Salon i jadalnia w jednym pokoju. Jak pomysłowo zaaranżować?

2022-01-20 10:15

Poniższa aranżacja pokazuje, jak w ciekawy i oryginalny sposób zaaranżować salon i jadalnię w jednym pokoju. Pokój dzienny to kluczowa przestrzeń w każdym domu, dlatego do jej urządzenia należy przywiązać szczególną wagę, stawiając zarówno na funkcjonalność, jak i estetykę projektu.

Salon
Autor: Jakub Dziedzic, WnętrzaKrakow.pl W tym pokoju dziennym w sposób oryginalny wydzielono część wypoczynkową od części jadalnianej

50-metrową strefę dzienną w domu jednorodzinnym wyróżnia nie tylko imponujący metraż czy też sięgająca 280 cm wysokość pomieszczenia, ale przede wszystkim wyjątkowy projekt, który swoją nowoczesnością, funkcjonalnością i przytulnością doskonale wpisuje się w potrzeby użytkowników pokoju dziennego. 

Z tym designersko-praktycznym wyzwaniem doskonale poradziła sobie właścicielka pracowni ALSAL WNĘTRZA - Julia Dyczek.

10 pięknych aranżacji salonu

Salon - obszerna strefa wypoczynkowa

Najważniejszym założeniem tego projektu było stworzenie obszernej, komfortowej strefy wypoczynkowej. Jej projekt umożliwia domownikom oglądanie seriali na miękkim narożniku w odcieniu granatu, czytanie książek na relaksującym fotelu z funkcjonalnym oświetleniem w postaci lampy stojącej z ministolikiem kawowym, a także na grzanie się w cieple kominka.

Przeczytaj też:

Kolor kremowy, beżowy, brązowy: jasne barwy we wnętrzu >>>

W tej części pokoju dziennego dominują jasne, relaksujące kolory – biel na ścianach, beż zdobiący zasłony oraz jasny brąz, widoczny na tkaninie fotela.

GALERIA: zobacz więcej zdjęć pokoju dziennego

Modne materiały wykończeniowe

Warto zwrócić uwagę również na wykorzystane materiały wykończeniowe, takie jak drewno na podłodze i regale, a także szkło, pełniące funkcję blatów stolików kawowych.

W tym projekcie istotną rolę odgrywa każdy detal, którego wyjątkowość podkreśla wybrane oświetlenie, ale również światło naturalne, wpadające przez okna z pielęgnowanego przez wiele lat ogrodu.

Salon
Autor: Jakub Dziedzic, WnętrzaKrakow.pl Stworzono obszerną, komfortową strefę wypoczynkową, w której dominują jasne, relaksujące kolory

Ażurowy regał pełniący funkcję obrotowej ściany telewizyjnej

Podział na strefy to jeden z najważniejszych elementów udanej aranżacji pokoju dziennego. Architektka postawiła tutaj na oddzielenie części wypoczynkowej od jadalnianej za pomocą ażurowego regału, pełniącego przy okazji funkcję obrotowej ściany telewizyjnej, która pozwala na oglądanie ulubionych filmów zarówno na wygodnej kanapie, jak i podczas spożywania posiłków.

Przeczytaj też:

Telewizor w domu. Jaki wybrać i gdzie go umieścić? >>>

Salon
Autor: Jakub Dziedzic, WnętrzaKrakow.pl Oddzielono część wypoczynkową od jadalnianej za pomocą ażurowego regału, pełniącego przy okazji funkcję obrotowej ściany telewizyjnej

Jadalnia w brązowo-miedzianym wydaniu

Rozgraniczenie przestrzeni podkreślają również kolory. W przestrzeni jadalnianej, której lwią część stanowią obszerny stół z drewnianym blatem oraz wygodne krzesła kubełkowe, dominuje kompromis brązu, miedzi oraz pomarańczy. To połączenie kolorystyczne można podziwiać zarówno na tapicerce foteli, jak i w dekoracyjnych dodatkach, takich jak świece na stole czy nowoczesna grafika na ścianie.

Przeczytaj też:

Miedź w dodatkach. Miedziane dekoracje i elementy we wnętrzach >>>

Brąz dominuje przede wszystkim na przedmiotach użytkowych. Widać go między innymi na pojemnym regale z dużą ilością miejsca do przechowywania, ale też ze sprytnie ukrytym przejściem do garażowej części domu. O to, by ościeżnica była niewidoczna, zadbała kolorystycznie spójna tapeta oraz klamka zlicowana z płaszczyzną drzwi. Odcień brązu widoczny jest również na grzejniku Luxrad, który subtelnie zdobi ścianę okienną i doskonale komponuje się z trzcinowym bukietem.

Salon
Autor: Jakub Dziedzic, WnętrzaKrakow.pl W części jadalnianej dominuje kompromis brązu, miedzi oraz pomarańczy. Brąz dominuje przede wszystkim na przedmiotach użytkowych

Przeczytaj także:

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.