Najładniejsze małe domy parterowe z garażem z kolekcji Muratora

2022-05-12 14:36
Projekt domu M242
Autor: Kolekcja Muratora, muratorprojekty.pl Projekt domu Murator M242 Od serca, arch. Ewa Dziewiątkowska

Obecnie inwestorzy chętnie budują domy o pow. do 100 m2, wyposażone w garaż. Wybraliśmy najładniejsze projekty małych domów z garażem z kolekcji Muratora.

Nieduży dom parterowy z garażem to obecnie bardzo popularny wariant poszukiwany przez inwestorów planujących budowę domu. Dla osób, które żyją w pojedynkę albo nie planują powiększania rodziny, wystarczy dom z 1 lub 2 sypialniami, którego powierzchnia może mieć 60-80 m2. Nieco większe rodziny zadowoli dom z 2-3 sypialniami o powierzchni mniej więcej 100 m2.

Ci, którzy myślą o większej rodzinie lub polepszeniu komfortu mogą wybrać dom parterowy z poddaszem nieużytkowym, ale zaprojektowanym tak, że można je bez problemów w dowolnym momencie przekształcić w powierzchnię mieszkalną z kilkoma sypialniami.

Mały dom z garażem na wąską działkę

Projekt domu M230a Zachodzące słońce - wariant I

arch. Ewa Dziewiątkowska

 • Powierzchnia użytkowa 97,9 m2
 • Powierzchnia garażu 18,3 m2
 • Liczba pokoi (z salonem) 4
 • Wymiary działki 17,00 x 26,70 m
Małe domy parterowe z garażem
Autor: Kolekcja Muratora, muratorprojekty.pl Projekt domu M230a Zachodzące słońce - wariant I, arch. Ewa Dziewiątkowska Link: Zobacz projekt >>>

Zachodzące słońce – wariant I to ciekawa propozycja dla osób dysponujących długą, ale wąską działką – dom ma szerokość zaledwie 9 m, nie licząc tarasu. Od frontu prezentuje się nieco zagadkowo, gdyż widoczne są tylko drzwi garażowe oraz niewielkie okienko od kotłowni. Pomiędzy nimi znajdują się drzwi wejściowe, ale dzięki wykończeniu panelami drewnopochodnymi wtapiają się w ścianę i są niemal niewidoczne. Dom w całej okazałości można podziwiać z boku, widać wtedy piękne duże przeszklenia wkomponowane w drewnopodobną elewację.

Zobacz elewację ogrodową z przeszkleniami>>> M230a Zachodzące słońce - wariant I

Małe domy parterowe z garażem
Autor: Kolekcja Muratora, muratorprojekty.pl Projekt domu M230a Zachodzące słońce - wariant I, arch. Ewa Dziewiątkowska Link: Zobacz projekt >>>

Zachodzące słońce - wariant I to dom parterowy o 3 sypialniach, będzie zatem idealny dla rodziny z jednym bądź dwojgiem dzieci. Jego wnętrze można podzielić na część gospodarczą od frontu (z jednostanowiskowym garażem i kotłownią), w centrum znajduje się strefa dzienna z salonem pełniącym też funkcję jadalni, toaletą oraz otwartą kuchnią. I wreszcie z tyłu domu, gdzie jest zaciszniej, ulokowano trzy wygodne sypialnie, z których można bezpośrednio wyjść na taras, oraz dużą łazienkę. Mimo niespełna 100-metrowej powierzchni w domu znalazło się też miejsce na pojemną spiżarnię tuż przy kuchni, która przyda się w każdym domu do przechowywania weków i większych zakupów.

Komfortowy dom z jednostanowiskowym garażem

Projekt domu M242 Od serca

arch. Ewa Dziewiątkowska

 • Powierzchnia użytkowa 88,0 m2
 • Powierzchnia garażu 19,3 m2
 • Liczba pokoi (z salonem) 3
 • Wymiary działki 17,90 x 23,30 m
Projekt domu M242
Autor: Kolekcja Muratora, muratorprojekty.pl Projekt domu Murator M242 Od serca, arch. Ewa Dziewiątkowska Link: Zobacz projekt >>>

Projekt domu M242 Od serca to serdeczny gest projektanta w stronę miłośników domów parterowych. Ten dom zachwyca każdym detalem, doborem barw, jak również świetnie zaplanowaną aranżacją. Mimo prostej bryły, każda elewacja jest ciekawa i pozytywnie zaskakująca. Biel, szarość i drewno - to idealna kompozycja kolorystyczna w nowoczesnym wydaniu, rozświetlająca wizerunek i wprowadzająca poczucie uporządkowania i czystości.

Patrząc na aranżację tego domu, widzimy wszystko co potrzebne do komfortowego zamieszkania 3-osobowej rodziny. Na wprost wejścia zaplanowano obszerny salon, podzielony funkcjonalnie na część wypoczynkową z kominkiem i część jadalnianą. Aby było tu jasno i przestronnie zadbano o duże przeszklenia, które zajmują niemalże cała ścianę salonu. Otwarta kuchnia z bardzo praktycznym schowkiem znajduje się od frontu, obok przedsionka, dzięki czemu nie koliduje ze strefą wypoczynku i skraca drogę wnoszenia zakupów.

Wykończony drewnem, rozległy taras, to przytulna strefa relaksu na łonie natury. W słoneczne dni i ciepłe wieczory, będzie to bez wątpienia najczęściej użytkowane miejsce. Na tyłach domu zaplanowano strefę nocną z dwiema sypialniami i łazienką. Dystans dzielący strefę nocną od wejścia, zapewni mieszkańcom intymność i komfort snu.

Z prawej strony budynku przewidziano jednostanowiskowy garaż, połączony drzwiami z kotłownią oraz z przedsionkiem. Komunikacja między garażem, a mieszkalną częścią domu będzie szczególnie przydatna podczas niekorzystnej aury pogodowej.

Zobacz więcej szczegółów>>> M242 Od serca

Niewielki, przytulny dom z garażem 

Projekt domu M189 Magiczny świat

arch. Ewa Dziewiątkowska

 • Powierzchnia użytkowa 100,0 m2
 • Powierzchnia garażu 33,8 m2
 • Liczba pokoi (z salonem) 4
 • Wymiary działki 22,90 x 22,40 m
M189 Magiczny świat
Autor: Kolekcja Muratora, muratorprojekty.pl Projekt M189 Magiczny świat, arch. Ewa Dziewiątkowska Link: Zobacz projekt >>>

Projekt M189 Magiczny świat to niewielki, przytulny dom dla osób ceniących sobie relaks na świeżym powietrzu. Prosta bryła na planie prostokąta została urozmaicona dzięki nowoczesnej dobudówce mieszczącej garaż. Na elewacji zastosowano różne materiały – tynk, laminat drewnopodobny oraz klinkier – które harmonijnie ze sobą współgrają. We wnętrzu znajdziemy wszystko, co niezbędne dla 4-osobowej rodziny.

Dużą zaletą tego projektu jest ponad 40-metrowy taras okalający dom z dwóch stron. Dzięki temu można z niego korzystać w różnych porach dnia. Taras jest naturalnym przedłużeniem salonu, w którym jest miejsce zarówno na stół dla całej rodziny, jak i kominek, który umili domownikom jesienno-zimowe wieczory. Pokój dzienny jest połączony z otwartą kuchnią, której okno wychodzi na podjazd. Strefa nocna na parterze jest usytuowana od ogrodu i składa się z 3 wygodnych sypialni oraz dużej łazienki. Jeśli przestrzeń parteru okaże się zbyt mała, wystarczy zaadaptować prawie 80-metrowe poddasze.

Tuż przy wejściu znajduje się kotłownia, w której można przechować rowery czy wózek dziecięcy, a za nią – dwustanowiskowy garaż z dodatkowym wyjściem do ogrodu. 

Zobacz więcej szczegółów>>> M189 Magiczny świat

Nowoczesny dom parterowy z garażem

Projekt domu M183f - Bajeczny widok - wariant VI

Autor arch. Katarzyna Słupeczańska

 • Powierzchnia użytkowa 99,7 m2
 • Powierzchnia garażu 18,4 m2
 • Liczba pokoi (z salonem) 4
 • Wymiary działki 22,90 x 23,80 m
Małe domy parterowe z garażem
Autor: Kolekcja Muratora, muratorprojekty.pl Projekt domu M183f Bajeczny widok - wariant VI, arch. Katarzyna Słupeczańska Link: Zobacz projekt >>>

Bajeczny widok - wariant VI to kwintesencja smaku, elegancji i świetnej funkcjonalności. Nowoczesny, parterowy projekt domu, który zachwyci miłośników nieszablonowych rozwiązań. Modernistyczna bryła i stonowana kolorystyka sprawiają, że budynek prezentuje się bardzo szykownie. Na szczególną uwagę zasługuje frontowy taras zaprojektowany pomiędzy pokaźnymi kolumnami, zwieńczonymi ażurową pergolą. Podobne rozwiązanie zastosowano także z tyłu domu, gdzie jawi się drugi, wygodny taras, dostępny z jednej z sypialni. 

Przeczytaj też:

Po czym poznać dobry projekt domu? 8 najważniejszych danych >>>

Budynek jest przeznaczony dla średniej rodziny. Ma 3 wygodne sypialnie, część dzienną i 2 łazienki. Z garażu jest wygodne przejście do części mieszkalnej.

Małe domy parterowe z garażem
Autor: Kolekcja Muratora, muratorprojekty.pl Projekt domu M183f Bajeczny widok - wariant VI, arch. Katarzyna Słupeczańska Link: Zobacz projekt >>>

Wnętrza domu Bajeczny widok (wariant VI) zostały zaaranżowane w bardzo przemyślany sposób. Z przedsionka wchodzimy do holu, z którego droga wiedzie do części dziennej z salonem i kuchnią lub do sypialni. Są one trzy, wyraźnie oddzielone od pozostałej części domu i zaopatrzone w dużą łazienkę. Kuchnia jest cofnięta względem salonu. Między nimi umieszczono wygodny stół. Z salonu o przeszklonych ścianach jest wspaniały widok na ogród. Można z niego wyjść przez taras okalający dom z dwóch stron. Wielkie przeszklenia na elewacji ogrodowej wyglądają bardzo imponująco.

Zobacz elewację ogrodową>>> M183f Bajeczny widok - wariant VI

Domy z garażem i poddaszem do adaptacji

Projekt domu M201 - Senne marzenie (etap I)

Autor arch. Ewa Dziewiątkowska

 • Powierzchnia użytkowa 54,9 m2
 • Powierzchnia garażu 23,3 m2
 • Liczba pokoi (z salonem) 2
 • Wymiary działki 20,50 x 17,50 m
Małe domy parterowe z garażem
Autor: Kolekcja Muratora, muratorprojekty.pl Projekt domu M201 - Senne marzenie (etap I), arch. Ewa Dziewiątkowska Link: Zobacz projekt >>>

Senne marzenie to urokliwy dom, który można budować etapami. Charakteru dodają mu szlachetne materiały wykończeniowe na elewacji: szary klinkier, jasnobeżowe deski oraz płaska dachówka w ceglanym kolorze, które sprawią, że ładnie wpisze się w krajobraz naturalny. Dużą zaletą domu jest ponad 30-metrowy taras wokół salonu, który staje się jego naturalnym przedłużeniem i pozwala cieszyć się słońcem i bliskością natury przez większą część dnia.

Małe domy parterowe z garażem
Autor: Kolekcja Muratora, muratorprojekty.pl Projekt domu M201 - Senne marzenie (etap I), arch. Ewa Dziewiątkowska Link: Zobacz projekt >>>

W centrum domu znajduje się przestronna strefa dzienna z miejscem na duży rodzinny stół. Salon jest otwarty na kuchnię, dzięki czemu osoba w niej przebywająca nie traci kontaktu z resztą domowników. Wspólne posiłki i spotkania z rodziną i znajomymi umili z pewnością ogień w kominku widoczny niemal z każdego punktu strefy dziennej, a nawet tarasu. Na parterze znajdziemy też dodatkowy pokój, który z racji bliskości łazienki i niekrępującego wejścia sprawdzi się znakomicie jako gabinet lub pokój seniora. Garaż łączy z resztą domu niewielkie pomieszczenie, które można wykorzystać jako przechowalnię na wózek dla dzieci lub rower. 

Zobacz więcej szczegółów>>> M201 - Senne marzenie (etap I)

Projekt domu C444u Czterolistna koniczyna - wariant XVIII

Autorzy: arch. Przemysław Biryło

 • Powierzchnia użytkowa 99,2 m2
 • Powierzchnia garażu 31,9 m2
 • Liczba pokoi (z salonem) 4
 • Wymiary działki 22,30 x 20,10 m
Czterolistna koniczyna – wariant XVIII – Murator C444u
Autor: Kolekcja Muratora, muratorprojekty.pl Projekt domu Czterolistna koniczyna – wariant XVIII – Murator C444u, autor arch. Przemysław Biryło Link: ZOBACZ projekt >>>

Projekt C444u Czterolistna koniczyna - wariant XVIII to uroczy, przytulny dom. Najbardziej wyeksponowane ściany budynku ozdobiono drewnem w ciepłym, aczkolwiek wyrazistym kolorze. Tonacja tarasu idealnie wpisuje się w ten kolorystyczny ład, tworząc z domem jedną, integralną całość. Czterospadowy brązowy dach i wyeksponowana podbitka świetnie współgrają z elementami wykończenia, podkreślając sielankowy charakter.

Duże przeszklenia wprowadzają nutę modernizmu, przez co Czterolistna koniczyna – wariant XVIII łączy w sobie tradycję i nowoczesność. Po wejściu do domu znajdujemy się w nieformalnym korytarzu przenikającym do strefy dziennej. Funkcjonalność tej strefy została zapewniona przez układ otwartych przestrzeni, dzięki czemu aranżację można dostosować do indywidualnych potrzeb inwestorów. Doskonałe doświetlenie wnętrza podkreśla jego przestronność, dając mieszkańcom poczucie pełnej swobody. Strefa nocna to trzy wygodne sypialnie. Zlokalizowano je na tyłach domu, gwarantując intymność i ciszę.

Przewidziano również dwie łazienki, co jest niewątpliwym, funkcjonalnym atutem. Z częścią mieszkalną sąsiaduje kotłownia, a także dwustanowiskowy garaż, dostępny z przedsionka. Na uwagę zasługuje też poddasze, które można przeznaczyć na cele mieszkalne w ramach adaptacji projektu. Domownicy zyskają wtedy dodatkową powierzchnię, wynoszącą prawie 54 m2.

Niewielki dom parterowy z garażem

Projekt domu C444e Czterolistna koniczyna - wariant V

Autor arch. Przemysław Biryło

 • Powierzchnia użytkowa 63,0 m2
 • Powierzchnia garażu 18,2 m2
 • Liczba pokoi (z salonem) 2
 • Wymiary działki 19,30 x 17,90 m
Małe domy parterowe z garażem
Autor: Kolekcja Muratora, muratorprojekty.pl Projekt domu C444e - Czterolistna koniczyna - wariant V, arch. Przemysław Biryło Link: ZOBACZ projekt >>>

Czterolistna koniczyna wróży szczęście, więc nie przypadkiem tak właśnie został nazwany ten niewielki, aczkolwiek uroczy dom. Zwarta i regularna bryła oraz niewielka powierzchnia sprawiają, iż koszt budowy tego domu jest naprawdę imponująco niski. Jeśli parter okazałby się niewystarczający, to na etapie adaptacji projektu lub nawet po wybudowaniu domu, poddasze można przystosować do pełnienia funkcji użytkowej. Projektując Czterolistną kończynę wariant V, nie zapomniano także o estetyce elewacji. Elementy z jasnego drewna oraz biały tynk sprawiają, że budynek łączy w sobie elegancję i swojskość. Bryłę przykryto dachem w ciemnym kolorze, co nadaje jej bardziej wyrazisty charakter i świetnie kontrastuje z ciepłą kolorystyką ścian.

Małe domy parterowe z garażem
Autor: Kolekcja Muratora, muratorprojekty.pl Projekt domu C444e - Czterolistna koniczyna - wariant V, arch. Przemysław Biryło Link: ZOBACZ projekt >>>

Na parterze budynku zaprojektowano obszerny pokój dzienny połączony z otwartą kuchnią. Dzięki dużym przeszkleniom pomieszczenia będą jasne i przestronne. W lewym rogu salonu umieszczono kominek, który będzie nie tylko dodatkowym źródłem ciepła, ale też ozdobnym elementem pomieszczenia, dającym poczucie komfortu i przytulności. Zaproponowana aranżacja dzieli dom na część wypoczynkową i jadalną, co jest bardzo praktycznym rozwiązaniem. Z lewej strony parteru przewidziano tzw. strefę nocną czyli niewielki korytarz prowadzący do sypialni i łazienki. Sypialnia mieści duże podwójne łóżko, szafki nocne oraz szafę. Jednak głównym jej atutem jest wyjście na obszerny taras, który okala budynek z dwóch stron. Mimo niewielkiej powierzchni budynku, znalazło się w nim miejsce na jednostanowiskowy garaż, z którego przewidziano wejście do kotłowni.

Zobacz elewację ogrodową>>>C444e Czterolistna koniczyna - wariant V

Projekt domu C281d Lubiany - wariant IV

Autorzy: arch. Przemysław Biryło, arch. Maciej Biryło

 • Powierzchnia użytkowa 93,0 m2
 • Powierzchnia garażu 35,0 m2
 • Liczba pokoi (z salonem) 4
 • Wymiary działki 24,50 x 18,00 m
Projekt C281d Małe domy parterowe z garażem
Autor: Kolekcja Muratora, muratorprojekty.pl Projekt domu C281d - Lubiany - wariant IV, arch. Przemysław Biryło, arch. Maciej Biryło Link: ZOBACZ projekt >>>

Lubiany - wariant IV to zgrabny budynek o zwartej bryle łączący tradycję z nowoczesnością. W przykrytym dwuspadowym dachem budynku połączono na elewacji nowoczesny tynk z oblicówkami z drewna i takimiż wielkimi okiennicami. Robią one wrażenie szczególnie przy wielkich przeszkleniach od ogrodu.

Zobacz elewację ogrodową>>>C281d - Lubiany-wariant

Małe domy parterowe z garażem
Autor: Kolekcja Muratora, muratorprojekty.pl Projekt domu C281d - Lubiany - wariant IV, arch. Przemysław Biryło, arch. Maciej Biryło Link: ZOBACZ projekt >>>

Na nieco ponad 90 mkw. autor zaproponował ciekawy podział na nawy. Pierwsza: garażowo-gospodarcza w postaci dużego garażu oraz kotłowni na paliwo stałe. Kolejne trzy nawy, to między innymi środkowa, którą stanowi przestronna część dzienna – kuchnia z widokiem na wejście oraz jadalnia z salonem otwierającym się na ogród. Po bokach środkowej, autor przewidział strefy nocne. Po lewej - dużą sypialnię małżeńską z własną łazienką. Po prawej – dwie sypialnie oraz wspólną dla nich łazienkę. Lubiany – wariant IV wypada nazwać mianem rozwojowego, w każdej chwili można zaadaptować poddasze do celów mieszkalnych i z domu parterowego stanie się domem z poddaszem użytkowym o łącznej powierzchni użytkowej ponad 150 m2.

Zobacz więcej szczegółów>>>C281d - Lubiany-wariant-IV

Szukasz projektu domu? Zobacz nasze propozycje:

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.