Duże przeszklenia, czyli łączenie domu z ogrodem

2020-12-10 11:21 Materiał sponsorowany
Drzwi przesuwne Aluprof
Autor: Aluprof Drzwi podnoszono-przesuwne dają niezaburzony kontakt z otoczeniem. Wrażenie to potęguje brak widocznego progu. Są dzięki temu także wygodnym wyjściem na balkon, taras lub otwartą przestrzeń ogrodu

Duże przeszklenia stały się wiodącym trendem w budownictwie jednorodzinnym. Idealnym rozwiązaniem pozwalającym na łączenie salonu, pokoju lub ogrodu zimowego z zewnętrzem są drzwi podnoszono-przesuwne.

Wystrój wnętrza salonu, ogrodu zimowego i każdego innego pokoju pozwala nam wyrazić własny styl i upodobania, jednak w przypadku przestrzeni z dużymi przeszkleniami to widok za oknem jest najważniejszy. Trendy nowoczesnej architektury skupiają się wokół harmonii budynków z okalającą je przyrodą. Zatarcie granicy między wnętrzem domu a jego otoczeniem pozwala się zrelaksować i docenić bliskość środowiska naturalnego. Z myślą o takich rozwiązaniach firma Aluprof oferuje systemy drzwi podnoszono-przesuwnych o oznaczeniach MB-77HS i MB-59HS.

Dwa rozwiązania do wyboru

Aluprof MB-77HS to rozwiązanie dla osób poszukujących wygodnego i estetycznego wyjścia z domu na taras. Konstrukcję drzwi stanowią rama o głębokości 174 mm (system dwuszynowy) lub 271 mm (system trzyszynowy) i skrzydła przesuwne o głębokości 77 mm. Zapewnia to wysoką stabilność drzwi i komfort użytkowania. Skrzydła mogą osiągać ciężar nawet 600 kg, wysokość do 3,2 m oraz szerokość 3,3 m, co umożliwia wykonanie ruchomych przeszkleń o znaczących gabarytach. Ważną zaletą systemu jest także możliwość zabudowy narożnej w dwóch wersjach: o kątach 90o lub 270o. Dzięki temu po rozsunięciu skrzydeł można uzyskać całkowicie otwartą przestrzeń bez widocznego słupka, co wpisuje się w trendy nowoczesnej architektury.

System MB-77HS cechują bardzo dobra izolacyjność termiczna konstrukcji i możliwość instalacji pakietów szybowych o grubości do 58,5 mm. Drzwi podnoszono-przesuwne w tym systemie osiągają współczynnik przenikania ciepła Uw od 0,84 W/m2.K), co plasuje wysoko wśród rozwiązań tego typu. Konstrukcje takie mogą również spełniać wymogi odporności na włamanie do klasy RC2. System jest dostępny w całej palecie kolorystycznej RAL lub NCS, lakierach strukturalnych i drewnopodobnych. Profile mogą być także dwukolorowe: inne na zewnątrz i inne wewnątrz pomieszczenia.

Z kolei drzwi podnoszono-przesuwne Aluprof MB-59HS to rozwiązanie szczególnie polecane do projektów wymagających rozwiązań ekonomicznych. Konstrukcja systemu to rama głębokości 120 mm (profil dwuszynowy) lub 199 mm (profil trzyszynowy) oraz skrzydło o głębokości 59 mm. Kształtowniki systemu mają trzykomorową budowę i występują w dwóch wariantach izolacyjności termicznej: ST i HI. Dużą zaletą systemu MB-59HS jest możliwość konstruowania drzwi o wysokości skrzydła do 2,8 m oraz wadze do 300 kg.

Drzwi przesuwne Aluprof
Autor: Aluprof Efektowne duże przeszklenia narożne bez słupa konstrukcyjnego coraz częściej zaczynają się pojawiać w projektach domów jednorodzinnych

Wygoda korzystania

Konstrukcje w obu systemach drzwi podnoszono- przesuwnych można zabudować tak, że próg jest całkowicie zlicowany z powierzchnią podłogi i tarasu, co ułatwia korzystanie z tego przejścia, szczególnie dzieciom, osobom starszym lub z niepełnosprawnością. W obu systemach dostępne są także rozwiązania z wąskim słupkiem, w których widoczna szerokość kształtowników na styku skrzydeł drzwi wynosi tylko 47,5 mm, coznacząco wpływa na estetykę konstrukcji. Konstrukcje te mimo dużych rozmiarów i wagi są też łatwe i bezpiecznie w obsłudze. Pomagają w tym dostępne mechanizmy: napędy automatyczne w wersji widocznej lub ukrytej oraz hamulec Comfort Close.

Partnerzy
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Pozostałe podkategorie