Najładniejsze małe domy parterowe z garażem z kolekcji Muratora

2020-11-09 12:01
Małe domy paretrowe z garażem
Autor: Kolekcja Muratora, muratorprojekty.pl Projekt domu C281d - Lubiany - wariant IV, arch. Przemysław Biryło, arch. Maciej Biryło

Obecnie inwestorzy chętnie budują domy o pow. do 100 m2, wyposażone w garaż. Wybraliśmy najładniejsze projekty małych domów z garażem z kolekcji Muratora.

Nieduży dom parterowy z garażem to obecnie bardzo popularny wariant poszukiwany przez inwestorów planujących budowę domu. Dla osób, które żyją w pojedynkę albo nie planują powiększania rodziny, wystarczy dom z 1 lub 2 sypialniami, którego powierzchnia może mieć 60-80 m2. Nieco większe rodziny zadowoli dom z 2-3 sypialniami o powierzchni mniej więcej 100 m2. Ci, którzy myślą o większej rodzinie lub polepszeniu komfortu mogą wybrać dom parterowy z poddaszem nieużytkowym, ale zaprojektowanym tak, że można je bez problemów w dowolnym momencie przekształcić w powierzchnię mieszkalną z kilkoma sypialniami.

Mały dom z garażem na szeroką działkę

M238a Efektowny - wariant I

Autor arch. Katarzyna Słupeczańska

 • Powierzchnia użytkowa 94,2 m2
 • Powierzchnia garażu 18,6 m2
 • Liczba pokoi (z salonem) 4
 • Wymiary działki 25,50 x 17,60 m
Małe domy parterowe z garażem
Autor: Kolekcja Muratora, muratorprojekty.pl Projekt domu M238a Efektowny - wariant I, arch. Katarzyna Słupeczańska Link: Sprawdź projekt >>>

Efektowny – wariant I to nieduży dom, który wygląda okazale, ponieważ jego fronton jest bardzo szeroki. Kryje małe wnętrza, gdyż nie jest głęboki (9,6 m). Taki budynek sprawdzi się na niedużej działce ustawionej szerszym bokiem wzdłuż drogi. Nie musi być ona za to głęboka.

Przeczytaj też:

Domy na płytką działkę >>>

Na elewacjach dominuje drewno w miodowym odcieniu, które nawiązuje też do tarasu i stolarki okiennej. Skontrastowano go z białym tynkiem oraz jasną szarością dodatków i pokrycia dachowego, tworząc ostatecznie harmonijny i stonowany obraz.

Rozłożysty, parterowy dom jest podzielony funkcjonalnie na trzy części. W środkowym segmencie, na wprost wejścia, znajduje się obszerny wykusz, w całości zajęty przez pokój dzienny. Priorytetem architekta było niewątpliwie maksymalne doświetlenie tego pomieszczenia, gdyż przeszklenia zaprojektowano na całej tylnej ścianie oraz na bokach wykuszu. Dodatkowo, nad częścią salonu nie ma stropu, co potęguje poczucie przestronności. Powierzchnia salonu pozwoliła na wydzielenie dwóch stref: wypoczynkowej – z kanapą, zabudową telewizyjną i kominkiem oraz jadalnej – z obszernym stołem. Jadalnię zlokalizowano tuż przy kuchni, zapewniając swobodną komunikację podczas podawania posiłków. Kuchnię połączono z kotłownią, więc niektóre, mniej używane rzeczy lub weki można przechowywać w kotłowni, na regale. Funkcję przechowalni może przejąć także garaż, który sąsiaduje z tarasem. Łatwo wygospodarować w nim miejsce na sprzęt grillowy lub ogrodnicze narzędzia. Z lewej strony budynku wydzielono strefę nocną z 3 sypialniami, wc z pralnią oraz łazienką, gwarantując użytkowy komfort czteroosobowej rodzinie.

Małe domy parterowe z garażem
Autor: Kolekcja Muratora, muratorprojekty.pl Projekt domu M238a Efektowny - wariant I, arch. Katarzyna Słupeczańska Link: Sprawdź projekt >>>

Poza świetnie zaplanowaną aranżacją Efektowny – wariant I przykuwa uwagę niezmiernie efektowną elewacją ogrodową, która za sprawą obszernego, przeszklonego w całości ryzalitu stała się wiodącą ozdobą domu.

Zobacz elewację ogrodową>>> M238a Efektowny - wariant I - elewacja ogrodowa

Mały dom z garażem o nowoczesnej bryle

GL759 Vista

Autorzy: arch. Piotr Godlewski, arch. Krzysztof Lelek

 • Powierzchnia użytkowa 80,3 m2
 • Powierzchnia garażu 27,9 m2
 • Liczba pokoi (z salonem) 3
 • Wymiary działki 24,50 x 17,20 m
Małe domy parterowe z garażem
Autor: Studio Atrium, muratorprojekty.pl Projekt domu GL759 Vista, arch. Piotr Godlewski, arch. Krzysztof Lelek Link: Sprawdź projekt >>>

Vista (GL759) to również budynek na szeroką, ale niekoniecznie głęboką działkę. Nowoczesna horyzontalna bryła została objęta białą ramą wzdłuż okapu. Poziomość aranżacji podkreśla jeszcze deskowanie elewacji o takimż układzie elementów. Wysunięty do przodu ganek ma kształt zbliżony do sześcianu. Tylna elewacja wygląda bardzo prosto. Z boku przylega do budynku taras.

Małe domy parterowe z garażem
Autor: Studio Atrium, muratorprojekty.pl Projekt domu GL759 Vista, arch. Piotr Godlewski, arch. Krzysztof Lelek Link: Sprawdź projekt >>>

Vista to dom dla niedużej rodziny. Obejmuje 2 sypialnie oraz część dzienną i konieczne zaplecze sanitarne oraz gospodarcze. Na wprost wejścia z przedsionkiem znajduje się łazienka. Ta strefa oddziela od siebie sypialnie oraz salon połączony z kuchnią. W budynku jest pięknie zaaranżowana jadalnia umieszczona w przeszklonym ryzalicie wychodzącym na taras.

Garaż jest umieszczony z boku budynku. Nie ma z niego bezpośredniego przejścia do domu, co dla jednych może być wadą, dla innych zaletą.

Zobacz więcej szczegółów>>>GL759 Vista

M183f - Bajeczny widok - wariant VI

Autor arch. Katarzyna Słupeczańska

 • Powierzchnia użytkowa 99,7 m2
 • Powierzchnia garażu 18,4 m2
 • Liczba pokoi (z salonem) 4
 • Wymiary działki 22,90 x 23,80 m
Małe domy parterowe z garażem
Autor: Kolekcja Muratora, muratorprojekty.pl Projekt domu M183f Bajeczny widok - wariant VI, arch. Katarzyna Słupeczańska Link: Sprawdź projekt >>>

Bajeczny widok - wariant VI to kwintesencja smaku, elegancji i świetnej funkcjonalności. Nowoczesny, parterowy projekt domu, który zachwyci miłośników nieszablonowych rozwiązań. Modernistyczna bryła i stonowana kolorystyka sprawiają, że budynek prezentuje się bardzo szykownie. Na szczególną uwagę zasługuje frontowy taras zaprojektowany pomiędzy pokaźnymi kolumnami, zwieńczonymi ażurową pergolą. Podobne rozwiązanie zastosowano także z tyłu domu, gdzie jawi się drugi, wygodny taras, dostępny z jednej z sypialni. 

Przeczytaj też:

Po czym poznać dobry projekt domu? 8 najważniejszych danych >>>

Budynek jest przeznaczony dla średniej rodziny. Ma 3 wygodne sypialnie, część dzienną i 2 łazienki. Z garażu jest wygodne przejście do części mieszkalnej.

Małe domy parterowe z garażem
Autor: Kolekcja Muratora, muratorprojekty.pl Projekt domu M183f Bajeczny widok - wariant VI, arch. Katarzyna Słupeczańska Link: Sprawdź projekt >>>

Wnętrza domu Bajeczny (wariant VI) zostały zaaranżowane w bardzo przemyślany sposób. Z przedsionka wchodzimy do holu, z którego droga wiedzie do części dziennej z salonem i kuchnią lub do sypialni. Są one trzy, wyraźnie oddzielone od pozostałej części domu i zaopatrzone w dużą łazienkę. Kuchnia jest cofnięta względem salonu. Między nimi umieszczono wygodny stół. Z salonu o przeszklonych ścianach jest wspaniały widok na ogród. Można z niego wyjść przez taras okalający dom z dwóch stron. Wielkie przeszklenia na elewacji ogrodowej wyglądają bardzo imponująco.

Zobacz elewację ogrodową>>> M183f Bajeczny widok - wariant VI

Mały dom z garażem na wąską działkę

M230a Zachodzące słońce - wariant I

arch. Ewa Dziewiątkowska

 • Powierzchnia użytkowa 97,9 m2
 • Powierzchnia garażu 18,3 m2
 • Liczba pokoi (z salonem) 4
 • Wymiary działki 17,00 x 26,70 m
Małe domy parterowe z garażem
Autor: Kolekcja Muratora, muratorprojekty.pl Projekt domu M230a Zachodzące słońce - wariant I, arch. Ewa Dziewiątkowska Link: Sprawdź projekt >>>

Zachodzące słońce – wariant I to ciekawa propozycja dla osób dysponujących długą, ale wąską działką – dom ma szerokość zaledwie 9 m, nie licząc tarasu. Od frontu prezentuje się nieco zagadkowo, gdyż widoczne są tylko drzwi garażowe oraz niewielkie okienko od kotłowni. Pomiędzy nimi znajdują się drzwi wejściowe, ale dzięki wykończeniu panelami drewnopochodnymi wtapiają się w ścianę i są niemal niewidoczne. Dom w całej okazałości można podziwiać z boku, widać wtedy piękne duże przeszklenia wkomponowane w drewnopodobną elewację.

Zobacz elewację ogrodową z przeszkleniami>>> M230a Zachodzące słońce - wariant I

Małe domy parterowe z garażem
Autor: Kolekcja Muratora, muratorprojekty.pl Projekt domu M230a Zachodzące słońce - wariant I, arch. Ewa Dziewiątkowska Link: Sprawdź projekt >>>

Zachodzące słońce - wariant I to dom parterowy o 3 sypialniach, będzie zatem idealny dla rodziny z jednym bądź dwojgiem dzieci. Jego wnętrze można podzielić na część gospodarczą od frontu (z jednostanowiskowym garażem i kotłownią), w centrum znajduje się strefa dzienna z salonem pełniącym też funkcję jadalni, toaletą oraz otwartą kuchnią. I wreszcie z tyłu domu, gdzie jest zaciszniej, ulokowano trzy wygodne sypialnie, z których można bezpośrednio wyjść na taras, oraz dużą łazienkę. Mimo niespełna 100-metrowej powierzchni w domu znalazło się też miejsce na pojemną spiżarnię tuż przy kuchni, która przyda się w każdym domu do przechowywania weków i większych zakupów.

HK54 HomeKONCEPT-54

Autor: HomeKONCEPT

 • Powierzchnia użytkowa 93,8 m2
 • Powierzchnia garażu 20,7 m2
 • Liczba pokoi (z salonem) 3
 • Wymiary działki 19,02 x 25,57 m
Projekt domu HK54 Małe domy parterowe z garażem
Autor: www.muratorprojekty.pl Projekt domu HK-54. Home-Koncept 54. Autor HomeKoncept Link: Sprawdź projekt >>>

HK 54 to projekt nowoczesnego domu na nieco szerszą działkę - 19-metrową. Jest przeznaczony dla niedużej rodziny - obejmuje 2 sypialnie. Nowoczesna rozczłonkowana bryła kryje wygodne wnętrze. Zostało ono podzielone na trzy części. Prawa przednia obejmuje wejście do domu oraz zaplecze gospodarcze z garażem. Lewa przednia to strefa dzienna z kuchnią, jadalnią i częścią wypoczynkową w jednej otwartej przestrzeni. Wielkie przeszklenia dają widok na ogród. Tu jest także jedno z wyjść na taras biegnący z trzech stron domu. 

Zobacz elewację ogrodową>>>HK 54

Małe domy parterowe z garażem
Autor: HomeKONCEPT, muratorprojekty.pl Projekt domu HK-54. Home-Koncept 54. Autor HomeKoncept Link: Sprawdź projekt >>>

Kuchnia jest wyposażona w spiżarnię, co jest bardzo przydatne. Z tyłu domu umieszczono sypialnie, z których również można wyjść na taras. Wygodny trakt komunikacyjny wiedzie do nich prosto od wejścia, na wysokości salonu - schowany za zabudową.

Domy z garażem i poddaszem do adaptacji

M201 - Senne marzenie (etap I)

Autor arch. Ewa Dziewiątkowska

 • Powierzchnia użytkowa 54,9 m2
 • Powierzchnia garażu 23,3 m2
 • Liczba pokoi (z salonem) 2
 • Wymiary działki 20,50 x 17,50 m
Małe domy parterowe z garażem
Autor: Kolekcja Muratora, muratorprojekty.pl Projekt domu M201 - Senne marzenie (etap I), arch. Ewa Dziewiątkowska Link: Sprawdź projekt >>>

Senne marzenie to urokliwy dom, który można budować etapami. Charakteru dodają mu szlachetne materiały wykończeniowe na elewacji: szary klinkier, jasnobeżowe deski oraz płaska dachówka w ceglanym kolorze, które sprawią, że ładnie wpisze się w krajobraz naturalny. Dużą zaletą domu jest ponad 30-metrowy taras wokół salonu, który staje się jego naturalnym przedłużeniem i pozwala cieszyć się słońcem i bliskością natury przez większą część dnia.

Małe domy parterowe z garażem
Autor: Kolekcja Muratora, muratorprojekty.pl Projekt domu M201 - Senne marzenie (etap I), arch. Ewa Dziewiątkowska Link: Sprawdź projekt >>>

W centrum domu znajduje się przestronna strefa dzienna z miejscem na duży rodzinny stół. Salon jest otwarty na kuchnię, dzięki czemu osoba w niej przebywająca nie traci kontaktu z resztą domowników. Wspólne posiłki i spotkania z rodziną i znajomymi umili z pewnością ogień w kominku widoczny niemal z każdego punktu strefy dziennej, a nawet tarasu. Na parterze znajdziemy też dodatkowy pokój, który z racji bliskości łazienki i niekrępującego wejścia sprawdzi się znakomicie jako gabinet lub pokój seniora. Garaż łączy z resztą domu niewielkie pomieszczenie, które można wykorzystać jako przechowalnię na wózek dla dzieci lub rower. 

Zobacz więcej szczegółów>>>M201 - Senne-marzenie (etap I)

C444e Czterolistna koniczyna - wariant V

Autor arch. Przemysław Biryło

 • Powierzchnia użytkowa 63,0 m2
 • Powierzchnia garażu 18,2 m2
 • Liczba pokoi (z salonem) 2
 • Wymiary działki 19,30 x 17,90 m
Małe domy parterowe z garażem
Autor: Kolekcja Muratora, muratorprojekty.pl Projekt domu C444e - Czterolistna koniczyna - wariant V, arch. Przemysław Biryło Link: Sprawdź projekt >>>

Czterolistna koniczyna wróży szczęście, więc nie przypadkiem tak właśnie został nazwany ten niewielki, aczkolwiek uroczy dom. Zwarta i regularna bryła oraz niewielka powierzchnia sprawiają, iż koszt budowy tego domu jest naprawdę imponująco niski. Jeśli parter okazałby się niewystarczający, to na etapie adaptacji projektu lub nawet po wybudowaniu domu, poddasze można przystosować do pełnienia funkcji użytkowej. Projektując Czterolistną kończynę wariant V, nie zapomniano także o estetyce elewacji. Elementy z jasnego drewna oraz biały tynk sprawiają, że budynek łączy w sobie elegancję i swojskość. Bryłę przykryto dachem w ciemnym kolorze, co nadaje jej bardziej wyrazisty charakter i świetnie kontrastuje z ciepłą kolorystyką ścian.

Małe domy parterowe z garażem
Autor: Kolekcja Muratora, muratorprojekty.pl Projekt domu C444e - Czterolistna koniczyna - wariant V, arch. Przemysław Biryło Link: Sprawdź projekt >>>

Na parterze budynku zaprojektowano obszerny pokój dzienny połączony z otwartą kuchnią. Dzięki dużym przeszkleniom pomieszczenia będą jasne i przestronne. W lewym rogu salonu umieszczono kominek, który będzie nie tylko dodatkowym źródłem ciepła, ale też ozdobnym elementem pomieszczenia, dającym poczucie komfortu i przytulności. Zaproponowana aranżacja dzieli dom na część wypoczynkową i jadalną, co jest bardzo praktycznym rozwiązaniem. Z lewej strony parteru przewidziano tzw. strefę nocną czyli niewielki korytarz prowadzący do sypialni i łazienki. Sypialnia mieści duże podwójne łóżko, szafki nocne oraz szafę. Jednak głównym jej atutem jest wyjście na obszerny taras, który okala budynek z dwóch stron. Mimo niewielkiej powierzchni budynku, znalazło się w nim miejsce na jednostanowiskowy garaż, z którego przewidziano wejście do kotłowni.

Zobacz elewację ogrodową>>>C444e Czterolistna koniczyna - wariant V

C281d Lubiany - wariant IV

Autorzy: arch. Przemysław Biryło, arch. Maciej Biryło

 • Powierzchnia użytkowa 93,0 m2
 • Powierzchnia garażu 35,0 m2
 • Liczba pokoi (z salonem) 4
 • Wymiary działki 24,50 x 18,00 m
Projekt C281d Małe domy parterowe z garażem
Autor: Kolekcja Muratora, muratorprojekty.pl Projekt domu C281d - Lubiany - wariant IV, arch. Przemysław Biryło, arch. Maciej Biryło Link: Sprawdź projekt >>>

Lubiany - wariant IV to zgrabny budynek o zwartej bryle łączący tradycję z nowoczesnością. W przykrytym dwuspadowym dachem budynku połączono na elewacji nowoczesny tynk z oblicówkami z drewna i takimiż wielkimi okiennicami. Robią one wrażenie szczególnie przy wielkich przeszkleniach od ogrodu.

Zobacz elewację ogrodową>>>C281d - Lubiany-wariant

Małe domy parterowe z garażem
Autor: Kolekcja Muratora, muratorprojekty.pl Projekt domu C281d - Lubiany - wariant IV, arch. Przemysław Biryło, arch. Maciej Biryło Link: Sprawdź projekt >>>

Na nieco ponad 90 mkw. autor zaproponował ciekawy podział na nawy. Pierwsza: garażowo-gospodarcza w postaci dużego garażu oraz kotłowni na paliwo stałe. Kolejne trzy nawy, to między innymi środkowa, którą stanowi przestronna część dzienna – kuchnia z widokiem na wejście oraz jadalnia z salonem otwierającym się na ogród. Po bokach środkowej, autor przewidział strefy nocne. Po lewej - dużą sypialnię małżeńską z własną łazienką. Po prawej – dwie sypialnie oraz wspólną dla nich łazienkę. Lubiany – wariant IV wypada nazwać mianem rozwojowego, w każdej chwili można zaadaptować poddasze do celów mieszkalnych i z domu parterowego stanie się domem z poddaszem użytkowym o łącznej powierzchni użytkowej ponad 150 m2.

Zobacz więcej szczegółów>>>C281d - Lubiany-wariant-IV

Projekty domów

Odkryj najpopularniejsze Kolekcje projektów gotowych domów z oferty Murator PROJEKTY. Zobacz walory projektów tego typu i przekonaj się, że małe jest nie tylko piękne, ale także komfortowe i ekonomiczne.

Szukasz projektu domu? Zobacz nasze propozycje:

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE