Projekty gotowe: domy z pralnią

2020-07-09 14:38
Projekt domu HomeKONCEPT-60
Autor: HomeKONCEPT, muratorprojekty.pl Osobna pralnia w domu to ogroma wygoda. Projekt domu HomeKONCEPT-60

Pranie to codzienność w każdej rodzinie. Jeśli jest go dużo, warto mieć dom z osobnym pomieszczeniem, w którym można urządzić pralnię (a może także suszarnię). Zobacz projekty domów z pralnią, które mają takie rozwiązanie.

Wygodnie jest zbierać brudną odzież i bieliznę domową w pojemnikach w wydzielonym pomieszczeniu. Obok powinno znaleźć się miejsce na pralkę i suszarkę albo pralko-suszarkę. Dobrze jest umieścić tam również niedużą wannę albo zlew gospodarczy na wypadek koniecznego namaczania albo przepierek.

Jeśli pralnia będzie duża, można jej fragment przeznaczyć na suszenia prania. Czasem obok niej jest taras albo wyjście do ogrodu, co pozwala suszyć pranie na wietrze. Dla niektórych to wciąż najlepszy sposób na piękny zapach świeżego prania.

GALERIA: zobacz projekty domów z pralnią

M143a - Niebywały - wariant I

arch. Ewa Dziewiątkowska

Powierzchnia użytkowa 139,3 m2

Powierzchnia garażu 33,7 m2

Liczba pokoi (z salonem) 5

Wymiary działki 21,10 x 21,10 m

Domy z pralnią
Autor: Kolekcja Muratora, muratorprojekty.pl Projekt domu M143a - Niebywały - wariant I, arch. Ewa Dziewiątkowska Link: Sprawdź projekt >>>

W I wariancie domu Niebywały (M143a) na poddaszu umieszczono wielką łazienkę, w której jest miejsce i na wannę, i na prysznic. Obok łazienki jest pomieszczenie przeznaczone na pralnię. Ma ono 5,2 m2 powierzchni, z czego 2,9 m2 to przestrzeń o wysokości co najmniej 2,2 m, czyli powierzchnia użytkowa.

Przeczytaj też:

Aranżacja łazienki na poddaszu - 8 pomysłów >>>

W najniższej części pralni - pod skosami - można rozstawić suszarkę. W pomieszczeniu jest również miejsce na zlew lub umywalkę, zależnie od potrzeb. Pralnia ma wysokie okno-drzwi (portfenetr), dzięki czemu jest tam zapewniony dopływ światła i świeżego powietrza.

Zobacz więcej szczegółów>>> M143a - Niebywały - wariant I

Domy z pralnią
Autor: Kolekcja Muratora, muratorprojekty.pl Projekt domu M143a - Niebywały - wariant I, arch. Ewa Dziewiątkowska; rzut poddasza Link: Sprawdź projekt >>>

C236a - Trafny - wariant I

arch. Ludwika Juchniewicz-Lipińska, arch. Miłosz Lipiński

Powierzchnia użytkowa 180,6 m2

Powierzchnia garażu 20,1 m2

Liczba pokoi (z salonem) 6

Wymiary działki 22,50 x 20,50 m

Domy z pralnią projekt C236a
Autor: Kolekcja Muratora, muratorprojekty.pl Projekt C236a Trafny - wariant I, arch. Ludwika Juchniewicz-Lipińska arch. Miłosz Lipiński Link: Sprawdź projekt >>>

W I wariancie projektu domu Trafny (C236a) nie ma wydzielonej pralni, tylko miejsce na pralkę w wielkiej łazience. Za to plusem jest obszerna suszarnia obok łazienki.

Na poddaszu z 4 sypialniami są 2 łazienki. Jedna z nich jest bardzo duża - ma 13,6 m2 powierzchni netto, w tym użytkowej (czyli odpowiednio wysokiej) - 10 m2. Na tak dużej powierzchni można zmieścić wszystkie potrzebne urządzenia sanitarne. Projektanci zaplanowali atrakcyjne miejsce na okrągłą wannę. W drugim końcu łazienki, we wnęce, jest miejsce na dyskretną pralnię.

Przeczytaj też:

Zaplecze domu: projektujemy pomieszczenia gospodarcze >>>

Wielką zaletą tego projektu jest duża suszarnia pod skosami. Znajduje się ona za drzwiami łazienki, obok miejsca na pralkę, więc wygodnie można robić pranie. Suszarnia ma 20,4 m2 powierzchni, z tego 8,5 użytkowej. Są w niej 2 okna połaciowe, więc jest tu widno. Ma także zapewniony dopływ świeżego powietrza. 

Zobacz więcej szczegółów>>>C236a - Trafny - wariant I

Domy z pralnią
Autor: Kolekcja Muratora, muratorprojekty.pl Projekt C236a Trafny - wariant I, arch. Ludwika Juchniewicz-Lipińska arch. Miłosz Lipiński, rzut poddasza Link: Sprawdź projekt >>>

M232 - Wieczorny pejzaż

arch. Katarzyna Słupeczańska

Powierzchnia użytkowa 169,9 m2

Powierzchnia garażu 34,6 m2

Liczba pokoi (z salonem) 6

Wymiary działki 20,00 x 22,40 m

Domy z pralnią M232
Autor: Kolekcja Muratora, muratorprojekty.pl Projekt domu M232 - Wieczorny pejzaż, arch. Katarzyna Słupeczańska Link: Sprawdź projekt>>>

M232 - Wieczorny pejzaż to dom dla dużej rodziny, więc pralnia bardzo się w nim przyda. Została  zgrabnie zaprojektowana. Pralnia znajduje się między dwiema łazienkami na piętrze. Poza nimi na piętrze się 4 sypialnie i 2 garderoby. Pralnia jest nieduża. Ma 3 m2 powierzchni. To wystarczy żeby zmieścić w niej pralkę i suszarkę (albo pralko-suszarkę). Ponieważ to piętro, więc nad pralkami jest miejsce na rozwieszenie prania. Naprzeciwko pralek można zrobić miejsce na pojemniki z brudną odzieżą. Pralnia jest przechodnia, więc można wygodnie z niej korzystać z obu łazienek.

Zobacz więcej szczegółów>>>M232 - Wieczorny pejzaż

Jak podłączyć pralkę? Prosta, filmowa instrukcja
Domy z pralnią
Autor: Kolekcja Muratora, muratorprojekty.pl Projekt domu M232 - Wieczorny pejzaż, arch. Katarzyna Słupeczańska, rzut piętra Link: Sprawdź projekt >>>

HomeKoncept HK60

Autor: HomeKoncept

Powierzchnia użytkowa 228,9 m2

Powierzchnia garażu 35,7 m2

Liczba pokoi (z salonem) 5

Wymiary działki 23,60 x 25,25 m

W projekcie reprezentacyjnego domu HomeKoncept HK60 na piętrze znalazło się miejsce na niedużą pralnię z tarasem. Ma ona 3,4 m2 powierzchni, co w zupełności wystarczy na zmieszczenie pralki, suszarki i umywalni. Do pralni wchodzi się bezpośrednio z korytarza. Są tam drzwi przesuwne, żeby nie zabierać miejsca. Pralnia ma również drzwi prowadzące na nieduży taras przeznaczony tylko dla jej użytkowników. Miłośnicy suszenia prania na świeżym powietrzu mogą na nim swobodnie to robić. Taras znajduje się nad wejściem do domu. Przed ogólnie dostępnym widokiem prania częściowo chroni rama betonowa opasująca front budynku.

Zobacz więcej szczegółów>>> HK60 HomeKONCEPT-60

HK 60 HomeKoncept-60
Autor: www.muratorprojekty.pl Projekt domu HK 60 HomeKoncept-60, autor HomeKONCEPT Link: Sprawdź projekt >>>
Domy z pralnią
Autor: HomeKONCEPT, muratorprojekty.pl Projekt domu HomeKONCEPT-60 Link: Sprawdź projekt domu >>>

Szukasz projektu domu? Zobacz nasze propozycje:

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.