Filtr do wody pod zlew - zalety, montaż, cena

2022-06-01 11:18
Filtry do wody pod zlew Dafi
Autor: Dafi

Filtr do wody pod zlew to skuteczny sposób na uzyskanie bardzo dobrej jakości wody, którą można pić prosto z kranu. Wśród dostępnych rozwiązań znajdziemy innowacyjne systemy filtrujące zapewniające szybki i nieograniczony dostęp do smacznej wody prosto z kranu.

Filtr do wody pitnej pod zlewem jest wygodnym rozwiązaniem. Dostarcza czystą i zdrową wodę zawsze wtedy, gdy jej potrzebujemy. Jest to rozwiązanie bardzo komfortowe, ale też proekologiczne – ograniczamy w ten sposób produkcję odpadów w postaci jednorazowych butelek, a także oszczędzamy na ich zakupie.

Filtry do wody pod zlew Dafi
Autor: Dafi Filtry do wody pod zlew, takie jak Flow Comfort, to nowe proekologiczne rozwiązania do domu, które sprawia, że nasze życie jest komfortowe i zgodne z naturą. Gwarantują nam smaczną kranówkę do picia, bez konieczności kupowania wielu jednorazowych butelek

Filtr do wody pod zlew zalety i rodzaje

Dzięki zastosowaniu kilkustopniowego systemu filtracji woda po przepuszczeniu przez filtr posiada bardzo dobrą jakość. Jest smaczna i klarowna. Można ją pić bez wcześniejszego przegotowania.

Filtry do wody pod zlew poprawiają jakość wody pochodzącej z sieci wodociągowych, która może mieć posmak chloru używanego do dezynfekcji. Zdarza się, że podczas przepływu instalacją do wody dostają się również zanieczyszczenia typu drobinki rdzy czy fragmenty osadów zgromadzone w rurach. Przez filtrację można z niej wyeliminować te niepożądane składniki, ale także zneutralizować zapach i polepszyć jej smak. Dodatkową zaletą jest zmiękczenie wody, czyli pozbycie się twardości, która odpowiada za tworzenie się trudnego do usunięcia kamienia na sprzętach domowych, na przykład bateriach kuchennych.

Wśród filtrów do wody pod zlew znajdziemy zestawy z wymiennymi wkładami. Składają się one z dwóch lub trzech wkładów filtracyjnych, z których każdy umieszczony jest w osobnej obudowie. Typ wkładu dobiera się do rodzaju zanieczyszczeń występujących w wodzie wodociągowej i oczekiwanego stopnia oczyszczenia. Najczęściej są to wkłady mechaniczne zatrzymujące większe zanieczyszczenia, wkłady węglowe poprawiające przede wszystkim smak i zapach wody, a także złoża jonowymienne usuwające z wody żelazo, mangan albo ją zmiękczające.

Wśród filtrów do wody pod zlew są też zestawy odwróconej osmozy. Zapewniają one wysoki stopień oczyszczenia wody. Odpowiada za niego znajdująca się w filtrze membrana osmotyczna, która zatrzymuje wszelkie zanieczyszczenia. Przefiltrowaną wodę gromadzi się w niewielkim zbiorniku, wchodzącym w skład zestawu. Można ją pobrać za pomocą osobnego kraniku umieszczanego na zlewie lub w blacie kuchennym, obok baterii kuchennej.

Nowoczesne wersje filtrów do wody pod zlew bazują na kilkustopniowych wkładach filtracyjnych zamontowanych we wspólnej, kompaktowej i estetycznej obudowie. Mogą mieć możliwość regulacji stopnia oczyszczania wody i elektroniczną sygnalizację zużycia filtrów. Niektóre są sprzedawane w zestawach ze specjalnymi bateriami kuchennymi, które łączą funkcję standardowej baterii kuchennej oraz kranu do przefiltrowanej wody.

Filtry do wody pod zlew Dafi
Autor: Dafi

Nowoczesne filtry do wody - kompletny system filtracyjny

Innowacyjną wersją filtrów do wody są kompletne systemy filtracyjne oparte na kilkustopniowej technologii zamkniętej w jednym wkładzie. W kompaktowej obudowie wyposażonej w głowicę sterującą umieszczony jest wkład filtracyjny, w którego skład wchodzi warstwa włókniny polipropylenowej, złoże wysokiej jakości żywicy jonowymiennej i blok węglowy. Woda jest skutecznie oczyszczana  i zyskuje lepszy smak poprzez obniżenie zawartości chloru i innych niepożądanych substancji. Filtr pozwala rozwiązać problem twardości wody, dzięki temu, że głowica daje możliwość regulacji poziomu jej twardości i dostosowanie pracy filtra do indywidualnych warunków

Do wyboru jest kilka wariantów systemu filtracyjnego. Tańszą opcją jest zestaw obejmujący filtr z osobnym kranem (baterią jednodrożną) do pobierania przefiltrowanej wody, montowanym przy baterii kuchennej. Obok filtra, w szafce pod zlewem umieszcza się inteligentny, elektroniczny wskaźnik LED informujący o konieczności wymiany wkładu filtracyjnego.

Bardziej komfortowym rozwiązaniem jest zestaw filtracyjny, w którego skład wchodzi nowoczesna bateria trójdrożna. Bateria jest tak skonstruowana, że oprócz podłączenia ciepłej i zimnej wody użytkowej ma dodatkowy króciec do podłączenia wody przefiltrowanej. Dzięki temu można z niej pobierać zarówno wodę wodociągową, jak i przefiltrowaną, nie ma konieczności montowania dodatkowej wylewki. Jednym pokrętłem reguluje się temperaturę i strumień wody niefiltrowanej, a drugim - pobór wody przefiltrowanej. Na baterii trójdrożnej znajduje się inteligentny wskaźnik LED, który informuje o statusie lub potrzebie wymiany filtra. Kolor niebieski to znak, że filtr działa prawidłowo, żółty – zbliża się czas wymiany filtra, czerwony – należy wymienić filtr. Wskaźnik uruchamia się za każdym razem, kiedy pobiera się przefiltrowaną wodę.

Każdy filtr do wody musi mieć atest dopuszczający go do kontaktu z wodą pitną. Renomowani producenci dbają o to, aby ich produkty były przebadane nie tylko przez własne laboratoria, ale też zewnętrzne, niezależne jednostki badawcze, które potwierdzają wysoką jakość i bezpieczeństwo zastosowanych materiałów i technologii.

Filtry do wody pod zlew Dafi
Autor: Dafi System Flow Comfort wykorzystuje nowoczesne, chronione patentem rozwiązania konstrukcyjne marki Dafi, będącej liderem na rynku w kategorii produktów filtrujących wodę

Montaż filtra do wody pod zlewem

Nowoczesne systemy filtracyjne wyróżniają się prostym montażem, łatwą obsługą, kompaktową budową - bez problemu znajdziemy na nie miejsce w szafce pod zlewozmywakiem. Są bezinwazyjne i proste w instalacji, dlatego bez trudu można zamontować je samodzielnie.

Kompletny filtr (obudowę z wkładem filtracyjnym i głowicą sterującą) umieszcza się w specjalnym uchwycie, który mocuje się do wnętrza szafki kuchennej. Za pomocą elastycznych wężyków łączy się go z jednej strony z instalacją wodociągową, a z drugiej ze specjalną baterią do wody filtrowanej (trójdrożną), którą osadza się w zlewie lub blacie kuchennym. Ewentualnie podłącza się go do osobnego kranika, który służy tylko do pobierania przefiltrowanej wody. 

Na koniec dostosowuje się poziom filtracji do jakości wody kranowej. W tym celu wykonuje się test twardości wody kranowej za pomocą dołączonego do zestawu paska. Uwzględniając wyniki testu, ustawia się odpowiedni poziom redukcji twardości na głowicy wkładu filtrującego oraz na niezależnym wskaźniku wymiany wkładu filtrującego. W czasie użytkowania filtra można korygować ustawienia głowicy i dostosowywać je do zmieniającej się jakości wody.

Filtry do wody pod zlew Dafi
Autor: Dafi Wygodnym rozwiązaniem są specjalne baterie trójdrożne, które pełnią rolę zarówno standardowej baterii kuchennej, jak i kranu do przefiltrowanej wody

Ile kosztuje filtr do wody pod zlew

Oferta filtrów do wody jest zróżnicowana, a do wyboru są filtry w wielu wariantach cenowych. Wybierając filtr pod zlew, warto zwrócić uwagę nie tylko na cenę kompletnego zestawu filtracyjnego, ale również wkładów filtracyjnych, które trzeba systematycznie wymieniać. Wymiana wkładów filtracyjnych zgodnie z zaleceniami producenta jest niezwykle istotna dla jakości filtrowanej wody.

Nowoczesny zestaw filtracyjny oparty o wielostopniowy system filtracji wraz z elektronicznym wskaźnikiem zużycia filtra możemy kupić już za mniej więcej 400 zł, sam wkład filtracyjny to wydatek około 150 zł, wystarcza na ok. 12 miesięcy użytkowania.

Jeśli wybierzemy zestaw z baterią jednodrożną do poboru przefiltrowanej wody, to musimy przygotować się na wydatek około 580 zł, chyba, że trafimy na promocję, a wtedy będzie to około 450 zł.

Więcej musimy wydać za zestaw w komplecie ze specjalną baterią trójdrożną – to koszt rzędu 1,5 tys. zł. Ale w cenie otrzymujemy nowoczesną baterię ze wskaźnikiem LED pokazującym stan filtrów.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE