Miedź w dodatkach. Miedziane dekoracje i elementy we wnętrzach
Miedziane dodatki są hitem w aranżacji wnętrz. Miedź jest modna i uniwersalna, pasuje do różnego stylu. Jakie właściwości decydują o tym, że zyskuje coraz większą rzeszę zwolenników, i gdzie w naszych domach najlepiej się sprawdza?
Miedziane dodatki - w jakich wnętrzach się sprawdzą
Miedź jest jednym z najważniejszych metali użytkowych. Odnajdziemy ją w niemal wszystkich dziedzinach współczesnego życia. Również w domach ma ona wiele zastosowań.
Miedź staje się coraz częściej wykorzystywanym materiałem w aranżacji wnętrz. Jest oryginalna i niepowtarzalna, wzbogaca wnętrze i nadaje mu wyjątkowego charakteru, wprowadza ciepło i blask do pomieszczenia.
Jest uniwersalna, dzięki czemu odnajduje się w niemal każdym stylu. Miedziane dodatki świetnie sprawdzą się we wnętrzach loftowych i industrialnych, pasują do wnętrz rustykalnych i nowoczesnych.
GALERIA: miedź we wnętrzach
Autor: Mariusz Bykowski
Miedź to uniwersalny metal, który pojawia się już nie tylko na dachach czy fasadach naszych domów – coraz chętniej zapraszamy ją również do wnętrz
Wykorzystywanie miedzi we współczesnych aranżacjach
Miedź coraz chętniej zapraszamy do wnętrz. Jej naturalność, różnorodność kolorystyczną i plastyczność wykorzystuje się m.in. przy produkcji elementów oświetleniowych, dekoracyjnych czy chociażby akcesoriów stołowych. Miedź można wykuwać, grawerować lub wycinać, dzięki czemu powstają z niej detale o bardzo efektownych i precyzyjnych wzorach.
Miedź jest dostępna w szerokiej gamie kolorów: od pomarańczowo-czerwonego, poprzez ciepły brąz po odcień migdałowo-zielony.
Miedź w dodatkach
Najczęściej w stylizacjach miedź w dodatkach można spotkać w kuchni i łazience – oprócz okapów, miedziany może być zlew, wanna czy armatura - możliwości są nieograniczone. Bateria wannowa, prysznicowa i umywalkowa w takim kolorze na pewno doda wyrazu całej aranżacji wnętrza. Miedziane patelnie, garnki czy sztućce również wspaniale się prezentują – mogą być świetnym elementem dekoracyjnym aranżacji kuchni. Designerskie lampy wiszące, stoliki kawowe oparte na miedzianej konstrukcji, świeczniki, tace, doniczki, wazony to jedne z najbardziej klasycznych rozwiązań, by wprowadzić miedziany połysk do wnętrza.
Przeczytaj też:
Jak wyczyścić złoto: domowe sposoby czyszczenia złota >>>
Miedziane dodatki do domu – nie tylko piękne, ale i praktyczne
Z każdym rokiem przybywa jej coraz więcej w naszych domach. Doceniamy walory miedzi, w której widzimy trwałe, funkcjonalne, ale i bardzo atrakcyjne wizualnie tworzywo.
Dużą popularność miedź zawdzięcza swym licznym cennym właściwościom. Skutecznie zapobiega rozprzestrzenianiu się bakterii i wirusów. Oprócz długiej żywotności ma jeszcze ważną zaletę – w przeciwieństwie do innych materiałów nie traci na wartości. Może być ponownie przetwarzana nieograniczoną ilość razy bez utraty swych właściwości (właściwości miedzi pochodzącej z recyklingu są identyczne jak miedzi pierwotnej). W przypadku renowacji domu nie jest więc traktowana jako odpad.
Miedź to materiał niemal doskonały. Jest łatwa w obróbce, przyjazna dla środowiska i nadaje się w 100% do recyklingu.
Z czym łączyć miedź
Miedziane dodatki to zwykle bardzo wyraziste elementy wystroju wnętrz, dlatego należy pamiętać o zachowaniu umiaru, i nie przesadzać, aby nie mieć wrażenia przesytu.
Biel, czerń i szarość to dobre towarzystwo dla dodatków w kolorze miedzi. Te barwy komponują się doskonale ze wszystkim, więc również w zestawieniu z miedzią stworzą ciekawe połączenie. Miedziane dodatki będą wyglądać zjawiskowo także w otoczeniu zieleni, granatu czy turkusu. Miedź ładnie prezentuje się także zestawiona z naturalnym drewnem, szkłem czy marmurem.