Regatta Build Cup 2017. Jubileuszowe regaty firm budowlanych za nami.

2017-09-18 16:29
Regatta Build Cup 2017
Autor: Arkadiusz Goliszewski W tym roku, po raz pierwszy mozna było używać spinakerów. Zastosowanie tych wielkich i kolorowych żagli dozwolone było jednak wyłącznie w klasie ORC Professional.

Właśnie zakończyły się X, jubileuszowe Regaty Branży Budowlanej w Żeglarstwie Morskim. Wygrała firma Porta. Murator Fiat Sailing Team zwycięzcą w klasie ORC Professional.

Dobiegły końca X Zawody Branży Budowlanej w Żeglarstwie Morskim – Regatta Build Cup 2017. Jak co roku odbywały się one na wodach Chorwacji i jak zwykle organizatorami byli Zdzisław Gajos z Zee Sailing Team, Janusz Komurkiewicz – dyrektor marketingu firmy Fakro, głównego sponsora tej imprezy, kapitan Andrzej Brońka z Krakowskiego Królewskiego Klubu Żeglarskiego oraz Robert Bański z firmy Forton. Regaty trwały od 2 do 9 września, w tym czasie rozegrano 7 wyścigów. Startowały 33 łodzie, a na ich pokładach pracownicy i partnerzy biznesowi różnych firm związanych z budownictwem. Łącznie płynęło ponad 300 osób. Jachty wystartowały z mariny Kremik położonej niedaleko malowniczego Primosten, a następnie odwiedziły Murter, Tribunj, Skradin, Szibenik i Rogoźnicę. Za prawidłowy przebieg zawodów, zgodny ze standardami World Sailing, odpowiadali sędziowie Paweł Stolzman i Denis Marinov. Opiekę medyczną zapewnił uczestnikom doktor Wojciech Sztuka. Regatom patronowały firmy - Fakro, AiB, Porta, TÜV Rheinland oraz zarząd targów Budma. To poważne przedsięwzięcie logistyczne, ale dzięki doświadczeniu i doskonałej współpracy, organizatorom udało się po raz kolejny odnieść sukces.

Tegoroczni zwycięzcy

W tym roku po raz pierwszy jachty podzielono na trzy oddzielne klasy – ORC A – łodzie duże, ORC B - jednostki mniejsze oraz ORC Professional – jachty z wykwalifikowanymi ekipami żeglarskimi i profesjonalnymi skiperami. W klasyfikacji generalnej, obejmującej klasy A i B, pierwsze miejsce zdobyła firma Porta pod wodzą kapitana Michała Czerwiaka. W klasie ORC Professional zatriumfowali żeglarze z Murator-Fiat Sailing Team, dowodzeni przez kapitana Łukasza Wosińskiego.

Żeglarstwo i integracja

Regatta Build Cup, największe polskie regaty rozgrywane na obcych wodach, to jednak nie tylko wydarzenie stricte sportowe. Organizatorzy kładą też duży nacisk na działania integracyjne, krzewienie kultury żeglowania, propagowanie muzyki szantowej oraz przybliżenie uczestnikom najpiękniejszego chorwackiego regionu, jakim jest Dalmacja. Dlatego też, oprócz wyścigów odbywały się koncerty regatowej formacji szantowej Klejnoty Kapitana. Niespodzianką zgotowaną przez dyrekcję regat był występ jednej z najlepszych chorwackich klap, czyli zespołów ludowych – „Adriaticum”. Muzycy zagrali i zaśpiewali dalmackie pieśni w samym centrum malowniczego miasteczka Skradin.

Medialne atrakcje

Gościem specjalnym zawodów był popularny prezenter telewizyjny Jarosław Kret, który na imprezie kończącej regaty poprowadził galę wręczenia nagród w konkursie fotograficznym, a następnego dnia nadał prognozę pogody dla NOWA TV, wprost z mariny w Rogoźnicy. Z pewnością zainteresuje was, że „Murator” z okazji regat przygotował swoją „morską mutację”. Każdego dnia zawodnicy otrzymywali „Muratora Na Fali” – specjalną gazetkę regatową, która z pewnością zyska rangę wydawniczego unikatu. Telewizja Murator TV przygotowała też 5 reportaży z regat dostępnych między innymi na stronie Fakro. Do dyspozycji uczestników regat pozostawał luksusowy JEEP Grand Cherokee. Podążał on za naszą flota z portu do portu. Można było go testować i wypożyczać na krótsze lub dłuższe przejażdżki. Towarzyszyły nam też dwa Fiaty Talento – jeden w wersji 8-osobowej, a drugi dostawczy. Na wszelkie pytania związane z tymi pojazdami odpowiadał przedstawiciel naszego partnera logistycznego, firmy Fiat Professional – Michał Skłodowski.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE