| muratordom.pl » Wnętrza » Podłogi i schody » Gdzie we wnętrzach zastosować kamień? Jaki kamień wybrać na podłogi, jaki na ściany?

Gdzie we wnętrzach zastosować kamień? Jaki kamień wybrać na podłogi, jaki na ściany?

We wnętrzach możesz wykorzystać każdy rodzaj kamienia. Wybór konkretnego rodzaju na ścianę i podłogę zależy od tego, jaki efekt chcesz uzyskać we wnętrzu. Najczęściej jednak na posadzki wybieramy granit. Chętnie też sięgamy po marmur. Jezeli chodzi o wykończenie ścian - panuje tutaj duża dowolność.  

Gdzie we wnętrzach zastosujesz kamień?

Kamień we wnętrzach najczęściej stosuje się jako okładziny ścian, wykończenie posadzek, kabin prysznicowych. Ciekawą aranżację tworzą wykonane z tego materiału wykończeniowego elementy dekoracyjne, takie jak: blaty, umywalki, kominki, parapety, schody.

Wykorzystanie tego materiału wykończeniowego we wnętrzach nie wiąże się z ryzykiem wynikającym z narażenia go na działanie zmiennych warunków atmosferycznych, czyli mrozu, kwaśnych deszczów lub bardzo dużego słońca, które mogą zniszczyć jego powierzchnię, dlatego można tu wykorzystać każdy rodzaj kamienia naturalnego.

Zobacz koniecznie:

Autor: Andrzej Szandomirski

Dowolność w wyborze kamienia do wykończenia ścian jest bardzo duża

Jaki kamień wybierzesz na posadzkę?

Na posadzki najczęściej wybiera się granit, choć inwestorzy chętnie sięgają również po marmur. Coraz częściej jednak, za radą projektantów,decydują się­ także na użycie innych kamieni, na przykład wapieni, kwarcytów, trawertynów.

Jakim kamieniem wykończysz ściany?

Dowolność w wyborze kamienia do wykończenia ścian jest bardzo duża. Elementy wykończeniowe są wykonywane z jeszcze większej liczby rodzajów kamienia.

We wnętrzach można wykorzystywać wszystkie skały o twardości powyżej 2 w skali Mohsa. Te o małej spoistości są wzmacniane odpowiednimi klejami i szpachlami. Marmur, granit, trawertyn, onyks, porfir, bazalt, łupek… we wnętrzach można użyć każdego z tych gatunków. Tylko względy estetyczne decydują o wyborze konkretnego rodzaju.

Kamień - ekskluzywny materiał wykończeniowy na ściany, podłogi i schody

Kamieniem wykończysz każdy rodzaj wnętrza - od rustykalnego po minimalistyczne. Bez trudu...

zobacz więcej
zamknij
Przeczytaj dodatkowo:
Naturalne piękno na dłużej, czyli jak pielęgnować...

Drewno na podłodze to praktyczny i elegancki sposób na wykończenie wnętrza w dowolnym stylu. Jeśli...

50 pomysłów na wykończenie domu

Pomysłów na to, jak urządzić dom, by spełniał nasze potrzeby i uwzględniał  aranżacyjne trendy...

Podłogi idealne do przedpokoju. Te posadzki...

Podłoga w przedpokoju powinna być nie tylko ładna, ale przede wszystkim wytrzymała. Dlaczego warto wybrać...

Schody w domu [GALERIA ZDJĘĆ]

Oczekujemy, że schody wewnętrzne będą stanowiły atrakcyjny wizualnie akcent w pomieszczeniu. Do wyboru mamy...

Budowa i projektowanie schodów wewnętrznych. 6...

Męczące podejście w górę, niebezpieczne zejście w dół i guzy na głowie. Takie problemy mogą się...

Wykładziny dywanowe. Jak dobrać wykładzinę do...

Planując wykończenie podłogi wykładziną dywanową sprawdź, w którym pomieszczeniu, która...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.