Fronius wraca z nową mocą - „We’re back”

2023-09-01 8:18 Materiał sponsorowany

Firma Fronius w nowej kampanii „We’re back”, zaplanowanej na wrzesień 2023 roku, powraca, aby poinformować o pełnej dostępności falowników, odpowiadając tym samym na zwiększony popyt na swoje produkty. Kampanii towarzyszy cykl spotkań adresowanych do instalatorów w całej Polsce. Zwiększenie dostępności urządzeń Fronius to efekt intensywnych inwestycji w rozbudowę zakładów, zwiększających możliwości produkcyjne firmy.

Fronius wraca z nową mocą - „We’re back”
Autor: Fronius

W ostatnich latach mamy do czynienia z prawdziwym boomem fotowoltaicznym. Zapotrzebowanie na instalacje fotowoltaiczne jest większe niż kiedykolwiek wcześniej, w wyniku czego popyt na urządzenia gwałtownie wzrósł. Na przeszkodzie jego zaspokojeniu stanęła pandemia, kreując nowe, niezwykle trudne warunki rynkowe. Pomimo niestabilnych łańcuchów dostaw, problemów z dostępnością komponentów i braku pracowników, firmie Fronius udało się pokryć zapotrzebowanie i ustabilizować produkcję. Jednak nieustannie rosnący popyt na urządzenia Fronius na całym świecie spowodował w pierwszej połowie bieżącego roku ograniczoną dostępność produktów tej marki – głównie falowników. „Ta sytuacja już za nami.  Wracamy, informując o tym klientów w kampanii We’re back” – wyjaśnia Maciej Piliński, Dyrektor Sprzedaży Solar Energy w Fronius Polska.

Nowa moc – rozbudowa zakładów produkcyjnych w Sattledt

W roku 2022 firma Fronius zainwestowała 187 milionów euro w rozbudowę i przebudowę fabryki w Sattledt (AUT) oraz w zakładzie komponentów indukcyjnych w Czeskim Krumlowie (CZ). W bieżącym, 2023 roku, inwestycje mają przekroczyć 230 milionów euro, a utworzone dzięki nim dodatkowe linie pozwolą całkowicie ustabilizować produkcję i zaspokoić wysoki popyt. Całość inwestycji realizowana jest w duchu zrównoważonego rozwoju, zarówno w aspekcie ekologicznym, ekonomicznym, jak i społecznym. Dzięki rozbudowie zakładu w samym centrum Europy powstają nowe miejsca pracy, co powinno być istotnym i pozytywnym sygnałem dla kontrahentów firmy, którzy w 95 % pochodzą z Europy. Na podkreślenie zasługuje fakt, że do produkcji, ale też do ogrzewania i chłodzenia pomieszczeń fabryki Fronius wykorzystywana jest wyłącznie energia pozyskiwana ze źródeł odnawialnych [Rys.1]. 

Fronius wraca z nową mocą - „We’re back”
Autor: Fronius

W liczbach inwestycja obejmuje: zwiększenie powierzchni zakładu o niemal 100%, zwiększenie powierzchni produkcyjnej o 70% z 41 000 m2 do 69 000 m2 i wzrost możliwości produkcyjnych o 65% miesięcznie (z 32 000 falowników na koniec 2022 r. do 52 000 falowników do końca 2023 r.). W ramach rozbudowy powierzchnie magazynowe elementów zwiększą się o 200%, podwoi się liczba linii produkcyjnych, przy których zatrudnienie znajdzie kilkaset osób pracujących na trzy zmiany. „Jesteśmy w pełni przygotowani na znaczny wzrost popytu” – mówi Maciej Piliński.

Partnerzy