Mieszkanie w nowoczesnym stylu. Pomysł na modne i przytulne wnętrze

2022-01-27 11:56

We wnętrzu tego mieszkania miało być przytulnie i domowo. Architektka stworzyła przyjazną do życia przestrzeń i urządziła mieszkanie w nowoczesnym stylu. Proste formy, naturalne materiały utrzymane w kolorach ziemi i optymalne wykorzystanie przestrzeni dało pożądany efekt. Ze względu na ograniczenia powierzchni wykorzystano maksymalnie każdy centymetr.

Przytulny apartament
Autor: Łukasz Zandecki To mieszkanie składa się z salonu z aneksem kuchennym, łazienki, sypialni i pokoju dzieci. Ze względu na ograniczenia powierzchni wykorzystano maksymalnie każdy centymetr

Ten przytulny apartament w centrum stolicy jest miejskim azylem właścicieli, którzy na co dzień mieszkają pod Warszawą. Chcieli mieć swoje miejsce na wypadek, gdyby sprawy zawodowe zatrzymały ich na dłużej w mieście, a także możliwość noclegu po wizycie w teatrze czy spotkaniu z przyjaciółmi. 

Aranżacje powierzyli studiu Miśkiewicz Design Architektura Wnętrz prowadzonemu przez architekt Magdalenę Miśkiewicz, architektem trzymającym pieczę nad projektem była Gabriela Radwanowska z zespołu.

Szary salon w różnych odsłonach

Przestrzeń do życia w nowoczesnym stylu

Zapytani o oczekiwania, co do projektu wnętrz właściciele jednogłośnie oświadczyli „żeby chciało się przyjeżdżać”. Miało być przytulnie i domowo. Biorąc pod uwagę sugestie inwestorów, architektka stworzyła przyjazną do życia przestrzeń i urządziła mieszkanie w nowoczesnym stylu.

Proste formy, naturalne materiały utrzymane w kolorach ziemi i optymalne wykorzystanie przestrzeni dało pożądany efekt. Apartament składa się z salonu z aneksem kuchennym, łazienki, sypialni i pokoju dzieci. Ze względu na ograniczenia powierzchni wykorzystano maksymalnie każdy centymetr.

GALERIA: zobacz więcej zdjęć tego mieszkania

Nowoczesny salon z kuchnią

Od wejścia prowadzi korytarz, płynnie przechodzący w kuchnię, która otwiera się na salon. Wzrok przykuwa ściana obłożona okładziną z forniru, nawiązująca odcieniem do górnych frontów kuchennej zabudowy. Tuż przy niej stanął stół jadalniany z krzesłami w stylu lat 60. tych. Cienkie, czarne, ukośne nóżki nadają meblom lekkości i idealnie korespondują z sąsiadującym ażurowym regałem z metalu, który stanowi oryginalne przepierzenie pomiędzy kuchnią a salonem.

Przeczytaj też:

Salon i jadalnia w jednym pokoju - jak je pomysłowo zaaranżować? >>>

Za nim ukrywa się sofa. Miękka, niesamowicie wygodna, jest ulubionym miejscem właścicieli, którzy chętnie spędzają tu wolny czas po pracy. Ścianę za kanapą zdobi ryflowana tapeta w odcieniach chłodnego beżu. Udało się też w przestrzeń między nimi wkomponować podręczną półką na książki, na której zadomowił się sympatyczny jamnik.

Przytulny apartament
Autor: Łukasz Zandecki

Sypialnia w odcieniach bieli i jasnego drewna z delikatnymi akcentem pudrowego różu

Sypialnia znajduje się za lustrzanymi drzwiami. Utrzymana w odcieniach bieli i jasnego drewna z delikatnymi akcentem pudrowego różu, jest przyjemnym miejscem wypoczynku.

Zaprojektowana zabudowa okalająca łóżko mieści w sobie pojemne szafki i schowki. Ryflowania, w tym wypadku na frontach, są znakiem charakterystycznym tego apartamentu. Pojawiły się również na tapecie w salonie, odnajdziemy je też w łazience.

Przeczytaj też:

Ściana za łóżkiem. 10 pomysłów na wykończenie ściany w sypialni >>>

Przytulny apartament
Autor: Łukasz Zandecki Sypialnia w tym mieszkaniu jest przyjemnym miejscem wypoczynku

Pokój dzieci i gabinet w jednym

Pokój dzieci jest zarazem miejscem do spania, jak i gabinetem. Dwa zestawione ze sobą łóżka, nad którymi rozpościera się cały świat, sąsiadują z zabudową meblową, w której ukryta jest szafa i biurko. Młodzież może po szkole przyjść i od razu odrobić lekcje, zanim wszyscy razem pojadą do domu pod miastem.

Przeczytaj też:

Jak ustawić biurko w pokoju, aby było wygodnie i praktycznie? Zadbaj o komfort pracy >>>

Przytulny apartament
Autor: Łukasz Zandecki Dwa zestawione ze sobą łóżka, nad którymi rozpościera się cały świat, sąsiadują z zabudową meblową, w której ukryta jest szafa i biurko

Minimalistyczna forma łazienki

Minimalizm i proste formy widoczne są również w łazience. Czarny gres, przypominający marmur, został zestawiony z drewnopodobną płytką o ryflowanej teksturze, znanej już z sypialni. Taki sam wzór ma szafka pod umywalką.

Przeczytaj też:

Drewno w łazience. Jakie drewno wybrać na podłogi i ściany? Jak je zabezpieczyć? >>>

Czarna armatura dodaje wnętrzu elegancji i charakteru. Podobnie jak w salonie, architekta zastosowała tu wiele rożnych punktów świetlnych, które można dowolnie komponować ze sobą, tworząc uroczy klimat do kąpieli.

Przytulny apartament
Autor: Łukasz Zandecki Minimalizm i proste formy widoczne są również w łazience. Czarna armatura dodaje wnętrzu elegancji i charakteru

Oświetlenie jako ważny element wystroju wnętrza

Ważną rolę w projekcie pełni także oświetlenie. Rożne rodzaje lamp i punktów świetlnych tworzą nastrojowe iluminacje.

Zobacz więcej ciekawych aranżacji wnętrz:

Pozostałe podkategorie