Zmiany w sklepie PGG! Rejestracja w celu kupna węgla tylko przez profil zaufany, e-dowód lub konto bankowe

2022-11-23 15:26
e-sklep PGG
Autor: PGG Od 24 listopada kupno wegla w e-sklepie PGG możliwe tylko po identyfikacji elektronicznej login.gov.pl. To nie wszystkie zmiany w funkcjonowaniu sklepu

Duża zmiana w sklepie PGG! Od 24 listopada 2022 r. kupno węgla w PGG tylko dla osób korzystających z systemu identyfikacji elektronicznej login.gov.pl, czyli z potwierdzeniem tożsamości przez profil zaufany, e-dowód czy konto bankowe. To pozwoli wyeliminować fałszywe lub wielokrotne konta tej samej osoby. Modyfikacja systemu sprzedaży w PGG umożliwi też zmianę danych klienta.

Już od najbliższego czwartku na osoby chcące kupić węgiel lub miał w sklepie PGG czeka spora zmiana! 24 listopada br. rejestracja na stronie internetowej PGG możliwa będzie tylko przez profil zaufany, e-dowód lub konto bankowe. Zostanie uruchomiony zmieniony system obsługi klientów sklepu internetowego PGG. Do sklepu będzie można się zalogować wyłącznie z wykorzystaniem systemów identyfikacji elektronicznej udostępnionych za pośrednictwem Węzła Krajowego (login.gov.pl). Ma to na celu wyeliminowanie przypadków rejestracji kont w sklepie PGG na nieprawdziwe dane i zakładanie wielu kont przez te same osoby. Dzięki zmianom w systemie możliwa będzie też samodzielna modyfikacja danych na swoim profilu w e-sklepie PGG bez konieczności przesyłania formularza zmiany danych.

Spis treści

 1. Rejestracja nowych użytkowników w e-sklepie PGG
 2. Klienci już zarejestrowani w e-sklepie PGG
 3. Samodzielna zmiana danych klienta w sklepie PGG
 4. Integracja e-sklepu PGG z Węzłem Krajowym
 5. Zmiana godzin sprzedaży węgla na stronie internetowej PGG

Rejestracja nowych użytkowników w e-sklepie PGG

Nowy klient chcący zarejestrować się w e-klepie PGG powinien posiadać konto w systemie identyfikacji elektronicznej udostępnione za pośrednictwem Węzła Krajowego (login.gov.pl). Identyfikacja klienta będzie możliwa poprzez profil zaufany, e-dowód lub środki identyfikacji elektronicznej udostępniane przez banki albo innych dostawców. To pozwoli zidentyfikować i uwierzytelnić następujące dane klienta rejestrującego się w sklepie internetowym,:

 • imię,
 • nazwisko,
 • numer PESEL.

Klienci już zarejestrowani w e-sklepie PGG

W przypadku osób, które już mają konto zarejestrowane w sklepie internetowym ich uwierzytelnienie nastąpi w trakcie pierwszego logowania. Dane pobrane z serwisu login.gov.pl zostaną zapisane w profilu klienta.

Samodzielna zmiana danych klienta w sklepie PGG

Dzięki wprowadzonym zmianom w systemie klienci będą mogli w dowolnym momencie dokonać samodzielnie zmian danych (imię i nazwisko), co dotychczas wymagało wysłania do e-sklepu formularza zmiany danych. Została w tym celu opracowana procedura identyfikacji elektronicznej z wykorzystaniem funkcjonalności Węzła Krajowego.

Wraz z identyfikacją elektroniczną na profilu sklepu włączona zostanie również możliwość modyfikacji pozostałych danych tj.:

 • numeru telefonu,
 • numeru konta bankowego,
 • adresu zamieszkania.

W późniejszym okresie uruchomiona zostanie również możliwość modyfikacji adresu gospodarstwa domowego.

Integracja e-sklepu PGG z Węzłem Krajowym

Krajowy Węzeł Identyfikacji Elektronicznej, w skrócie Węzeł Krajowy, to projekt elektronicznego systemu identyfikacji, dzięki któremu obywatele będą mogli szybko i zdalnie załatwiać wszelkie sprawy urzędowe. Pierwsze funkcjonalności węzła są już dostępne pod adresem login.gov.pl i docelowo tam mają być zintegrowane usługi elektroniczne różnych instytucji, które dziś działają osobno.

Przeczytaj też: Aktualna cena węgla i prognozy. Ile kosztuje tona węgla w listopadzie?

W tej chwili dołącza do systemu e-sklep PGG. Firma przygotowała instrukcję, jak wykorzystać serwis login.gov.pl, żeby założyć nowe konto lub zalogować się do już istniejącego.

Zmiana godzin sprzedaży węgla na stronie internetowej PGG

Od 15 listopada w e-sklepie PGG węgiel konfekcjonowany oraz miał są sprzedawane codziennie w godzinach 16.00-17.00. W przypadku dostępności kolejna partia towaru jest wystawiona na półkę sklepową o godzinie 18.00. Miał węglowy możemy kupić w PGG w poniedziałki, środy i piątki, a węgiel konfekcjonowany tylko we wtorki i w czwartki. Zniknął z oferty sklepu PGG węgiel sprzedawany luzem, na który był największy popyt. Czy wróci do sprzedaży nie wiadomo. Spółka PGG tłumaczy to tym, że węgiel luzem będzie dostarczała samorządom, dlatego znika z oferty sklepu do odwołania. Pisaliśmy o tym w artykule: Sklep PGG nie będzie już sprzedawał węgla luzem i zmienia zasady funkcjonowania