Sklep PGG nie będzie już sprzedawał węgla luzem i zmienia zasady funkcjonowania

2022-11-19 18:45
węgiel
Autor: Gettyimages Węgiel to w ostatnich tygodniach najbardziej poszukiwany towar na rynku

Sprzedaż węgla w sklepie internetowym PGG na nowych zasadach! Do odwołania z oferty znika węgiel opałowy luzem. W sklepie PGG dostępny będzie tylko węgiel paczkowany oraz miał węglowy. Zmieniają się też godziny sesji zakupowych.

Zmiana systemu sprzedaży i oferowanego towaru w sklepie internetowym Polskiej Grupy Górniczej obowiązuje od 15 listopada 2022 roku. Według ostatnich informacji, od początku 2022 roku za pośrednictwem PGG sprzedano prawie 1,4 mln ton węgla dla ok. 460 tys. klientów. Jednak kupno polskiego węgla przez sklep internetowy PGG graniczyło z cudem. Węgiel znikał w mgnieniu oka, a strona sklepu notorycznie się zawieszała. 15 listopada pojawił się oficjalny komunikat, że w sklepie PGG nie będzie można już kupić węgla luzem. Niestety, nie wiadomo czy wróci on do sprzedaży jeszcze w tym roku. To dość zaskakująca wiadomość, ponieważ oferta sklepu PGG była najtańsza. W związku ze zmianą, obecnie węgiel najtaniej kupimy w swojej gminie. Warto się tym jak najszybciej zainteresować, bo wnioski na zakup węgla już są wydawane przez gminy.

Sklep PGG bez węgla luzem

Sklep internetowy PGG do odwołania nie sprzedaje węgla opałowego luzem. Na półkę sklepową wystawiany jest tylko węgiel konfekcjonowany oraz miał węglowy

Spółka PGG nie planuje likwidacji sklepu internetowego. PGG tłumaczy, że wstrzymanie sprzedaży węgla opałowego luzem w e-sklepie wiąże się z przystąpieniem spółki do programu preferencyjnej sprzedaży węgla dla gospodarstw domowych w gminach. Oprócz PGG w programie biorą udział także spółki: PGE Paliwa, Węglokoks, Węglokoks Kraj, Tauron Wydobycie i Lubelski Węgiel Bogdanka.

Więcej na ten temat przeczytasz: Węgiel od samorządu: wniosek czy zaświadczenie? Jak kupić węgiel po preferencyjnej cenie

Nowe godziny sprzedaży węgla w PGG

Zmieniono godziny sprzedaży węgla w sklepie PGG. Sesje zakupowe będą codziennie w godzinach 16:00-17:00. Jeśli towar będzie nadal dostępny, kolejna sesja zakupowa może się rozpocząć o godzinie 18.00.

Towar będzie wystawiany:

  • Miał węglowy - sprzedaż w poniedziałki, środy i piątki
  • Węgiel konfekcjonowany - sprzedaż we wtorki i w czwartki.

Dotąd węgiel opałowy (luzem oraz konfekcjonowany) oferowany był klientom sklepu internetowego PGG podczas popołudniowych sesji we wtorki i czwartki, a w pozostałe dni robocze można było kupić tylko miały węglowe.

Przeczytaj też: Aktualna cena węgla i prognozy. Ile kosztuje tona węgla w listopadzie?

Sklep PGG jak kupić węgiel

Początkowo węgiel sprzedawany w sklepie internetowym PGG można było odbierać tylko bezpośrednio w kopalniach. W ostatnich miesiącach PGG zbudowała w całym kraju sieć kwalifikowanych dostawców węgla, za pośrednictwem których opał był dostarczany nabywcom. Obecnie w sieci działają 123 składy węgla we wszystkich województwach. 

Cena węgla konfekcjonowanego w PGG

Sesje sprzedaży węgla konfekcjonowanego (czyli workowanego) w PGG odbywają się we wtorek i czwartek i dotyczą węgla w sortymentach grubych i średnich. Można go zamówić z opcją dostawy kurierem lub z opcją odbioru osobistego w punkcie wydania zlokalizowanym w kopalni. Nie ma możliwości odbioru węgla konfekcjonowanego z opcją odbioru osobistego zlokalizowanego w punkcie wydania Kwalifikowanych Dostawców Węgla. Jedna paleta zawiera 50 worków, każdy o wadze 20 kg.

  • Pieklorz Ekogroszek Paleta 1000 kg (50 worków x 20 kg) - cena 1770 zł
  • Karlik Ekogroszek Paleta 1000 kg (50 worków x 20 kg) - cena 1770 zł
  • Karlik Ekogroszek Paleta 750 kg (30 worków x 25 kg) - cena 1327,50 zł

Uwaga na oszustów! Podszywają się pod e-sklep PGG

PGG ostrzega, aby zwracać uwagę na adres sklepu, w którym kupuje się produkty. Prawidłowy adres e-sklepu PGG to sklep.pgg.pl Ogromne zainteresowanie węglem próbują wykorzystać oszuści i zakładają fikcyjne strony internetowe, o nazwie zbliżonej do sklepu PGG. 

Zespół Reagowania na Incydenty Bezpieczeństwa Komputerowego Komisji Nadzoru Finansowego ostrzega na twitterze: "Oszuści zachęcają ofiary do kupna, oferując ceny niższe niż rynkowe. Cyberprzestępcy wymagają przelania środków na wskazany przez nich numer konta bankowego."