłączy. Zestaw odpowiedzialny jest za kontrolę temperatury zasilania ciepłej wody użytkowej zasilającej przybory sanitarne. Jednocześnie zestaw zaworów zwrotnych i czwórnik gwarantuje prawidłową pracę układu CWU bez powstawania bardzo trudnych do usunięcia wstecznych przepływów i zakłóceń pracy instalacji na skutek działania pompy cyrkulacyjnej.

Autor: ESBE

Zestaw cyrkulacyjny ESBE.

WARTO WIEDZIEĆ

Produkty zaprezentowane w artykule:

Grupy pompowe ESBE uniwersalność – grupa pompowa do zasilania układu o mocy do 60kW, zastosowanie specjalnego zaworu progresywnego VRG430 eliminuje ryzyko przewymiarowania wysoka precyzja regulacji kompletne wyposażenie wraz z izolacją termiczną szybki i prosty montaż dostępność z przyłączami DN25 i DN32 estetyczny wygląd – design nagrodzony RED DOT AWARD 2015

ESBE Zestaw cyrkulacyjny VTR Seria VTR300 i VTR500 do instalacji cyrkulacji ciepłej wody. Jest to kompletny zestaw zaworu termostatycznego, zaworów zwrotnych, złączy oraz izolacji do szybkiego montażu.

Autor: ESBE

Siłownik GRA do zasilania układu ogrzewania podłogowego.

Przeczytaj dodatkowo:
Ocieplenie budynku. Jak przygotować stary dom?

W ręce wielu młodych inwestorów trafiają stare domy odziedziczone po dziadkach lub rodzicach. Często...

Nowoczesne ogrodzenia betonowe - rodzaje...

Jeszcze do niedawna ogrodzenia betonowe kojarzyły się z wysokimi i zamkniętymi murami. Obecnie można spotkać...

Elektronarzędzia przydatne w czasie remontu domu...

Planujesz remont domu? Przed Tobą porządki w ogrodzie? Skompletuj odpowiednie elektronarzędzia, które...

Wybierz okno do swojego domu: parametry okien, na...

Kupując okna należy pamiętać o rozważnym podejmowaniu decyzji. Najlepiej decydować się na okna...

Grafitowa izolacja fundamentów, cokołów i dachów...

Yetico wprowadziło na rynek nowe płyty styropianowe dedykowane izolacji termicznej fundamentów i...

Markizy do okien pionowych - skuteczna ochrona...

Gorące promienie słoneczne napływają przez okna i różnego rodzaju przeszklenia do wnętrz...

sponsor artykułu
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.