Jak dobrać kocioł kondensacyjny?

2013-01-16 21:53

Mam nowy budynek o powierzchni 140 m kw., z poddaszem użytkowym. Ściany zewnętrzne grubości 24 zbudowane są z ceramiki. Ocieplono je frezowanym styropianem grubości 15 cm, o współczynniku przewodzenia ciepła 0,040. Na poddaszu ocieplenie to mata z wełny mineralnej grubości 25cm o współczynniku 0,033. na górze znajduje się 5 grzejników, a na dole około 70 m kw. ogrzewania podłogowego. Jaką moc pieca mam wybrać? Kocioł kondensacyjny 18 kW z zasobnikiem 120 litrów, czy 24 kW z zasobnikiem 120 litrów? Oczywiście w domu są dwie łazienki. W jednej jest wanna i prysznic, a w drugiej tylko prysznic. Rodzina trzyosobowa.


Wstępnie możemy przyjąć że warunki podane w zapytaniu spełni kocioł kondensacyjny o mocy 12 kW współpracujący z zasobnikiem o pojemności 120 litrów - np. pakiet VC 126/3-5+VIHR120.

Proszę pamiętać, że w optymalnym, a więc dostosowanym do konkretnego budynku oraz potrzeb jego użytkowników, doborze urządzeń grzewczych może pomóc projektant lub instalator, który po zapoznaniu się ze szczegółowymi parametrami technicznymi obiektu, przedstawi możliwe warianty oraz ofertę cenową, a także przybliżone koszty eksploatacji. Aby nawiązać kontakt z osobami do tego celu przeszkolonymi, proszę skorzystać ze spisu zakładów autoryzowanych marki Vaillant, który znajduje się na stronie:

http://www.vaillant.pl/Klienci_indywidualni/adresy-1/najblizszy_partner [vaillant.pl]