Przytulne mieszkanie dla rodziny z dziećmi: drewno i szarość

2019-03-22 9:42 Projekt: pracownia architektoniczna Jacek Tryc
Przytulne wnętrza mieszkania
Autor: pracownia projektowa Jacek Tryc Przytulne wnętrza utrzymane są w neutralnych, stonowanych barwach

Nowoczesne, ale przytulne mieszkanie wyróżnia się na tle betonowo-szklanych wnętrz. Ciepły dom jest idealnym miejscem dla całej rodziny, w tym dla trójki dzieci, które otrzymały własną przestrzeń zabaw.

Czego potrzebują zapracowani rodzice w wielkim mieście? Inwestorzy poszukiwali wnętrza, w którym odetchną po długim dniu i stworzą estetyczny azyl dla siebie i trójki dzieci. Aranżacja apartamentu okazała się być ciekawym wyzwaniem dla pracowni projektowej Jacka Tryca. Dobry projekt wnętrza mieszkania dla pięcioosobowej rodziny, ludzi wyjątkowych, z jasno sprecyzowanymi oczekiwaniami, ułatwiała malownicza lokalizacja – warszawskie Bielany z widokiem na pobliski Park Kaskada.

Ciepłe i przytulne wnętrza mieszkania

Przytulne mieszkanie od progu robi pozytywne wrażenie. Właściciele nigdy nie byli miłośnikami modnych szklano-betonowych wnętrz. Ich wymarzony dom miał być ciepły, jasny i radosny. Życzeniem Inwestorów była kolorystyka na tyle subtelna, by w przyszłości mogli za pomocą dodatków dowolnie zmieniać charakter mieszkania. Stąd decyzja o wprowadzeniu ciepłego dębowego drewna i połączeniu go z neutralną szarością, bielą, odcieniami kawy z mlekiem i …sztuką na ścianach. Komfortowej, spokojnej atmosferze mieszkania sprzyja także okoliczna zieleń, stanowiąca integralną część projektu. Mieszkanie zlokalizowane jest na parterze i ma dwa duże tarasy, na które w okresie wiosennym oraz letnim przenosi się życie rodzinno-towarzyskie.

Zobacz też:

Naturalne barwy aranżacji wnętrz

Ciekawa lokalizacja i naturalne zwrócenie się w stronę przyrody za oknem sprawiło, że proces projektowania wnętrz był pełen pozytywnej energii: oparty, z jednej strony na szacunku do pracy i doświadczenia architekta, z drugiej na świadomości potrzeby kontaktu z naturą, wyrobionym guście inwestorów i dobrej komunikacji. Twórczy dialog sprawił, że powstało wnętrze idealnie oddające charakter mieszkańców domu, będące jednoczenie w zgodzie z estetyką Jacka Tryca.

Układ mieszkania zgodny z potrzebami dużej rodziny

Mieszkanie ma powierzchnię 160 m2. Taki metraż pozwolił zaplanować przestrzeń tak, by każdy z domowników znalazł w niej miejsce na swoje pasje. Wyznaczona strefa rozrywki daje nieograniczone możliwości zabawy dla dzieci, znalazło się tu także miejsce na salę kinową dla rodziców. Znajdujące w innej części mieszkania sypialnie i łazienki pozwalają na wyraźne rozdzielenie stref dziennej i prywatnej.

Sprawdź też:

Przytulne wnętrza mieszkania
Autor: pracownia projektowa Jacek Tryc Kuchnia i salon to serce przytulnego mieszkania

Funkcjonalna kuchnia - serce przytulnego mieszkania

Kuchnia jest sercem tego domu. Miała być nie tylko estetyczna, ale i bardzo funkcjonalna. Zapracowani w tygodniu właściciele w weekendy pragnęli celebrować czas spędzany wspólnie z rodziną i przyjaciółmi, stąd duża, wygodna wyspa kuchenna, przy której wszyscy wspólnie gotują i toczą rozmowy do późnych godzin. Wybierając meble, właściciele zdecydowali się na proste fronty szafek. Aranżując kuchnię otwartą na jadalnię i salon architekt zachował konsekwencję w doborze barw, decydując się na dębowe fronty w odcieniu, który powtarza się w wystroju jadalni. W klasycznej formie skryły się nowoczesne urządzenia, które ułatwiają przygotowanie posiłków dla całej rodziny. Patchworkowe płytki nad blatem tworzą efektowną dekorację, nawiązującą odcieniem do szafek kuchennych.

Przytulne wnętrza mieszkania
Autor: pracownia projektowa Jacek Tryc Otwarta przestrzeń dzienna sprzyja pielęgnowaniu rodzinnych więzi

Sztuka w przytulnym domu

Właściciele to miłośnicy sztuki. Od samego początku, aranżacji przyświecała myśl, że dom ma być zaprojektowany tak, by znalazło się w nim miejsce na ekspozycję ulubionych obrazów, autorstwa Michała Wareckiego. W ich towarzystwie apartament na Bielanach, projektu Jacka Tryca, stał się domem pełnym emocji a jednocześnie bardzo ciepłym i spójnym. Stonowana kolorystyka i wyraźny podział przestrzeni uczyniły te wnętrze harmonijnym, a sztuka nadała przestrzeni dodatkowego wymiaru.

Zobacz też inne aranżacje i projekty wnętrz mieszkań

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Pozostałe podkategorie
KOMENTARZE