Mieszkanie w stylu modern classic. Klasyka i nowoczesność w jednym

2022-02-27 10:58
Wnętrza w stylu modern classic - klasyka w nowoczesnym wydaniu
Autor: Pion Poziom; stylizacja wnętrz: Agnieszka Modzelewska Mieszkanie w stylu modern classic

Mieszkanie zaprojektowano w stylu modern classic. Łączy to, co najlepsze z tradycji i nowoczesności. Jest jasne, przestronne, a przy tym bardzo elegancki, ale i przytulne.

70-metrowe mieszkanie miało początkowo niezbyt funkcjonalny rozkład – wygodnej części dziennej towarzyszyła tylko jedna sypialnia. Aby wydzielić drugi pokój, służący dziś za gabinet, trzeba było zaadaptować na ten cel część salonu wraz z jednym z pierwotnie dwóch jego okien. Funkcjonalny rozkład pomieszczeń, jak w każdym mieszkaniu, pozostawał tu sprawą kluczową.

Projekt i aranżację wnętrza powierzono projektantkom z NABOO STUDIO, którym nie brakowało pomysłów na zaczarowanie pozornie nudnej przestrzeni

Jak urządzić nowoczesny salon w soft lofcie?

Optyczne powiększenie i rozjaśnienie strefy dziennej

W kolejnym kroku projektantki z dużą inwencją przystąpiły do działań mających optycznie powiększyć i rozjaśnić strefę dzienną. Dlatego właśnie zarówno salon, jak i kuchnia otrzymały białą szatę kolorystyczną. Tej barwy są ściany, sufit, zabudowa kuchenna, a także dyskretna wisząca szafka pod telewizorem. 

Przeczytaj też:

Kolor kremowy, beżowy, brązowy: jasne barwy we wnętrzu >>>

Dominują tu gładkie płaszczyzny odbijające światło. Urozmaicenie wprowadzają tylko powściągliwe, bardzo eleganckie sztukaterie na ścianach – nieodłączny element wnętrza w stylu modern classic.

  • lustro

Warto zwrócić uwagę także na dwa inne, dobrze znane, ale niezmiennie trafne sposoby powiększania i rozjaśniania przestrzeni. Pierwszy z nich to duże lustro nad okrągłym stołem. Tafla o tym samym przyjaznym kształcie dodaje wnętrzu głębi – wydaje się otwierać je na kolejne pomieszczenie. 

  • dekoracje okienne

Drugi dobry sposób to rozszerzenie dekoracji okiennej tak, by sięgała daleko na sąsiednie ściany. W rezultacie powstaje wrażenie, że z widocznym przeszkleniem sąsiadują kolejne okna – chwilowo tylko zasłonięte tkaniną. Taka aranżacja ponadto dodaje szykownemu wnętrzu przytulności. Aż trudno uwierzyć, że pomysł zaświtał, gdy trzeba było znaleźć sposób na usunięcie z widoku umieszczonego na ścianie grzejnika.

GALERIA: zobacz, jak urządzono to mieszkanie

Modna aranżacja kuchni i jadalni

Starannie przemyślana zabudowa kuchni ma minimalistyczny charakter. Gładkie białe fronty otwierane są dotykiem. Mocniejszymi akcentami zaznacza się na tym tle czarny sprzęt AGD. Uwagę koncentruje jednak na sobie wspaniały blat kuchenny ze wzorzystego granitu. Aby wyeksponować jego urodę, projektantki zdecydowały się wywinąć go na bok zabudowy. Dzięki temu zachwycający kamień wzbogaca widok na kuchnię od strony salonu.

Przeczytaj też:

Ściana w kuchni. Ciekawe pomysły na aranżację i wykończenie ściany w kuchni >>>

Lekki wizualnie stół z okrągłym blatem to wybór nie tylko modny, lecz także bardzo przemyślany. Mebel o tym kształcie ustawiony na styku trzech stref (holu, salonu i kuchni) nie dzieli przestrzeni tak jak prostokątny, ułatwia też przechodzenie – nie grozi zawadzeniem o kant. Towarzyszą mu również lekkie, choć bardzo wygodne, bo tapicerowane krzesła Yoki. Ich welurowe obicie to kolejny (obok zasłon, dywanu, kanapy) element kreujący w mieszkaniu odczucie ciepła.

Wnętrza w stylu modern classic
Autor: Pion Poziom; stylizacja wnętrz: Agnieszka Modzelewska Starannie przemyślana zabudowa kuchni ma minimalistyczny charakter. W części jadalnianej stanął lekki wizualnie stół z okrągłym blatem to wybór nie tylko modny, lecz także bardzo przemyślany

Sypialnia w blasku biokominka

Zgodnie z założeniami stylu modern classic, również w sypialni tradycja spotkała się z nowoczesnością. Stąd m.in. wielkoformatowa tapeta Serseia (Wonderwall Studio). Na jej tle stanęło tapicerowane łóżko Ardea Slim (Fabryka Sypialni). Miękki zagłówek ma szlachetny odcień bordo, który powraca w modernistycznej formie kolejnego kwietnika od Bujnie – ustawionego w rogu między oknem a ścianą z kolejnym wielkim okrągłym lustrem.

Przeczytaj też:

Kwiaty do sypialni. Jakie rośliny warto wybrać do sypialni? >>>

Najbardziej znamiennym elementem wyposażenia tego pomieszczenia jest jednak biokominek December marki Kratki. Naturalna wizja ognia w zaciszu sypialni to bez wątpienia ikona luksusu, a także marzenie wielu osób, jednak niełatwe do realizacji w formule tradycyjnego kominka, który wymaga m.in. dostępu do przewodu kominowego. Rozwiązanie przynoszą biokominki. Tego typu urządzenia można ustawić w dowolnym pomieszczeniu z normalną wentylacją.

Wnętrza w stylu modern classic
Autor: Pion Poziom; stylizacja wnętrz: Agnieszka Modzelewska Zgodnie z założeniami stylu modern classic, również w sypialni tradycja spotkała się z nowoczesnością. Stąd wielkoformatowa tapeta na ścianie za łóżkiem

Jasna łazienka z elementami drewna

Łazienka jest jasna i lekka, skąpana w bieli. Jak w całym mieszkaniu, także tu na podłodze widzimy dąb – jednak już nie w formie paneli, a w postaci płytek ceramicznych. Za sprawą doskonałego projektu i wykonania nie sposób odróżnić ich od drewna. Dają wrażenie kojącego kontaktu z naturą.

Przeczytaj też:

Aranżacja łazienki: inspiracje. Modne pomysły na łazienkę >>>

Z drewnianym dekorem posadzki znakomicie łączą się ułożone na ścianie płytki gresowe naśladujące kamień. Harmonizuje z nimi także umywalka o miękko geometrycznych kształtach. Całość uzupełniona została o bardzo dyskretną armaturę podtynkową. Szklana osłona natrysku pozostaje niemal niewidoczna, a pralka usunęła się aż do zabudowy w holu. 

Wnętrza w stylu modern classic
Autor: Pion Poziom; stylizacja wnętrz: Agnieszka Modzelewska Łazienka jest jasna i lekka, skąpana w bieli

Zobacz więcej ciekawych aranżacji wnętrz

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Pozostałe podkategorie