Mieszkanie w stylu zen. Jak stworzyć klimat spokoju i wyciszenia?

2021-11-29 12:06
Styl zen we wnętrzach
Autor: Wojciech Grodzki Właścicielom mieszkania zależało na stworzeniu miejsca, w którym będzie panował klimat spokoju i wyciszenia.

Wnętrza tego mieszkania w stylu zen napawają spokojem i pozwalają się zrelaksować. Właścicielom zależało, aby stworzyć miejsce, w którym odpoczną od intensywnego życia i osiągnął spokój ducha po każdym ciężkim dniu.

Osiedle Harmonia Oliwska w Gdańsku zlokalizowane jest w bezpośrednim sąsiedztwie zabytkowego Parku Oliwskiego, a niespełna 3 km dzieli je od popularnej plaży w Jelitkowie. To właśnie tu znajduje się prawie 100 metrowy apartament, zaprojektowany przez projektantkę wnętrz Agatę Komar z pracowni Versalka Studio.

Mieszkanie w stylu zen

Właścicielom zależało, żeby z bezosobowego mieszkania wykończonego w standardzie deweloperskim, stworzyć wnętrze pozwalające na refleksję i pełną regenerację sił. Pomysł na życie w stylu zen znalazł swoje odzwierciedlenie w aranżacji wnętrz, sprzyjających osiągnięciu wewnętrznej równowagi i harmonii, tak bardzo potrzebnej podczas częstej pracy właścicieli z domu. 

Salon w kolorach morza i piasku

Część dzienną stanowi ok. 50-metrowy reprezentacyjny salon, połączony z aneksem kuchennym i jadalnią. Nawiązujące do położenia apartamentu w pobliżu plaży głębokie odcienie morza i piasku, znajdziemy tu przede wszystkim w meblach wypoczynkowych. Projektantka zaproponowała inwestorom markę Gala Collezione, łączącą atrakcyjne linie mebli z wieloma przydatnymi funkcjami. Morską kolorystykę usadowiła na miękkich obiciach narożnika, oryginalnego fotela z uszami czy popularnych krzeseł XII w jadalni.

Przeczytaj też:

Meble modułowe do salonu. Zalety mebli wielofunkcyjnych >>>

Uwagę w salonie zwraca prawie 4-metrowy regał, zaprojektowany pod wymiar, który sam w sobie jest oryginalną aranżacją. Tu pomocna okazała się ścisła współpraca ze znajomym stolarzem Gamma Meble Mariusz Karpiński, który szereg elementów znajdujących się w apartamencie (zabudowę kuchenną z półkolistym półwyspem wykonanym z lakierowanym MDF-u, wspomniany regał, garderobę i szafę z frezowanymi frontami w sypialni) wykonał na indywidualne zamówienie i na podstawie projektów architektki.

GALERIA: zobacz wnętrze tego apartamentu

Stylowa kuchnia - połączenie płytek ściennych i podłogowych

Górne szafki w kuchni wykonano z forniru dębowy. Blat roboczy z białego tłoczonego kamienia, o porowatej strukturze, przypominającej lawę to dzieło firmy E-Stone Karol Twardowski. W kontraście do czarnego oświetlenia i uchwytów, szara zabudowa kuchenna dolnych szafek rozjaśnia przestrzeń i sprawia, że wnętrze wydaje się być o wiele większe. Zaproponowano tu połączenie charakterystycznego patchworkowego wzoru płytek podłogowych z okładziną ściany w kuchni, tworząc jedną spójną całość.

Przeczytaj też:

Szara kuchnia na 20 sposobów. Pomysły i aranżacje >>>

Styl zen we wnętrzach
Autor: Wojciech Grodzki Zaproponowano tu połączenie charakterystycznego patchworkowego wzoru płytek podłogowych z okładziną ściany w kuchni, tworząc jedną spójną całość.

Sypialnia z charakterem

Sypialnia z tapetą na ścianie miała z założenia służyć wypoczynkowi. Granatowe fronty szafy ze złotymi uchwytami to ukłon w stronę klasyki.

Agata Komar nie zamierzała jednak popaść w rutynę, stąd pomysł na dodanie temu miejscu nuty industrialnej. To trudne połączenie udało się dzięki szafkom nocnym z ciemnego drewna i wiszącemu oświetleniu w kolorze miedzi. Wygodne łóżko z wezgłowiem zdobi motyw tapety z botanicznym wzorem kaskady spadających pnączy roślin.

Przeczytaj też:

Ściana za łóżkiem. 10 pomysłów na wykończenie ściany w sypialni >>>

Styl zen we wnętrzach
Autor: Wojciech Grodzki Wygodne łóżko z wezgłowiem zdobi motyw tapety z botanicznym wzorem kaskady spadających pnączy roślin.

Łazienka jak domowe spa

Apartament posiada dwie łazienki. W większej zastosowano ciekawe połączenie płytek heksagonalnych z tapetą o botanicznym wzorze. Znalazło się tu także miejsce dla wolnostojącej wanny. Całości towarzyszy klimat niespiesznego relaksu i doznań towarzyszących wizycie w SPA. Uwagę zwracają przesuwne, chowające się ścianę drzwi, tworzące otwartą przestrzeń.

Przeczytaj też:

Kabina walk-in. Modna alternatywa dla tradycyjnych kabin >>>

Druga, nieco mniejsza łazienka z prysznicem jest z kolei bardzo elegancka. W płytkach na ścianie pod prysznicem przejawia się motyw jodełki francuskiej, a całość uzupełniają czarno białe płytki w stylu marokańskim.

Styl zen we wnętrzach
Autor: Wojciech Grodzki W większej łazience zastosowano ciekawe połączenie płytek heksagonalnych z tapetą o botanicznym wzorze

Zobacz więcej ciekawych aranżacji wnętrz:

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Pozostałe podkategorie